Quest for Infamy

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Quest for Infamy

Postautor: Urszula » 14 lutego 2013, 09:13

Jak ktoś ma ochotę zagrać i sprawdzić, jak wygląda gra, to tutaj można pobrać odświeżone Demo
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 05 lutego 2014, 10:34

Ruszyła kickstarterowa zbiórka na książkowy dodatek do gry: The Quest For Infamy Companion: Art book & hint guide.
Autorzy planowali zebrać co najmniej 5 tysięcy $, tymczasem na 29 dni przed końcem akcji na ich konto wpłynęło już niemal 7 tysięcy.

Link do zbiórki na kickstarterze

Obrazek
Obrazek
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 lutego 2014, 19:25

Fiu... 170$ za wersję w dużym pudle. Może by zrobić zrzutę na forum? Gra by była u mnie jako u pomysłodawcy. Poza tym większości wisi duże pudło albo brakuje na nie miejsca. :tak:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 21 lutego 2014, 09:15

Wydawcą Quest for Infamy będzie Phoenix Online Publishing.
Nowa strona internetowa gry

http://www.youtube.com/watch?v=nwMNFLKB97c
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 21 lutego 2014, 13:48

Urocze. Na polską wersję pewnie nie mamy co liczyć. Szkoda.
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 02 kwietnia 2014, 09:12

Obrazek

Taki mały żarcik na prima aprilis ;)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 02 kwietnia 2014, 12:16

Kurczę jak to się mogło stać, że nic o tej grze dotąd nie wiedziałem!
Jakie piękne piksele, jaki bijący ze screenów klimat Questów for Glory! Trzeba znaleźć gdzieś na Allegro czy innym elektronie. :oklaski:
Świetnie, że poza nowymi i nowatorskimi ciągle powstają jeszcze gry tego typu, oby ta nisza nigdy się nie zawaliła.
Kiedyś właśnie takie gry były tymi najładniejszymi.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 kwietnia 2014, 15:37

Dynia pisze:Kiedyś właśnie takie gry były tymi najładniejszymi.

Dawno, dawno temu, kiedy człowiek mógł sobie kupić jeden oryginał na kwartał (w dodatku za wyżebrane pieniądze), kiedy tenże oryginał był przyzwoicie wydany, kiedy czytnik CD to było nieosiągalne marzenie to... były ładne. Dzisiaj taka grafika w nowych grach to moim zdaniem zakrawa. I chyba już to pisałem, ale najwyżej powtórzę: jeśli mi wydadzą taką grę tak samo jak kiedyś wydawano gry (w czasach tej "wspaniałej" grafiki) i nie będę musiał za to bulić ponad 30$ to jako pudełkowy fetyszysta może nawet pochwalę i pewnie kupię, ale jeśli nie, to mówię stop dziadostwu. Stare gry lubię, czasem pogram, mam sentyment itd. ale robienie nowych z taką grafiką i jaranie się tym to masochizm. ;)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 02 kwietnia 2014, 15:55

A Gemini rue ;) ? Czasem dobrze być masochistą ;)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 kwietnia 2014, 16:08

W GR nie grałem i tez nie słyszałem, żeby została wydana jak kiedyś wydawano gry. Chyba że przez kickstartera, ale to się nie liczy. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 kwietnia 2014, 16:12

Jakoś też za ta modą retro nie przepadam, choć dzisiejsze gry bronią się fabuła. Jednak ja i mój monitor pikseli wielkości patelni nie bardzo lubimy.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 02 kwietnia 2014, 16:17

Rzecz gustu. Moje poczucie estetyki nie toleruje takich kanciastych, pikselowatych postaci. :P
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 kwietnia 2014, 16:21

U mnie jak najbardziej toleruje, ale właściwie głównie w tych grach, w które grałem. Gdy odpalam jakąś starą grę, w którą nigdy nie grałem to już tak słodko nie jest. Dziwne. :mysli: Oczywiście oryginał starego typu, zwłaszcza ładnie wydany, znacznie osłabia złe wrażenie. :D

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 02 kwietnia 2014, 16:24

Dla mnie grafika retro jest ok. Ta cała święta trójca, czyli Gemini Rue, Primordia i Resonance to jedne z najlepszych ostatnio wydanych przygodówek. Tylko z drugiej strony jak sobie pomyślę jak te gry mogłyby wyglądać, gdyby zrobili je w wyższej rozdzielczości, to wydaje mi się, że jedynie by na tym zyskały. Wg mnie pikseloza jest w dzisiejszych czasach do przyjęcia, ale minimalną rozdzielczością powinno być 640x480. Na dzisiejszych monitorach już naprawdę ciężko patrzyć na te kwadraty w 320x240. A co do kwestii finansowej, nie wydaje mi się, aby to miało wielki wpływ. Cała grafika i tak jest najpierw tworzona w wysokiej rozdziałce, a potem skalowana :bezradny:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 kwietnia 2014, 16:39

jarecki83, ale te gry mają przede wszystkim świetną fabułę, więc wtedy jakby grafika mniej przeszkadza. Jednak, gdy dostaniesz bardzo słabego przeciętniaka i masz oglądać wielkie piksele to już tak słodko nie jest. Wszystko jest kwestią tego, co jeszcze gra ci oferuje.
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 02 kwietnia 2014, 17:05

Czasem ta grafika nie tyle przeszkadza, co nawet pomaga tworzyć odpowiedni klimat. Ale tak jak napisałem, tym minimum powinna być rozdzielczość 640x480. A z tego co widzę, twórcy idą w drugą stronę i schodzą nawet poniżej 320x240, przecież od tego oczy pękają :facepalm:

http://www.youtube.com/watch?v=1ZU2hTx3HVY

Ale na komórce, czekając w kolejce u lekarza mógłbym w takie coś pograć...

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 02 kwietnia 2014, 17:11

Dynia pisze:Kiedyś właśnie takie gry były tymi najładniejszymi.

Wyjąłeś mi to z ust. ;) Tzn. całkiem niedawno napisałem w innym wątku coś bardzo podobnego: w tamtych czasach przygodówki wyglądały o wiele efektowniej niż gry akcji, dlatego na powtarzane w czasach internetu frazesy w stylu "grafika w przygodówkach nie jest istotna" najczęściej reaguję agresją.

jarecki83 pisze:Wg mnie pikseloza jest w dzisiejszych czasach do przyjęcia, ale minimalną rozdzielczością powinno być 640x480. Na dzisiejszych monitorach już naprawdę ciężko patrzyć na te kwadraty w 320x240. Cała grafika i tak jest najpierw tworzona w wysokiej rozdziałce, a potem skalowana.

Z tłami jest może łatwiej. Gorzej z animacjami, w tym z animacjami postaci. Zaletą rozdzielczości 320x240 jest m.in. to, że nawet niskobudżetowe gry (wspomniane Gemini Rue, Resonance itp.) nie wyglądają na niskobudżetowe. Prezentują się niewiele gorzej niż dyskietkowe blockbustery w pierwszej połowy lat 90-tych. W rozdzielczości 640x480 lub wyższej o wiele trudniej jest "narysować" grę w taki sposób, żeby nie wyglądała tanio, jak casualowa gierka flashowa. Innymi słowy, żaden współczesny deweloper "indie" nie jest w stanie dorównać do poziomu The Curse of Monkey Island, Toonstrucka itd.

Co do monitorów. Wydaje mi się, że problem leży po stronie LCD/LED, które nie potrafią sensownie przeskalowywać obrazów poza swoją rozdzielczością natywną. Dlatego grać w 320x240 na pełnym ekranie na LCD/LED nie zawsze się da (sporo pewnie zależy od modelu monitora). Trzeba więc albo uruchamiać w oknie (wszystkie gry w Adventure Game Studio na szczęście mają taką opcję), a najlepiej... trzymać na potrzeby przygodówek "retro" zabytkowy monitor CRT. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 kwietnia 2014, 17:14

I jeszcze zabytkowy komputer, tylko miejsca brak, na zabytki. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 02 kwietnia 2014, 17:20

Zabytkowy komputer nie jest potrzebny, bo współczesny PeCet potrafi emulować praktycznie każdy starszy sprzęt. Nie zawsze jest łatwo, ale to nie znaczy, że się nie da. :) Sposób wyświetlania obrazu to inny temat, bo tego nie da się emulować, niestety.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 02 kwietnia 2014, 17:26

Jak się półki uginają od gier, to na drugi monitor też wypadałoby zrobić miejsce :P

Wróć do „Quest for infamy”