Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Postautor: SpokoWap » 21 września 2014, 12:35

Trailer prawie jak zajawka nowego serialu BBC, tak mi się (w pozytywny sposób) skojarzyło :D
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 22 września 2014, 09:46

Trailer świetny, bardzo zgrabnie to zmiksowali. :) :)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 25 września 2014, 23:19

Trailerów ci u nas dostatek, ale i ten chętnie obejrzymy :P

http://www.youtube.com/watch?v=Jxg63glrvxY

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 26 września 2014, 11:57

Gry stają się coraz bliższe filmom, również w tych negatywnych aspektach. Mam tu na myśli wypuszczanie dziesiątek trailerów, po których obejrzeniu właściwie nie ma już po co sięgać po grę - wszystko się widziało :p Przynajmniej odnośnie fabuły, bo same zagadki wciąż pozostają wielką niewiadomą. Mam nadzieje, że nie zrobi się z tego interaktywny film :)

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: jackowsky » 26 września 2014, 11:58

Dlatego ja rzadko je oglądam.
Ostatnio skończone: Endless Fables 2: Frozen Path PL (50%), Freedom Force vs The 3rd Reich PL (40%), Ve Stinu Havrana (50%), The Inner World: The Last Wind Monk PL (75%)
Gram: Pillars of Eternity II: Deadfire PL
W tle: pauza

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy

Postautor: Gocciana » 27 września 2014, 18:52

Ja też rzadko oglądam trajlery. Szczególnie wtedy, gdy do jednej gry wypuszcza się ich nadmiar! Dla mnie to jest 'narzucanie się' ! Na zasadzie - patrz jakie to dobre, kup za wszelką cenę! To takie 'sklepowe', gdy już przy wejściu zaczepiają cię i pytają... w czym pomóc :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Fantom
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Fantom » 28 września 2014, 15:10

Dwa dni do premiery, a ja nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnej i pewnej informacji nt. zabezpieczeń DRM wersji pudełkowej.
Poprzedni Sherlock miał jakąś tam aktywację on-line, teraz podobno ma być to Steam.
Tak dawno nie kupowałem gry w pudełku, że nawet nie wiem, czy taka polityka informacyjna (czyt. jej brak) to norma na rynku i pudełka trzeba własnoręcznie sprawdzać w sklepie, a sprzedaż wysyłkowa to forma loterii ;)
Ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 29 września 2014, 11:32

Polskie wydanie zarówno w wersji cyfrowej jak i pudełkowej będzie wymagało posiadania konta Steam.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy

Postautor: Gocciana » 29 września 2014, 20:42

SpokoWap pisze:Polskie wydanie zarówno w wersji cyfrowej jak i pudełkowej będzie wymagało posiadania konta Steam.

Że co proszę?? :[ Nie wystarczy, że muszę system zmienić?! 'Kochana' Ojczyzna - jak nie kijem go, to pałką :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 29 września 2014, 21:01

Jutro premiera.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 30 września 2014, 17:16

No wreszcie, wreszcie mogę coś napisać. :) :P
Przede wszystkim - nie przejmujcie się tak trailerami - tak naprawdę bardzo niewiele zdradzają. W tym przedostatnim w zasadzie żaden fragment nie jest bezpośrednio z gry - scenki są fajnie zmontowane, pokazują występujące w grze lokacje oraz bohaterów, ale w pewnym miksie, który w ogóle nie ma miejsca w grze, i tak naprawdę nic nie mówią o fabule (a w zasadzie o 6 fabułach, bo Holmes rozwiązuje tu 6 niepowiązanych ze sobą spraw), na trailerze są razem postacie, które w grze się w ogóle nie spotkały, czy sytuacje, które wcale nie nastąpiły. Fajnie się to ogląda post factum, bo można docenić pomysłowość autorów.

Dopiero ostatni trailer pokazuje parę urywków z 6 sprawy, ale też w taki reklamowy sposób, czyli nie są to dokładnie sceny z gry.

Więc nic tu się w zasadzie na temat fabuły nie dowiecie, można oglądać bez obaw. :)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 30 września 2014, 23:53

Ciekaw jestem jak to wyszło w praniu. Zwłaszcza odnośnie fabuły, bo ta zapowiadała się naprawdę ciekawie i emocjonująco. Mam też nadzieję, że będą dwa tryby - dla casuali i zaawansowanych przygodówkowyjadaczy, a nie wyłącznie dla tych pierwszy :p

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 01 października 2014, 02:04

Tryb jest jeden i gra niestety (albo stety) trochę nas prowadzi za rączkę. W aktach sprawy cały czas pojawiają się kolejne zadania, więc stale wiadomo co robić. Łamigłówki (w tym zręcznościówki) można pominąć.
Ale nie jest tak, że gra jest banalnie łatwa - bez przesady, choć na pewno łatwiejsza niż wcześniejsze Holmesy. Ale też w pewnym sensie bardziej zagmatwana, bo można pójść fałszywym tropem, wytypować złego sprawcę i też ukończyć daną sprawę.
Nie ma raczej opcji (tak jak kiedyś), że się utknęło i kręci się w kółko, bo jakiś jeden ślad został przegapiony.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 09:15

Dzięki. Poczytałem też trochę zagranicznych recenzji. Wszyscy zachwycają się grafiką, która godna jest sprzętów nowej generacji. Mimika twarzy przypomina rzekomo to, co można było zaobserwować w LA Noire, a to już pochwała dużego kalibru :) Recenzenci chwalą ponadto perfekcyjną grę aktora użyczającego głosu Sherlockowi. Co ciekawe, możemy w pewnym stopniu wpływać na rozwój fabuły, skazując na przykład jakiegoś gagatka na pewny wyrok śmierci, bądź też - jeśli mamy miękkie serce - oszczędzając mu tej przykrości ;) W sumie na rozwiązanie czeka sześć spraw, co przekłada się na około 15 godzin rozgrywki - nieźle. W minusach najczęściej pojawiają się narzekania na fatalne mini gry i nierówny voice-acting (część postaci brzmi kiepsko).

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 01 października 2014, 11:04

Nie narzekałabym tak na powiązanie ze Steamem. Dzięki temu w grze są osiągnięcia, całkiem fajne. :) Ja lubię takie motywatory do dokładniejszej eksploracji świata gry. Założenie konta na Steamie to 5 minut roboty i jest to oczywiście bezpłatne. I zawsze można grać w trybie offline, a to chyba eliminuje niemożność pogrania sobie, bo coś tam na Steamie nie działa (choć 100% pewności tu nie mam, wiem tylko, że offline wygodniej). :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 października 2014, 11:17

kassiopestka pisze:Nie narzekałabym tak na powiązanie ze Steamem. Dzięki temu w grze są osiągnięcia, całkiem fajne. :) Ja lubię takie motywatory do dokładniejszej eksploracji świata gry. Założenie konta na Steamie to 5 minut roboty i jest to oczywiście bezpłatne. I zawsze można grać w trybie offline, a to chyba eliminuje niemożność pogrania sobie, bo coś tam na Steamie nie działa (choć 100% pewności tu nie mam, wiem tylko, że offline wygodniej). :)

I oczywiście po założeniu, masz tonę śmieci na komputerze. Osiągnięcia powinny być zrobione bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Kupuję grę i to powinno wystarczyć. Nie chodzi o to ile to zajmuje czasu zakładanie konta, a o to, że oprócz różnych sterowników do prawidłowego działania gry, muszę jeszcze założyć jakieś konto, bo gry nie uruchomię. Nie kupuję gry online, tylko w pudełku i to powinno wystarczyć. Pośrednie zmuszanie ludzi do konieczności instalowania Steama jest... nie nazwę tego, bo cenzura by tego nie przepuściła.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 11:26

Bez Steama trudno dziś się obejść. Trzy lata minęły od chwili zainstalowania aplikacji Valve na moim sprzęcie, a obecnie moja biblioteka gier liczy tam sobie grubo ponad dwieście tytułów. Duża część z nich zakupiona za grosze. Warto się poświęcić ;)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 01 października 2014, 12:06

Powiem ci Ula, że też bym wołała, żeby osiągnięcia były w samej grze, wtedy można je zdobywać za każdym przejściem, a pisząc poradnik, dokładnie sprawdzić, za co wpadają, no ale - jest jak jest. :P W ogóle, jeśli chodzi o pisanie poradnika, to fakt braku własnych sejwów koszmarnie utrudnia sprawę, to chyba cena tego, że gra wyszła też w wersji na konsole.
A wracając do Steama, chodziło mi raczej o to, żeby osoby niezbyt zaprzyjaźnione z techniką nie rezygnowały z Holmesa z tego powodu, bo w zasadzie fakt grania za pośrednictwem Steama, jak się włączy tryb offline, poza momentem uruchamiania gry, jest niezauważalny. :)

Dużo większym problemem jest absolutna niekompatybilność z XP, nie udało mi się uruchomić Holmesa na kompie, grałam na lapku, na którym był Win 7. Z kartą graficzną nie jest już tak źle, bo grałam na GT120, czyli dużo poniżej wymaganego minimum, ale po jakimś czasie lap się "gotował" i samoczynnie wyłączał, poza tym warto mieć lepsza kartę, żeby w pełni docenić nową grafikę. :) :)
Ostatnio zmieniony 01 października 2014, 12:09 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 października 2014, 12:09

SpokoWap pisze:Bez Steama trudno dziś się obejść. Warto się poświęcić ;)

Dlatego, to dziadostwo jeszcze trwa. Czemu ja mam się poświęcać, zamiast dać mi wybór, chcę wersję elektroniczną kupuje na Steamie, chcę wersję pudełkową nie interesuje mnie Steam. Ja chętnie zapłacę za grę więcej bez konieczności instalowania tego dziadostwa. Tymczasem niezależnie jak kupię grę, (całe szczęście nie wszystkie) muszę to instalować lub nie grać, lub ukraść. Coraz częściej jestem skłonna przejść na ciemną stronę i zacząć piracić, jeśli wydawca chce moich pieniędzy zakładając mi jednocześnie kaganiec.

kassiopestka pisze:A wracając do Steama, chodziło mi raczej o to, żeby osoby niezbyt zaprzyjaźnione z techniką nie rezygnowały z Holmesa z tego powodu, bo w zasadzie fakt grania za pośrednictwem Steama, jak się włączy tryb offline, poza momentem uruchamiania gry, jest niezauważalny. :)

Jest zauważalny, po pierwsze dlatego, że ciągle dorzuca śmieci w postaci uaktualnień, a po drugie cięgle wyskakuje okienko zapraszające do połączenia się ze społecznością Steam. Gdybym tego g...a nie miała to bym nic na jego temat nie wiedziała i nie pisała.
Moje gry

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 października 2014, 16:24

Oj tam, jak widać niektórym Steam w graniu przeszkadza, innym nie. Ja z nim problemu nie mam. Jak gram, to nie dostaję żadnych niechcianych steamowych komunikatów, a jak nie gram, to mogę po prostu wyłączyć Steama. I wtedy mam święty spokój.
Steam jest zresztą dobrym narzędziem społecznościowym, zwłaszcza dla tych, którzy lubią rozgrywkę wieloosobową i zdobywanie trofeów. No i wgrywa automatycznie łatki do gry, nie ma więc konieczności ich samodzielnego pobierania.

Inna sprawa, że wersja pudełkowa nie powinna pełnić jedynie funkcji dekoracyjnej i być zwykłą nakładką na Steama.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Wróć do „Sherlock Holmes: crimes and punishments”