Gold Rush (Remake)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Gold Rush (Remake)

Postautor: NajPhil » 20 grudnia 2013, 21:30

Pewnie część osób pamięta tę grę, może nawet w nią grała. W 1988 roku firma Sierra wydała "Gold Rush" - tytuł korzystał ze schematu rozgrywki znanego choćby z "Police Quest", ale różnił się innowacyjnym jak na owe czasy pomysłem, by grę można było zakończyć na trzy różne sposoby. Nasze decyzje wpływały na to, jakie lokacje odwiedzaliśmy i z jakimi zagadkami musieliśmy się mierzyć.

Historia osadzona jest w połowie XIX wieku, gdy w Kalifornii wybucha gorączka złota. Wszystko co żyję i ma choć jedną łopatę rusza na zachodnie wybrzeże, by wyrwać naturze drogocenny kruszec. Naszego bohatera nie interesuje jednak złoto, sprzedaje dom i za otrzymane pieniądze stara się opłacić podróż tylko w jednym celu, by odnaleźć zaginionego brata.

Firma Sunlight Games postanowiła nie tyle odświeżyć ten tytuł, co w zasadzie zaprojektować mechanizm rozgrywki na nowo. W oryginalnej grze w ogóle nie używaliśmy myszki, a wszystkie polecenia wydawaliśmy pisząc odpowiednie komendy. Teraz dostaniemy dwa dodatkowe sposoby kierowania głównym bohaterem, choć dla hardcorowców pozostawiona zostanie wersja tekstowa. Dostaniemy 130 teł zrobionych w 3D, "prerenderowaną" animację (nadal nie wiem, czy jest jakiś polski odpowiednik tego słowa) oraz ścieżkę dźwiękową z dialogami.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców, to gra ponownie zadebiutuje na rynku pod koniec 2014r.

http://www.sunlight-games.com/en/?nav=home

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Gold Rush (Remake)

Postautor: jarecki83 » 20 grudnia 2013, 23:19

Szczerze to średnio mi się to podoba, wolałbym żeby zabrała się za to ekipa z AGD Interactive.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 20 grudnia 2013, 23:55

Screeny z tego rimejka wyglądają jak paskudna gra 3D z okolic 1996 roku. Ktoś powinien zrobić rimejk tego rimejka :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 21 grudnia 2013, 07:51

I pewnie ktoś będzie chciał za to jakieś pieniądze? :D Z czym do ludzi... :nie:

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 21 grudnia 2013, 13:06

Super! Już dzisiaj mają mój szmal :okok:

Dobrych gier nigdy dość :dziadek:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Postautor: Zagadka » 21 grudnia 2013, 14:19

Pozbycie się archaicznego sterowania i prehistorycznej grafiki na rzecz ponownego zainteresowania graczy tytułem to dobry pomysł, ale ta grafika 3D przypomina fanowskie, niskobudżetowe produkcje z 2005 roku. Nie sądzę, by zainteresowali tym szerokie grono graczy, tym bardziej do kupna. Powinni pomyśleć nad innym rozwiązaniem.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 21 grudnia 2013, 15:39

No tak grafika, zapomniałem o grafice. To ja też się trochę teraz polansuję.
A co, święta idą, w dodatku koniec roku, więcej okazji może już nie być :E

Ta paskudna grafika czyDe wygląda jak praca czylatka z 1904 roku!!!111jedenjedenjeden

Obrazek
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 21 grudnia 2013, 15:56

kNOT, musisz przyznać, że te screeny nie wyglądają nawet estetycznie. Żółte ściany i niebieski dywan? W oryginale twórcy ze względu na ograniczenia sprzętowe mieli do dyspozycji kilka kolorów i wyczyniali cuda, żeby na ekranie było COŚ widać. Po to robi się "rimejki", żeby dać dobrym grom drugie życie bez ograniczeń jakie mieli twórcy oryginału. A co dostajemy tutaj? Paletę kilku podstawowych kolorów i gromnicę na stole, którą można by chyba oświetlać latarnię morską :P
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 21 grudnia 2013, 16:07

Mając do wyboru kolorowe potworki bez fabuły z DoubleFine czy innego TellTale i nowego ośmiokolorowego GoldenRusha, postawię na fabułę ;P

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 21 grudnia 2013, 16:09

A to jest jakaś konieczność rezygnacji z ESTETYCZNEJ grafiki jeśli w grze jest ciekawa fabuła? Już nie mówiąc o tym, że fabuła w tym przemielonym "nowym" GoldRush będzie taka sama jak w pierwowzorze :P

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 21 grudnia 2013, 16:13

No właśnie - fabuła. Kupiłem niedawno pierwowzór, kupię też odświeżoną wersję. Dla fabuły. Grafika to co najwyżej dodatek, który dla mnie jest wystarczająco estetyczny. I nie jest tak paskudnie powykręcany jak w graficznych przebojach ostatnich lat :P

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 21 grudnia 2013, 16:22

Nie jest paskudnie powykręcana. Jest po prostu paskudna. Ja tego w takim stanie nie kupuję, bo jeśli firma ma zamiar "kręcić lody" na odświeżonym GoldRush, to niech do diaska odświeży tę grę, a nie pudruje graficznego trupa talkiem do zasypywania stóp.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 21 grudnia 2013, 16:41

Nie ma sensu kupować sknoconej wersji, skoro liczy się tylko fabuła. Po co płacić za to samo w gorszej wersji? A kupić to mogę oryginał w dużym pudle z różnymi fajnymi dodatkami (makulaturą), a z tym to niech się bujają naciągacze.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 21 grudnia 2013, 16:45

kNOT pisze:Mając do wyboru kolorowe potworki bez fabuły z DoubleFine czy innego TellTale i nowego ośmiokolorowego GoldenRusha, postawię na fabułę ;P

Wszyscy wiemy, że pałasz nienawiścią do LucasArts i wszystkiego, co z nim związane, ale oskarżać produkcje TellTale o brak (dobrej) fabuły jest porażające. Można im wiele zarzucić: średnią grafikę, używanie ciągle tego samego silnika, wypuszczanie gier w odcinkach, prostotę, samoprzechadzalność, robienie produkcji pod masowego odbiorcę - ogólnie mówiąc: każualowatość. Jeżeli jednak czepiasz się fabuły, to widać, że brakuje ci argumentów.

Ciekawe, czy remake też będzie karał gracza z przekory (bo tak). No i co z cechą gier lat 80., bez których nie byłyby sobą: dead-endami?
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 21 grudnia 2013, 16:47

A wystarczyło przeczytać to drobnym druczkiem pod tytułem :diabel:

"Firma Sunlight Games postanowiła nie tyle odświeżyć ten tytuł, co w zasadzie zaprojektować mechanizm rozgrywki na nowo. W oryginalnej grze w ogóle nie używaliśmy myszki, a wszystkie polecenia wydawaliśmy pisząc odpowiednie komendy. Teraz dostaniemy dwa dodatkowe sposoby kierowania głównym bohaterem, choć dla hardcorowców pozostawiona zostanie wersja tekstowa."

---

Uuuu... Widzę, że niektórzy z braku argumentów sięgają po wycieczki osobiste :oklaski:

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 21 grudnia 2013, 17:04

Produkty firma Sierra, o ile się nie mylę, uzyskały status, który umożliwia korzystanie z ich dorobku bez potrzeby płacenia bajońskich sum za licencje. Sunlight Games podjęła się zaprojektowania na nowo tej gry, ale sama nie jest żadnym potentatem. To mała niezależna firma, więc trudno tu oczekiwać wodotrysków. Ale po pierwsze, zagranie w oryginalnego Gold Rush wymagałoby emulatorów i by było torturą dla oczu przez te wszystkie przejaskrawione kolory, więc inicjatywę przyjąłem z dużym zadowoleniem. Po drugie, to jest wczesna faza produkcja, która będzie przeznaczona także na IOSa, wieszanie psów na tym pomyśle już teraz, szczególnie, że screeny mogą być właśnie z wersji na telefon, wydaje mi się sporym nadużyciem.

Zresztą mi wcale nie przeszkadza taka grafika, jest skromna, ale czytelna i w moim odczuciu estetyczna. Niebieski dywan pasuje do żółtych ścian, a wierność kolorom jest swoistym hołdem dla oryginału. I zgadzam się, że dobra pod względem fabularnym gra warta jest odświeżenia i przystosowania do nowych systemów, nawet jeśli będzie nieco odbiegać od współczesnych kanonów urody. Jakoś nie widziałem, żeby wielkie firmy wyrywały się od "rimejkowania" tytułów Sierry. :P
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 21 grudnia 2013, 18:01

W grafice oryginalnego GoldRush (podobnie jak i innych gier z tamtego okresu) nie ma nic z żadnych "kanonów urody". To była brutalna rzeczywistość, która dawała twórcom grafiki do dyspozycji kilka kolorów do dyspozycji (i często były to kolory zdefiniowane sprzętowo - stąd jarzeniowe róże, zielenie i błękity). Oni wtedy nie mieli wyboru - musieli dać takie kontrastowe zestawienia żrących się jak wściekłe pitbule kolorów, bo w dostępnej palecie nie było 15 milionów dopełniających się odcieni. I ja teraz pytam - skoro teraz jednym pociągnięciem suwaczka w edytorze graficznym możesz uzyskać miliony różnych odcieni, to czemu tego nie wykorzystać i nie udekorować tego wnętrza tak, jak prawdopodobnie było dekorowane takie wnętrze w czasach gorączki złota, tylko wrzucają te koszmarne niebieskie dywany i żółte ściany?

Z tym, że jest to wczesna wersja to się zgodzę - ale na miłość boską, skoro nie mamy się czym pochwalić, to się nie chwalimy! Jak ci wyjdzie przypalony zakalec, to nim nie częstujesz gości, tylko dajesz im krakersy i najwyżej opowiadasz o tym, jakie to ty ciasto nie upieczesz następnym razem.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: Gocciana » 21 grudnia 2013, 18:33

Przypalony zakalec? Rozbawiła mnie wizja takiego ciasta :D Sam zakalec, na palec, wystarczy ;) Ale co do gry, to popieram NajPhila :tak: Pierwowzór przyprawiłby mnie co najmniej o ból zębów (mam na myśli grafikę), niestety, czy też... stety, nie znałam Gold Rush w latach gdy była ona ( z wiadomych powodów) 'lekkostrawna'. Ta 'rimejkowana' chyba mi nie zaszkodzi, więc czemu by nie dać jej szansy? ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 07 kwietnia 2014, 18:58

Nowe screeny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szpetnie to wygląda.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 07 kwietnia 2014, 19:33

Jakoś skojarzyło mi się to z Balko :|
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Wróć do „Gold rush!”