Sherlock Holmes: crimes and punishments - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
2
15%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
6
46%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
31%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
1
8%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: Sherlock Holmes: crimes and punishments - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 06 maja 2017, 12:45

Myślałem, że będzie mi przeszkadzać, że jest kilka spraw kryminalnych zamiast jednej dużej. Ale nie, grało się świetnie, jak zwykle w grach o sławnym detektywie. Duża w tym zasługa interesującej fabuły, lepszych niż w Testamenice tablicach dedukcyjnych czy jak się tam to zwało, oraz w tym, że zmieniono silnik i gra jest jeszcze ładniejsza. Szkoda, że przy okazji zmieniono również głos Watsona, według mnie na minus. W poprzednich częściach bardziej mi pasował do statecznego doktora. Niestety po tej grze widać niebezpieczny kierunek jaki obrało Frogwares. Kierunek konsole. Widać to np: po łatwych zagadkach. 2-3 rodzaje w tym jakieś popierdółkowate otwieranie zamków, wszystkie na jedno kopyto. W takim Testamencie każda zagadka była inna. Dodano dla urozmaicenia elementy zręcznościowe, jakieś walki, dodatkowo jesteśmy cały czas prowadzeni za rączkę. Aż dziw bierze, że na końcu sami musimy wytypować mordercę i możemy skazac niewinna osobę. Do tej pory nie jestem przekonany co do poprawnego rozwiązania w śledztwie dotyczącym łaźni rzymskich. Brakowało mi tutaj konkluzji Sherlocka wyjaśniających wszelkie wątpliwości. 7/10

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Sherlock Holmes: crimes and punishments - ocena użytkownika

Postautor: ALEX » 26 maja 2017, 11:48

Całkiem udana kontynuacja serii. Na plus zaliczam ładną grafikę i muzykę oraz ciekawe sprawy do rozwiązania. Z kwestii technicznych denerwują trochę czasy ładowania, zwłaszcza że w tej części bardzo często zmieniamy lokacje. Brakowało mi też spinającej wszystkie sprawy ciekawej historii, ta z "wesołą kompanią" praktycznie nie istnieje. Szkoda też że poruszamy się wyłącznie po mikroskopijnych lokacjach co jest krokiem wstecz względem poprzedniczek. Chciało by się pochodzić po jakiś większych obszarach, a Sherlock w formie Sandboxa to już byłoby spełnienie marzeń. :)

PLUSY:
- Ładna oprawa graficzna,
- Warstwa audio,
- Ciekawe sprawy do rozwiązania,
- Łatwy w obsłudze interface,
- Przystępność dla mniej doświadczonych graczy,

MINUSY:
- Długie i częste wczytywanie lokacji,
- Główny wątek praktycznie nie istnieje,
- Brak większych przestrzeni do zwiedznia,

OCENA: 8/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE