Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Postautor: kassiopestka » 01 października 2014, 22:37

Urszula pisze:
kassiopestka pisze:A wracając do Steama, chodziło mi raczej o to, żeby osoby niezbyt zaprzyjaźnione z techniką nie rezygnowały z Holmesa z tego powodu, bo w zasadzie fakt grania za pośrednictwem Steama, jak się włączy tryb offline, poza momentem uruchamiania gry, jest niezauważalny. :)

Jest zauważalny, po pierwsze dlatego, że ciągle dorzuca śmieci w postaci uaktualnień, a po drugie cięgle wyskakuje okienko zapraszające do połączenia się ze społecznością Steam. Gdybym tego g...a nie miała to bym nic na jego temat nie wiedziała i nie pisała.

Może grałaś online? Pamiętam, jak to zapraszanie do społeczności denerwowało mnie w Memorii, ale jak przejdziesz w tryb offline, pojawia się tylko zaraz po odpaleniu gry i potem już naprawdę spokój.

Ja nikogo do Steama przekonywać nie chcę, bo mnie interesują tylko wersje pudełkowe. Mnie tylko chodzi o to, żeby nie odpuszczać najnowszemu Holmesowi z powodu powiązania ze Steamem, bo gra jest warta tego, by w nią pograć. :)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 22:42

A dla piractwa nie ma żadnego usprawiedliwienia, o! ;) Idealnym wyjściem byłby kod Steam oraz wersja DRM-Free na płycie, ale to się nie stanie, bo większość używałaby jednej wersji, a sprzedawała drugą. Ciekawe jak to wygląda od strony prawnej. Valve upada, my tracimy biblioteki gier na Steamie i co dalej? Mogą sobie od tak zwinąć manatki bez żadnych konsekwencji?

jarecki83 pisze:
Vicek pisze:Nie taki diabeł straszny, tylko jak już kupuję grę w pudełku, to chciałbym w nią zagrać i za 40 lat, jak będę na emeryturze (przetrzymam gdzieś w piwnicy obecny komputer). A obawiam się, że za 40 lat Steama może już nie być. I pudełka pójdą na podpałkę.

Za 40 lat, to Twój napęd DVD już dawno będzie złomem, a nowego nie kupisz, bo wejdzie nowa technologia. I wtedy już nawet nie chcę mówić gdzie będziesz mógł sobie wsadzić te wszystkie płyty z grami :P
Płyty też mogą nie wytrwać 40 lat w stanie umożliwiającym bezproblemową instalację :) Nie ma rozwiązania bez wad.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 października 2014, 22:48

jarecki83 pisze:
Vicek pisze:Nie taki diabeł straszny, tylko jak już kupuję grę w pudełku, to chciałbym w nią zagrać i za 40 lat, jak będę na emeryturze (przetrzymam gdzieś w piwnicy obecny komputer). A obawiam się, że za 40 lat Steama może już nie być. I pudełka pójdą na podpałkę.

Za 40 lat, to Twój napęd DVD już dawno będzie złomem, a nowego nie kupisz, bo wejdzie nowa technologia. I wtedy już nawet nie chcę mówić gdzie będziesz mógł sobie wsadzić te wszystkie płyty z grami :P

Kupię sobie kilka napędów DVD i je zahibernuję. I wtedy będziesz mógł sobie wsadzić swoje prognozy tam, gdzie sugerujesz :P

SpokoWap pisze:Valve upada, my tracimy biblioteki gier na Steamie i co dalej? Mogą sobie od tak zwinąć manatki bez żadnych konsekwencji?

Pewnie, że mogą. Wszystko mają przemyślane i napisane w regulaminie. Oni nam tylko wypożyczają gry, a nie sprzedają.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 22:55

Vicek pisze:Pewnie, że mogą. Wszystko mają przemyślane i napisane w regulaminie. Oni nam tylko wypożyczają gry, a nie sprzedają.
Straszna perspektywa (moje-nie moje 257 gier Steamowych!). Pozostaje wierzyć, że jednak nie upadną. W najgorszym wypadku ktoś ich może przecież wykupić, bo ciężko uwierzyć, by Steam przestał kiedyś przynosić jakiekolwiek zyski.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 01 października 2014, 23:00

SpokoWap pisze:A dla piractwa nie ma żadnego usprawiedliwienia, o! ;) Idealnym wyjściem byłby kod Steam oraz wersja DRM-Free na płycie, ale to się nie stanie, bo większość używałaby jednej wersji, a sprzedawała drugą.

Idealnym wyjściem jest danie osobie wykładającej kasę możliwość wyboru. Chcę pudełko, bo lubię je odkurzać, dostaję pudełko z grą. Chcę wersję elektroniczną, to taką kupuję, na Steamie, na Sramie czy innym dziadzie, który wypożycza ci grę, a nie sprzedaje. Tak powinno być. A to czy ja grę za 40 lat będę mogła uruchomić czy nie, i czy ewentualnie będzie służyła mi płyta jako podstawka, to już moja sprawa. Kupiłam i mam, i mogę się bawić w rzucanie dyskami nikomu nic do tego. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 01 października 2014, 23:11

Vicek pisze:Kupię sobie kilka napędów DVD i je zahibernuję.

Płyty też zahibernuj, bo za 40 lat może już nie być czego wsadzać :P

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 października 2014, 23:14

Niektóre mają już ponad 15 lat i trzymają się lepiej niż ja w ich wieku.

Większe jest ryzyko, że ja się w ciągu tych 40 lat zużyję :E
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 23:22

Dużo zależy od jakości nośnika. Moja najstarsza gra na CD (Touche, tak przy okazji) ma 18 lat, jest niemal bez rys i wczytuje się bez narzekania :)
To samo pomyślałem, za 40 lat możemy już nie być w stanie grać :D

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 07 października 2014, 20:56

ja k**** pier****!!!! ja, człowiek spokojny, od dwóch godzin próbuję zainstalować z płyty przez SREAM ową grę i ten pier**** SREAM wciąż ściąga grę od nowa przez internet!! czy kogoś tutaj ochu****? przecież to nienormalne, żebym miała grę na dvd i żeby się od nowa musiała sciagać z neta!!
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 07 października 2014, 23:05

Spokojnie, weź kilka głębokich oddechów ;) Grę zazwyczaj można zainstalować z płyty, z sieci pobierają się zaś ewentualne poprawki. Kilka razy instalacja od zera? Takiego przypadku nie miałem, a ukończyłem już kilkadziesiąt gier ze Steama. Masz najnowszą wersję klienta?

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 07 października 2014, 23:19

walczę już piątą godzinę....

wszystkie sposoby z polskiego i angielskiego neta wypróbowane i lipa...

sytuacja się ma tak: instaluję grę, dobija do 51% i reszta zasysa się z neta, tak jakby nie było danych na płycie.

wszystko mam aktualne, na kompach i tych sprawach też się znam. na dwóch kompach dzieje się to samo. już brak mi sił...
Obrazek

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: NajPhil » 08 października 2014, 10:23

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, być może to jakiś duży update gry. Może spróbuj tego sposobu:

1) Stwórz na pulpicie skrót do pliku Steam.exe, który znajduje się w folderze głównym programu (domyślnie C:\\Program Files\Steam).
2) Na utworzonym w ten sposób skrócie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
3) W polu element docelowy dodaj parametr -install f: (F to litera jaką w systemie oznaczony jest napęd optyczny). Linia z dodanym parametrem powinna wyglądać przykładowo: C:\\Program Files\Steam\steam.exe -install f:
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 08 października 2014, 13:18

NajPhil pisze:Nigdy nie miałem takiej sytuacji, być może to jakiś duży update gry. Może spróbuj tego sposobu:

1) Stwórz na pulpicie skrót do pliku Steam.exe, który znajduje się w folderze głównym programu (domyślnie C:\\Program Files\Steam).
2) Na utworzonym w ten sposób skrócie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
3) W polu element docelowy dodaj parametr -install f: (F to litera jaką w systemie oznaczony jest napęd optyczny). Linia z dodanym parametrem powinna wyglądać przykładowo: C:\\Program Files\Steam\steam.exe -install f:

dziękuję ale korzystałam również i z tego sposobu... co ja już nie robiłam...
zmuszona byłam do pobrania tych 4,5 Giga ze Steama. Toż to zakrawa na parodię... Doczytałam (głównie na zagranicznych forach) że przy niektórych grach tak jest zrobione celowo. Paranoja.
Obrazek

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 08 października 2014, 13:21

Nie wiem czy to coś pomoże (pewnie nie), ale mój egzemplarz zainstalował się z płyty bez żadnych problemów.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 08 października 2014, 13:47

jackowsky pisze:Nie wiem czy to coś pomoże (pewnie nie), ale mój egzemplarz zainstalował się z płyty bez żadnych problemów.

a moze masz szybki internet i nawet nie wiesz że w tle steam sobie dopobrał te kilka giga? obserwowałeś całą instalację?
Obrazek

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 08 października 2014, 13:49

O tym nie pomyślałem. :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: twig » 08 października 2014, 13:58

Ciesz się, że instalator nie pobrał całości z internetu - ja już się na tym raz przejechałem. Instalator jednej gry (strategii, którą dostałem za darmo w promocji) chciał pobierać ponad 10GB - nawet nie zamielił płytką w napędzie, po prostu uruchomił steama i zaczął pobierać całość.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 08 października 2014, 13:58

jackowsky pisze:O tym nie pomyślałem. :)

a widzisz :D bom to w końcu ja jestem SheSherlock :D

btw. dotarłam do informacji, że producenci robią to celowo (nagrywają na płytę ileś tylko procent gry), aby gra nie wyciekła przed premierą. ponadto robią często bugi w grach (również celowo), aby wersje pirackie były zabugowane, a klienci steama mogli sobie dzień po premierze ściągnąć już pierwszą łatkę.

ale polityka...
Obrazek

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 08 października 2014, 14:01

twig pisze:Ciesz się, że instalator nie pobrał całości z internetu - ja już się na tym raz przejechałem. Instalator jednej gry (strategii, którą dostałem za darmo w promocji) chciał pobierać ponad 10GB - nawet nie zamielił płytką w napędzie, po prostu uruchomił steama i zaczął pobierać całość.

co za programiści siedzą w tym steamie? banda debili?

na marginesie: powiem tak... z originem nigdy nie miałam problemów. ale jak widzę, przygoda ze steamem się skończy zaraz po tym jak się zaczęła.

któryś z użytkowników na forum pisał że steam zachęca do piracenia. i teraz już doskonale wiem co miał na myśli.
Obrazek

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 08 października 2014, 14:55

Ale udało się? Grasz? Bo jestem bbb ciekawa Twoich wrażeń z gry. :) :)

Wróć do „Sherlock Holmes: crimes and punishments”