Obcy: izolacja w planie wydawniczym firmy Cenega

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Obcy: izolacja w planie wydawniczym firmy Cenega

Postautor: Urszula » 30 kwietnia 2014, 20:06

Obrazek
30.04.2014, Warszawa – Cenega, partner dystrybucyjny firmy SEGA® Europe Ltd. w Polsce, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Obcy: Izolacja. Tytuł ukaże się 7 października na: komputery PC, PlayStation 3, Xbox 360, oraz PlayStation 4 w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za polską wersję gry odpowiada światowy wydawca tego tytułu.

“Reakcje jakie do nas docierały, były po prostu niesamowite, od krzyków i wrzasków po zimny pot i mocne bicie serc. To gra o Obcym, w jaką zawsze chcieliśmy zagrać i nie możemy się doczekać, aż tej jesieni wszyscy będą mogli w nią zagrać.” powiedział Alistair Hope, Creative Lead w Creative Assembly.

Obcy: Izolacja to survival horror z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, utrzymujący napięcie i uczucie strachu jakie towarzyszyło nam w filmie Ridleya Scotta w 1979 roku. Gracze znajdą się w miejscu przesiąkniętym strachem, z nieodłącznym uczuciem zagrożenia życia, w którym bezlitosny i nieprzewidywalny Ksenomorf dopada swoje ofiary wyłaniając się z cienia. Praktycznie bezbronni i zupełnie nieprzygotowani gracze będą zmuszeni do szukania niezbędnych do przeżycia przedmiotów, improwizowania i myślenia nie tylko o ukończeniu samej misji, ale głównie o tym jak pozostać przy życiu.

Po więcej informacji na temat gry zapraszamy na alienisolation.com, stronę Facebooka facebook.com/alienisolation i do rozmowy na twitter.com/alienisolation.

Grę można już zamawiać m.in. w sklepach muve.pl, sklep.cdaction.pl, sklep.ppe.pl oraz sklep.gry-online.pl.

Informacja prasowa
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: OBCY: IZOLACJA W PLANIE WYDAWNICZYM FIRMY CENEGA

Postautor: NajPhil » 30 kwietnia 2014, 20:17

Nie wiem, czy w jakimkolwiek stopniu można określić tę grę jako przygodówkę, ale zagram na pewno. Jestem ogromnym fanem uniwersum Aliena, a ta gra będzie bardzo, ale to bardzo blisko oddania świetnego klimatu. Zresztą widać to nawet na tym krótkim trailerze - motyw bujającego się ptaszka, czy czujnik ruchu. No i te jakże charakterystyczne dźwięki, które już zawsze będą mi się kojarzyć z przerażeniem w otchłani kosmosu. :)

http://youtu.be/r56MMs0jqoY
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 30 kwietnia 2014, 20:23

Ja również, bo ten gatunek jest mi tak naprawdę zupełnie obcy, ale wolałam zamieścić informację, gdyby się to jednak okazało grą przygodową. Tym bardziej, że piszemy o Penumbrie i temu podobnych grach. Jeśli nie będzie to gra przygodowa przejdzie do lamusa i zapomnimy o niej.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 30 kwietnia 2014, 21:13

Konkurencja dla SOMY? Mi się wydaje, że będzie to miało jeszcze mniej wspólnego z przygodówkami niż w przypadku Penumbry, czy Amnesii. Tym bardziej, że pewnie parę groszy dali za licencję i woleliby mieć pewność, że im się to zwróci. Ale trailer wygląda obłędnie :szok: Pewnie zagram, bo również jestem wielkim fanem Aliena. Chyba, że będzie to jakaś tępa siekanina... :mysli:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 30 kwietnia 2014, 21:32

No trudno, dostanę od was po łapach, za mieszanie gatunku, ale naprawdę nie orientuję się w tych wszystkich survival horrorach. Za bardzo się boję, więc ich nawet nie próbuję uruchomić. Jak trzeba, temat wyrzucę do kosza.
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 30 kwietnia 2014, 21:45

Do kosza na pewno nie :nie: Warto wiedzieć o różnych grach około przygodówkowych, czy o hybrydach. Poczekamy, zobaczmy co z tego wyjdzie :dziadek:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Postautor: twig » 30 kwietnia 2014, 22:08

Z tego co czytałem, to nie zapowiada się to na strzelanko-skradankę. Mamy pokierować panią inżynier, która będzie miała do dyspozycji detektor ruchu i będzie się chować przed obcymi a nie atakować ich z karabinu plazmowego. Jeżeli te zapowiedzi się sprawdzą i nasza pani inżynier nie okaże się jakąś zmutowaną hybrydą terminatora z Rambo, to dostaniemy survival w rodzaju tego z Amnezji czy Penumbry.

Survival horrory to nie przygodówki, ale skoro wkradły się na forum już za czasów przygodówek.pl, to i tej można chyba dać szansę ;)
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Obcy: izolacja w planie wydawniczym firmy Cenega

Postautor: Gocciana » 18 czerwca 2014, 13:32

Czyli powstanie takie coś... ni pies, ni wydra ;) Pomieszanie z poplątaniem. Dla kogo? Raczej nie dla mnie (chociaż hybryda Ho z przygodówką mi podchodzi). Ale wyjątek potwierdza regułę - tu subiektywnie ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 18 czerwca 2014, 14:09

Grałem w Penumbrę i bardzo mi się podobała - walki można było uniknąć chowając się przed maszkarami, fabuła byłą nawet przyjemna a i kilka razy nieźle się przestraszyłem (najbardziej chyba w drugiej części w psiarni :D).
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 18 czerwca 2014, 16:36

A jaka różnica czy walisz do maszkar czy się przed nimi chowasz? Żadna. Nawet jeśli będą przerywniki video to niczego to nie zmieni.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 18 czerwca 2014, 17:13

No jest różnica i to zasadnicza - jeżeli tytuł jest nastawiony na konfrontację (której nie można uniknąć) to nie masz wyboru i musisz szukać broni (a później lepszej broni i oczywiście amunicji do tej broni - i jeszcze więcej amunicji, bo się skończyła akurat), a finał to zazwyczaj walka z super wielkim zmutowanym potworem z piekła rodem - mnie takie gry nie kręcą.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 18 czerwca 2014, 17:21

twig pisze:mnie takie gry nie kręcą.

A mnie wnerwiają skradanki/chowanki. Jest wróg to trza mu przylutować, a nie się pitolić w krzakach. :tak:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 19 czerwca 2014, 11:44

Ja po prostu nie cierpię 'mieszania gatunków' :mad: Mogę sto razy zginąć (bo manualnie jestem do niczego :P ), skradając się, czy też 'waląc z grubej rury', np. w Splinter cell i znoszę to całkiem dobrze. Natomiast gdy coś takiego serwują mi w grze, noszącej miano przygodówki, to szlag mnie trafia!!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 22 lipca 2014, 11:20

Cytat ze strony dystrybutora:

Cenega, partner dystrybucyjny firmy SEGA® Europe Ltd. w Polsce i na Węgrzech, z przyjemnością informuje o dodatkowej zawartości gry Obcy: Izolacja dostępnej przy zamówieniach przedpremierowych. W ekskluzywnych dodatkach zobaczymy cyfrowo odtworzonych aktorów grających w arcydziele Ridleya Scotta z 1979 roku pt. „Obcy". Listę gwiazd otwiera Sigourney Weaver (Ellen Ripley), aktorka nominowana do Oscara, a także zdobywczyni Złotego Globu. Oprócz niej w grze obecni będą: Tom Skerritt (Dallas), Veronica Cartwright (Lambert), Harry Dean Stanton (Brett), Yaphet Kotto (Parker) i Ian Holm (Ash). Wszyscy oni pojawią się w dwóch dodatkowych misjach, które pozwolą graczom na ponowne przeżycie kultowych scen z filmu.

Każdy, kto zamówi grę przed premierą, otrzyma darmowe rozszerzenie gry do Edycji Nostromo, która zawierać będzie dodatkową zawartość do pobrania „Spisani na straty". Dzięki niej gracze będą mogli zagrać jednym z trzech ocalałych członków załogi, zaledwie kilka chwil po śmierci Bretta. Jako Ellen Ripley, Dallas lub Parker będzie można odkrywać Nostromo od pokładu mieszkalnego, aż do pokładu technicznego, aby dzięki skoordynowanym działaniom z Lambert i Ash zwabić Obcego do śluzy statku.

Ponadto klienci, którzy złożą zamówienie przedpremierowe w muve.pl, otrzymają również dodatkową zawartość do pobrania, pt. „Ostatnia Ocalała". Umożliwi ona fanom wcielić się w Ripley, która ma za zadanie uciec kapsułą ratunkową. Słysząc tylko krzyki Lambert i Parkera, gracze muszą kierować się ku drodze powrotnej przez Nostromo w celu aktywacji sekwencji autodestrukcji i ucieczki wahadłowcem ratunkowym.

Fajnie będzie zobaczyć i usłyszeć aktorów znanych z filmowego Obcego. Trzeba będzie pomyśleć o zamówieniu przedpremierowym :|
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 22 lipca 2014, 14:22

Też planuję zakup przedpremierowy. Ten bonusik jest kapitalny - zagrać z załogą Nostromo, uff!

http://www.youtube.com/watch?v=18023lL0ynQ
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 22 lipca 2014, 16:54

Tak sobie czasem myślę, że okropni jesteście :P Nie interesowałam się wcześniej specjalnie tym tematem i grą, bo ni mnie ten Obcy "grzębi ni zieje", ba!, w ogóle zapomniałam, że taka gra ma się pojawić, a Wy mi musieliście przypomnieć! :P I w dodatku się zainteresowałam, pooglądałam zwiastuny i klimat mi się spodobał - zapowiada się ciekawy survival horror, mam ochotę się trochę pobać przy nim... :] Mam nadzieję, że nieznajomość filmu nie będzie przeszkadzać w dobrej zabawie ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 22 lipca 2014, 17:00

Obcy to jeden z moich ulubionych filmów :D

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 22 lipca 2014, 17:10

"Obcy [:Ósmy Pasażer Nostromo]" to mój ulubiony film :D
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 22 lipca 2014, 17:15

PlaskiKubek pisze:"Obcy [:Ósmy Pasażer Nostromo]" to mój ulubiony film :D

A to w tym przypadku może dojść do jakichś nieporozumień, że trzeba podawać pełen tytuł? :E
Się rozumie samo przez się :D

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 22 lipca 2014, 17:20

Może, druga część też była bardzo fajna :P
Trzecia z kolei zupełnie mi się nie spodobała.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Wróć do „Obcy: izolacja”