Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Postautor: she-sherlock » 08 października 2014, 15:16

kassiopestka pisze:Ale udało się? Grasz? Bo jestem bbb ciekawa Twoich wrażeń z gry. :) :)

musiałam dociągnąć te gigabajty, nie widziałam innej opcji po wielogodzinnej walce. grałam przez tę walkę ino 25 minut, bo musiałam wyjść rano do pracy i jeszcze w niej jestem :D

ale jak na 25 minut to jestem w stanie powiedzieć:
już samo menu głowne jest klimatyczne, muzyka i wrażenia wizualne prześwietne. Aż mi się blask w oczach pojawił gdy to zobaczyłam.
intro niczym z nietuzinkowego serialu a nie z gry - to też na plus.
głos sherlocka tajemniczy, zgrywający się z ruchem ust, inne głosy też okej. gorzej wypada sam watson, ale nie ma tragedii w stylu polskiego dubbingu.
o zagadkach się jeszcze nie wypowiem bo nie wiele ich było.
co na pewno to: piękne lokacje i ciekawy interfejs. czuć starym Sherlockiem, ale odnoszę wrażenie że w tej odsłonie gracz bardziej musi skupić się na sprawach.
ah, sama możliwość przeglądania zebranych dokumentów w ekwipunku podczas wczytywania się kolejnych lokacji to też dobry pomysł.

nie żaluję ani zlotowki, tylko ten Steam... :mad: :mad: :mad:
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fantom
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Fantom » 08 października 2014, 16:06

tylko ten Steam... :mad: :mad: :mad:

Lepszy Steam niż jakiś inny DRM, który nie wiadomo jak działa.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 08 października 2014, 16:47

Nie tylko możesz przeglądać akta sprawy, możesz też łączyć spostrzeżenia Holmesa na ekranie dedukcji i typować mordercę. :)

Awatar użytkownika
Fantom
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Fantom » 08 października 2014, 21:06

Twórcy pracują nad łatką, która ma umożliwić m.in. uruchomienie gry na Windows XP oraz laptopach wyposażonych w układy graficzne Intela. W tym momencie poprawka znajduje się w fazie beta, ale jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy w bibliotece gier Steam kliknąć PPM na tytuł gry, wybrać właściwości, zakładkę BETA i w niej jedyną dostępną, nazwaną public_beta.

Ponadto podane zostały komendy, które pozwalają na nadpisanie ustawień graficznych. Należy je wpisywać w okienko pojawiające się po kliknięciu przycisku "ustaw opcje uruchamiania...", ktory dostępny jest we właściwościach gry z poziomu biblioteki Steam.
Jeżeli chcemy wymusić uruchamianie w trybie DX9 zamiast domyślnego DX11 wpisujemy w nie -dx9.
Aby uruchomić grę na minimalnych ustawieniach graficznych musimy wpisać parametr -nosettingslimitlow.
Te dodatkowe ustawienia także mogą być pomocne przy próbach uruchomienia gry na XP, a pierwszy z nich potrafi znacząco poprawić wydajność gry.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 08 października 2014, 21:12

Fantom pisze:Twórcy pracują nad łatką, która ma umożliwić m.in. uruchomienie gry na Windows XP oraz laptopach wyposażonych w układy graficzne Intela. W tym momencie poprawka znajduje się w fazie beta, ale jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy w bibliotece gier Steam kliknąć PPM na tytuł gry, wybrać właściwości, zakładkę BETA i w niej jedyną dostępną, nazwaną public_b

Poważnie?? Za to info mam ochotę Cię Fantom uściskać :D Tylko żeby to nie był kit, ani mit i realizacja jeszcze w XXI wieku ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 09 października 2014, 10:01

Gocciana pisze:
Fantom pisze:Twórcy pracują nad łatką, która ma umożliwić m.in. uruchomienie gry na Windows XP oraz laptopach wyposażonych w układy graficzne Intela. W tym momencie poprawka znajduje się w fazie beta, ale jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy w bibliotece gier Steam kliknąć PPM na tytuł gry, wybrać właściwości, zakładkę BETA i w niej jedyną dostępną, nazwaną public_b

Poważnie?? Za to info mam ochotę Cię Fantom uściskać :D Tylko żeby to nie był kit, ani mit i realizacja jeszcze w XXI wieku ;)

na stacjonarnym komputerze sher chodzi bez zająknięcia, ale już na laptopie właśnie z kartą intela - nie chciał. gdy pobrałam ową łatkę, owszem - gra odpaliła i na laptopie, ale możliwości grania w nią nie ma... zacina się jak sieczkarka... lapek jest za słaby
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 października 2014, 23:17

she-sherlock pisze:na stacjonarnym komputerze sher chodzi bez zająknięcia

Znaczy, chodzi na XP (stacjonarny)? Czyli jeszcze trochę... pociągnę na starym systemie? Lapek z nowym dopiero gdzieś około grudnia :|
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 13 października 2014, 13:44

Gocciana pisze:
she-sherlock pisze:na stacjonarnym komputerze sher chodzi bez zająknięcia

Znaczy, chodzi na XP (stacjonarny)? Czyli jeszcze trochę... pociągnę na starym systemie? Lapek z nowym dopiero gdzieś około grudnia :|

nie nie, na obu kompach mam win 7
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 13 października 2014, 15:09

Dzięki za info she-sherlock :) No cóż, może poczekam na łatkę, może się wnerwię i zmienię system, a może zainwestuję w nowy sprzęt, zostawiając stary dla tych najlepszych (przynamniej dla mnie :P ) gier ;)

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: pelagia » 14 października 2014, 09:27

Zainstalowałam grę na laptopie (stacjonarnego komputera nie posiadam) i gram bezproblemowo. :)
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 14 października 2014, 09:35

Gocciana, dopóki czegoś nie zmienią, nie będzie łatki itp., to upa. Mi się wszystko pięknie pobrało itd., a jak uruchomiłam na XP, to bum - komunikat, że niekompatybilny... :(

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 15 października 2014, 17:20

Dzięki pestka :) Cóż, Sherlocka sobie nie odpuszczę! Mam dwa wyjścia jedynie! Ale potrafię być wredna :P i Tym którzy są za to odpowiedzialni, niekoniecznie dobrze życzę :P

Awatar użytkownika
1611
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: wg pamięci... Syberia, Dreamfall, Tunguska, Art of Murder (3), Black Mirror I-III, Machinarium, Samorost, Botanicula, Dracula I-IV, Sherlock Holmes - Testament, The Vanishing of Ethan Carter

Postautor: 1611 » 17 października 2014, 16:18

Cześć, jestem nowa na forum, nie ukrywam, że zarejestrowałam się tylko z powodu Sherlocka, ponieważ doprowadza mnie do szału ; )
Problem podobny jak u kilku osób wcześniej - niekompatybilna grafika. Czytałam że są na to sposoby, zmiany ustawień karty graficznej / zmiany w bibliotece Steam, jednak u mnie ani jedno ani drugie nie działa, albo zwyczajnie się gubię. Przecież mój komputer nie jest aż taki stary...
Mam win 7 i kartę graficzną ATI Radeon HD 5400 Series, instalowałam grę najpierw domyślnie do C:/Pliki programów x86/Sherlock..., przy drugiej próbie (po odinstalowaniu) do C:/Pliki programów x86/Steam/Sherlock... Do biblioteki Steam grę musiałam dodać ręcznie "spoza Steamu", po prawokliku na grze - "właściwości" - nie mam żadnej zakładki Beta ani wyboru opcji uruchamiania gdzie mogę wpisać cokolwiek.
Co do zmian w ustawieniach karty - kompletnie nie mogę tego u siebie znaleźć. Poprzedni Sherlock hulał u mnie bez problemu, podobnie Zaginięcie Ethana Cartera - a to też nowa gra z wymagającą grafiką. Co jest nie tak?

Proszę, pomóżcie mi bo jestem zielona. Czy to ja coś źle robię, czy to wina mojego sprzętu i zmiany ustawień nie pomogą? Co z tym Steamem? Uda mi się zagrać? ; /

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 17 października 2014, 17:05

Jak wygląda sprawa sterowników do karty grafiki. Jak klikniesz prawym klawiszem myszy na pulpicie, znajdziesz zakładkę do grafiki. Lub w panelu sterownia. Żeby coś więcej pomóc muszę grę zainstalować i sprawdzić, jak u mnie działa.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
1611
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: wg pamięci... Syberia, Dreamfall, Tunguska, Art of Murder (3), Black Mirror I-III, Machinarium, Samorost, Botanicula, Dracula I-IV, Sherlock Holmes - Testament, The Vanishing of Ethan Carter

Postautor: 1611 » 17 października 2014, 17:07

Sterowniki karty są aktualne (sprawdzone z poziomu menedżera urządzeń). Dzięki za odzew.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: earwig11 » 17 października 2014, 17:46

PC czy laptop? Na lapku z dwoma grafikami (np: intel i AMD) często się zdarza, że gry próbują automatycznie uruchomić się na słabszej grafice (intelu) i trzeba to odkręcać w sterownikach. Co to oznacza, że nie możesz odnaleźć ustawień karty? Klikasz prawym na pulpicie i wybierasz AMD Catalyst Control Center lub podobne.

Piszesz, że już próbowałaś różnych rozwiązań z forum steama. Rozumiem że próbowałaś uruchomić grę z parametrem -nosettingslimitlow i z wymuszonym directx 9?

Awatar użytkownika
1611

Postautor: 1611 » 17 października 2014, 19:01

PC - tylko jedna karta graficzna.

Klikając prawym na pulpicie naprawde nie mam żadnego odnośnika do ustawień karty - wiem, że to dziwne, ale tak jest. Tylko ustawienia ikon (widok, sortuj, odśwież), rozdzielczość, gadżety i personalizacja tapety ; ) W ustawienia karty wchodzę z panelu sterowania, ale prześledziłam każdą zakładkę i nie znalazłam ustawień grafiki takich jak switchable graphics; wydajność, GPU, ustawienia aplikacji, itp.

Właśnie problem w tym, że nie udało mi się w bibliotece steamu użyć parametru -nosettingslimitlow, może źle zrozumiałam, ale nie widzę pola pt. "Ustaw opcje uruchamiania", w oknie właściwości gry mam tylko pola: "Wybierz ikonę", "Obiekt docelowy" i "Uruchom w" - czy tu powinnam wpisać -nosettingslimitlow?
Ostatnio zmieniony 17 października 2014, 19:54 przez 1611, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 17 października 2014, 19:54

Co do sterowników to zobacz czy masz ATI catalyst zainstalowane w Programach w Panelu Sterowania, spróbuj naprawić instalacje albo odinstaluj sterowniki i zainstaluj ponownie.

Parametry na steamie właśnie się ustawia w Ustaw opcje uruchamiania. Pewnie brakuje tej opcji bo dodałaś ręcznie grę do Steama. Spróbuj w polu "Obiekt docelowy" po ostatnim " dopisać dodatkowe parametry np:

"C:/Pliki programów x86/Sherlock..." -nosettingslimitlow albo "C:/Pliki programów x86/Sherlock..." -nosettingslimitlow -dx9

Możesz też spróbować przywrócić system do dnia w którym wszystko było ok ale pewnie będziesz musiała znowu zainstalować Holmesa

Awatar użytkownika
1611

Postautor: 1611 » 17 października 2014, 20:11

Nie ma w programach ATI Catalyst - pamiętam, że kiedyś było. Nie wiem czy znajdę jeszcze oryginalną płytę bo nie pamiętam czy przypadkiem ATI nie było już wgrane razem z systemem. Co w tej sytuacji? Odinstalować sterowniki karty z menedżera urządzeń i zainstalować na nowo mimo, że po wyszukiwaniu komunikat stwierdza że są aktualne?
W steamie zrobię tak jak piszesz, zobaczymy. Dzięki wielkie za podpowiedzi, oby coś z tego wyszło.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 17 października 2014, 20:35

Naprawdę nie masz w Programach i Funkcjach w Panelu sterowania (okno dodaj lub usuń programy) Ati Catalyst Install Manager?
Jak nie uruchomisz Holmesa, to ja na twoim miejscu odinstalowałbym sterowniki, wyczyścił system z resztek po deinstalacji (sporo poradników na ten temat istnieje na necie) i zainstalował nowe stery.

Wróć do „Sherlock Holmes: crimes and punishments”