Sitcomy godne polecenia

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Sitcomy godne polecenia

Postautor: ALEX » 25 marca 2012, 18:01

Może ktoś polecić jakieś fajne amerykańskie sitcomy warte obejrzenia? Z premierowych wyświetlanych na polskich stacjach z serialami jakTVN7 i Comedy Central obejrzałem już wszystkie produkcje i zauważyłem że im nowsze tym niestety słabsze moim zdaniem. Z klasyki jak "Przyjaciele", "Świat według Bundych" również zaliczyłem wszystkie najważniejsze więc może macie jakieś propozycje seriali które przeszły u nas bez większego echa albo nie były emitowane w Polsce. :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

bobr40
Podziękował(a): 1 raz

Re: Sitcomy godne polecenia

Postautor: bobr40 » 25 marca 2012, 18:41

KIedyś jeszcze na RTL7 puszczali sitcom "Świat pana trenera". Oryginalny tytuł brzmi bodajże "Coach". Podobne klimaty jak w Bundych chociaż oczywiście nie tak dobre. :) Moim zdaniem warto go obejrzeć.

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 25 marca 2012, 19:46

Może "Dwóch i pół"? ;> Całkiem miłe.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 25 marca 2012, 22:48

Dwóch i pół śledziłem na bieżąco od premiery pierwszego sezonu. :) Niestety po uśmierceniu głównego bohatera w 9 sezonie, zastąpienia go nową postacią oraz zmianach w fabule przestałem go oglądać po ok 13 odcinkach i niestety już nie wrócę do tego serialu. :(

bobr40 pisze:KIedyś jeszcze na RTL7 puszczali sitcom "Świat pana trenera". Oryginalny tytuł brzmi bodajże "Coach". Podobne klimaty jak w Bundych chociaż oczywiście nie tak dobre. :) Moim zdaniem warto go obejrzeć.

Dzięki za propozycje. Mimo że był u nas emitowany to nie słyszałem nic o tym serialu. :)

Od siebie mogę polecić "2 spłukane dziewczyny" ( 2 Broke Girls ) które emituje teraz Comedy Central. Jedyny serial z nowości który mi się spodobał w tym sezonie. W przeciwieństwie do większości emitowanych seriali nie kopiuje kiepsko kolejny raz przygód jakiejś rodziny czy grupki przyjaciół umawiającej się na randki i stanowi przyjemny serial na wieczór przed TV. :)
Ostatnio zmieniony 25 marca 2012, 23:26 przez ALEX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 25 marca 2012, 23:23

Ja osobiście po prostu ubóstwiam "On, ona i dzieciaki" - Wayans jest dla mnie mistrzem komediowym :)

bobr40

Postautor: bobr40 » 26 marca 2012, 00:04

Pisząc "podobne klimaty jak w Bundych.." miałem na myśli raczej rodzaj humoru chociaż jest on mniej "odjazdowy". :) Większa część akcji dzieje się w pomieszczeniu klubowym trenera (gł bohater jest trenerem akademickiej drużyny futbolu amerykańskiego). Zwraca uwagę naprawdę zabawna kreacja Jerry-ego Van Dyke.
http://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Awiat ... 989-147119

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 26 marca 2012, 00:20

Ja polecam Teorie Wielkiego Podrywu, wszystkie postacie są na swój sposób wyraziste :)

bobr40

Postautor: bobr40 » 26 marca 2012, 03:22

Trochę podobny rodzaj humoru (czasem absurdalny )jak w Teorii Wielkiego Podrywu jest w Trzeciej Planecie od Słońca. Pozytywnie zakręcony serial.:) Nie wiem niestety czy leciał na Comedy Central bo u mnie w kablówce nie ma tego kanału :(

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 26 marca 2012, 15:38

O, fajnie - nie słyszałam o tej Trzeciej planecie od słońca. Główny aktor mi się z psychopatami kojarzy ;)

2 Broke Girls jest świetna! Polecam również Whitney - główną rolę gra tam właśnie scenarzystka 2 broke (oraz Sex in the city).

bobr40

Postautor: bobr40 » 26 marca 2012, 16:17

Główny bohater jest "psychiczny" i zakręcony (np. często prowokuje) chociaż nie jest psychopatą. Ciężko się do tego przyzwyczaić ( a przynajmniej ze mną tak było) ale kiedy już się zaakceptuje ten wizerunek i sposób bycia serial naprawdę bawi :)

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 26 marca 2012, 16:29

Swego czasu oglądałam serial Dexter i on grał bardzo ważnego z przeciwników głównego bohatera, więc dla fanów Dextera jeszcze trudniej się będzie przestawić :))

Poza amerykańskimi powoli wchodzę też w świat sitcomów brytyjskich - więc może też rozszerzyć kryterium geograficzne? :))

bobr40

Postautor: bobr40 » 26 marca 2012, 19:15

Z brytyjskich widziałem jedynie klasyki: "Co ludzie powiedzą", "Hotel Zacisze", "'Allo, 'Allo!", "Czarną Żmiję" . Oglądałaś może coś z nowszych produkcji? :)

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 26 marca 2012, 22:38

Scrubs. 8 sezonów na świetnym poziomie dla mnie. Dziewiąty to wyraźny spadek, ale to przez odejście większości dobrych postaci, w tym Zacha Braffa, czy Neila Flynna.

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Emilio » 27 marca 2012, 08:36

Jakiś ładny czas temu (wtedy jeszcze istniał program RTL 7 Polska) leciał zayefajny serial pt. Sliders - o podróżach w czasoprzestrzeni. Pochwalę się - mam wszystkie 5 sezonów i czasami do niego wracam. Mi się podoba, więc może i tobie takie klimaty pasują.

bobr40

Postautor: bobr40 » 27 marca 2012, 10:16

Klimaty Sci-Fi to raczej nie moje klimaty :( Chyba na palcach jednej ręki mógłbym policzyć filmy (pełnometrażowe), które obejrzałem. Ale dziękuję za propozycję :)

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 27 marca 2012, 11:11

Nie przepadam za Scrubs. Żarty nastolatków w klimacie szpitala po prostu.

Oglądam głównie starsze sitcomy brytyjskie. Ostatnio zaliczyłam Time, Gentleman Please! (tytuł zapożyczyła gra Dana Marshalla i Bena Warda) i naprawdę nieźle się uśmiałam: świetnie napisane dialogi i genialne postacie.

Absolutny must see do Czarnej Żmii to inne produkcje z udziałem Hugh Laurie oraz Fry'em: A bit of Fry and Laurie, Jeeves&Wooster.

Z nowszych (i to takich naprawdę nowych, bo w produkcji są kolejne sezony) to widziałam i spodobały mi się:
- Trollied - całkiem sympatyczny serial na temat personelu jednego z typowych... marketów.
- Threesome - to w stylu seriali grupka przyjaciół (trójka) mieszka ze sobą, ale do tego dochodzi... ich wspólne dziecko. W wyniku nieszczęśliwych wypadków :P dziewczyna zachodzi w ciążę i postanawiają wychować dziecko w trójkę: jako mamusia i dwóch tatusiów. Brzmi jak dramat, zresztą rodzice nie zawsze spotykają się z akceptacją społeczną, ale naprawdę jest bardzo śmieszny.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 27 marca 2012, 11:41

Jeśli lubisz starsze brytyjskie sitcomy to polecam "Tylko głupcy i konie". Serial ma już sporo lat i bardzo rzadko go emitują ale dla mnie to jedna z lepszych brytyjskich pozycji. :)

bobr40

Postautor: bobr40 » 27 marca 2012, 12:52

Dziękuje za sugestie i wskazówki. Zacznę stopniowo nadrabiać zaległości ;)

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 27 marca 2012, 16:19

O, Hotel Zacisze muszę obejrzeć w całości. Widziałem tylko urywki i uwielbiam. Zwłaszcza, jak ta żona Cleese'a w tym serialu(nie wiem, jak się zwie aktorka :)) darła się na niego: "Basiiil!!!" :rotfl2:.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2012, 17:06 przez michal0308, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 27 marca 2012, 16:40

Ta aktorka nazywa się Prunnella Scales. Mam ten serial :D
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Wróć do „Film i Muzyka”