Jaki film obejrzeć? Co polecacie?

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Jaki film obejrzeć? Co polecacie?

Postautor: alexandra » 20 marca 2012, 21:26

Ostatnio obejrzałam fantastyczny, przecudowny, wzruszający film "Przygoda na Antarktydzie".

Polecam wszystkim miłośnikom piesków (tu husky syberiany w rolach głównych), naprawdę piękny film.

A co na Was zrobiło ostatnio lub kiedyś wrażenie na tyle, że nie zapomnicie danej fabuły?
Piszcie swoje typy, może ktoś się skusi na wymienione przez nas tytuły :)

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Re: Jaki film obejrzeć? Co polecacie?

Postautor: michal0308 » 20 marca 2012, 22:09

Nawiązując do huskych, to prześwietna jest komedia Śnieżne psy z Cubą Gooding Jr ;). Oglądałem ją kilka razy i wciąż lubię. Opowiada w skrócie o przyjaźni między człowiekiem a psem, oraz o tym, jak zwierzęcy przyjaciel może pomóc w ekstremalnej sytuacji. Szczerze polecam. Przy okazji można się tu nieźle pośmiać.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2012, 22:17 przez michal0308, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: tynieczka » 20 marca 2012, 22:14

Jak już o przyjaźni psiej, to ja polecam prześliczny film i to na faktach "Mój przyjaciel Hachiko". Łzy leją się potokiem na nim.
http://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3j+prz ... 009-449935
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 20 marca 2012, 22:55

Znam "Przygodę na Antarktydzie" i stwierdzam, że ja takich filmów ogladać nie mogę. Kiedyś tak, teraz już ...nie. Może dlatego, że jak już to gdzieś , kiedys napisałam: im lepiej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta ? A psy szczególnie.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 21 marca 2012, 00:56

Na mnie duże wrażenie zrobił film "Symetria". Prawdziwy polski film, pokazujący życie w więzieniu i przemianę wewnętrzną człowieka.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 21 marca 2012, 10:51

Gocci, mam podobnie. Więcej serca mam dla zwierząt, niestety ludzie sami sobie na to zapracowują (nie liczę oczywiście dzieci), to smutne.

"Przygodę na Antarktydzie" drugi raz też pewnie bym nie odważyła się obejrzeć, ale film zrobił na mnie niesamowite wrażenie, tym bardziej że jest na faktach. Oglądałam i ryczałam, ryczałam i oglądałam.

Michał, "Śnieżne psy" znam i lubię :) jako ciekawostkę podam fakt, że Max z "Przygody na Antarktydzie" to ten sam piesek co Demon właśnie w "Śnieżnych psach". Pies aktor :)

Tynieczko, jeśli chodzi o Hachiko to słyszałam, ale się boję obejrzeć ze względu na to, że noc będę mieć przepłakaną.

Jeśli chodzi o filmy nie o zwierzętach to obejrzałam raz (i nigdy już tego zrobię) "Zieloną milę". Film może i dobry, ale dla mnie nie do przejścia kolejny raz.

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 21 marca 2012, 11:53

alexandra pisze:Jeśli chodzi o filmy nie o zwierzętach to obejrzałam raz (i nigdy już tego zrobię) "Zieloną milę". Film może i dobry, ale dla mnie nie do przejścia kolejny raz.

Mam tak samo. To samo z tzw. tragikomediami. Np. Dzień Świra - kompletnie nie widziałam tu komedii, a film strasznie mnie przejął, nie chciałabym go oglądać dwa razy :/

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 21 marca 2012, 15:14

Prawda, "Zieloną Milę" też warto obejrzeć. Poza tym warto też przeglądnąć najnowsze kino polskie, ponieważ też mamy się czym chwalić.

Właśnie wróciłem z filmu "Wszystkie odloty Cheyenne'a". Myślę, że można go sobie spokojnie odpuścić.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 21 marca 2012, 16:40

"Mój przyjaciel Hachiko"-oglądałam,faktycznie bardzo wzruszający ,szczególnie pod koniec :(
"Śnieżne psy"-też fajne,miło mi się oglądało
A ostatnio to nawet fajny film który oglądałam i mogę polecić to "Tydzień tu,tydzień tam" można się troszkę pośmiać,ale fajnie opowiada o rozwodzie widzianym oczami dziecka
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 23 marca 2012, 22:15

Madzius888 pisze:Np. Dzień Świra - kompletnie nie widziałam tu komedii, a film strasznie mnie przejął, nie chciałabym go oglądać dwa razy :/

Bo "Dzień Świra" to po prostu nie jest komedia, nie wiem, kto temu filmowi taką łatkę przykleił.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 24 marca 2012, 02:59

Dla mnie "Dzień Świra" jest tragikomedią. Owszem ogólny wydźwięk był ponury, ale dużo było tam społecznej satyry i to w konwencji jak najbardziej komediowej i absurdalnej. Moim zdaniem to jeden z lepszych filmów dekady.

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 24 marca 2012, 22:53

Wczoraj obejrzałam zachwalaną i przereklamowaną "Salę samobójców". Nie wiem, może się znam, ale film kompletnie do mnie nie trafił. Strasznie mroczny, naciągany, nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wstawkami animowanymi (?), czy on faktycznie w coś grał czy to po prostu było wmontowane ot tak, dla urozmaicenia fabuły.

Jedyne co mogę naprawdę pochwalić to gra Gierszała (choć i tak bardziej mi się podobał we "Wszystko co kocham" czy nawet "Milion dolarów") oraz Kuleszy. Gąsiorowska dla mnie ma paskudną dykcję i nie mogę zrozumieć jej niby fenomenu.

Ogólnie nie obejrzałabym drugi raz, wiem, że istnieje już i w Polsce problem uzależnienia od internetu, nie mówiąc o samookaleczaniu się oraz rodzicach-karierowiczach, natomiast nie podoba mi się przedstawienie tego tematu w tym obrazie.

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 25 marca 2012, 17:21

Oglądałem "Salę samobójców" tydzień temu i stwierdzam, że jest to dobry film. Nie dziwię Ci się, że nie podobał Ci się film, jeżeli nie rozumiałaś sensu "wstawek animowanych". Nie odbieraj tego jako atak.

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 25 marca 2012, 19:28

Ja dość dawno oglądałam sale samobójców,ale jak dla mnie to był dobry film ,jeden z lepszych polskich filmów no przynajmniej polskich filmów ostatnich lat
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 25 marca 2012, 23:02

Ja też już jakiś czas temu oglądałam i nie wszystko pamiętam - ale niespecjalnie mi się spodobał. Dla mnie problemy tego chłopaka były wydumane, całość nie była przekonywająca. Wiem, że istnieją osoby uzależnione od Internetu (ba, mam taki przypadek w rodzinie), wiem że są różni rodzice, nie każdy ma takich fajnych jak ja, ale dla mnie całość była strasznie naciągana.
A wstawki animowane akurat mi się podobały.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 25 marca 2012, 23:09

Absolutnie nie odbieram niczego jako atak. Była scena jak on wybierał avatar czy coś w tym stylu, jednak nie spotkałam się nigdy w życiu z tego typu chatem/grą/forum, nie wiem czy coś takiego istnieje więc nie wiem po prostu, jaki był cel użycia tego typu środka, ponieważ go nie znam. Pewnie w filmie ma to być ukazane jako mieszanie się bohaterom rzeczywistości z ich wirtualnym światem, ale jak dla mnie wyszedł z tego pastisz.

W filmie ewidentnie jest poruszony temat rozkapryszonego bogatego dzieciaka, który ma nie wiadomo jak rozbudowane ego i któremu się w tyłku poprzewracało, zresztą temat braku akceptacji wśród towarzystwa oraz brak zainteresowania rodziców to temat szeroki i znany a niestety obraz wykreowany jest na nowatorski i "głęboki". Był mocno reklamowany, a odbiorcami działań komercyjnych głównie była młodzież, której merytorycznie film może pasować. Ja zdania nie zmienię - bohaterowie to dla mnie ograniczone karykatury a sama fabuła maksymalnie podkoloryzowana.

Wszystko jest kwestią gustu, i tak jak np. twierdzisz Prymus, że mamy się czym chwalić jeśli chodzi o nowe rodzime produkcje, ja uważam wręcz przeciwnie. I zdania w kwestii "Sali" nie zmienię :)

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 26 marca 2012, 01:07

W filmie głownie chodziło o motyw:
Spoiler:

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 26 marca 2012, 11:40

A ja zdecydowanie uważam, że w filmie glównie chodzi o
Spoiler:
. Ale to tylko moja interpretacja, dobrze, że każdy uważa inaczej, byłoby nudno :)

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 31 maja 2012, 14:19

Oto 2 filmy które obejrzałam ostatnio i śmiało mogę polecić:
1.The Avengers -nic dodać,nic ująć ,świetny film :okok:
2. Igrzyska Śmierci -też bardzo fajny ,zamówiłam sobie trylogie książkową,dzisiaj powinna przyjść jak przeczytam to opisze w temacie o książkach ;)
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 05 czerwca 2012, 22:58

A ja w TV ostatnio oglądałm polskie "Boisko bezdomnych", jako że EURO się zbliża film mimo że nie najnowszej daty to i tak na czasie.
Serdecznie polecam, uwielbiam wszystko w tym filmie - od fabuły po bohaterów, Dorociński super, Eryka Lubosa uwielbiam, zresztą wszyscy zasługują naprawdę na słowa uznania, jeden z lepszych, moim skromnym zdaniem filmów made in Poland.

PS. sam temat jest mi zresztą bardzo bliski, studiowałam pracę socjalną i bezdomnych poznałam na praktykach, ludzie oceniają, dyskryminują okropnie, a naprawdę większość z tych bezdomnych, czy nawet "pijaczków" to naprawdę dobrzy ludzie; może jestem miętka buła ;) ale serce mam do nich przeogromne, nigdy nie odmawiam jeśli proszą o jedzenie, czasem z własnej woli podaruję piwko czy ciacha :) a moja Mama kiedyś uratowała takiemu życie, leżał na przystanku, wszyscy z obrzydzeniem spoglądali że pewnie pijak, a się okazało że to bezdomny, który potrzebował po prostu lekarza, nawet nie był pijany, dopiero moja Mama, która jest pielęgniarką zareagowała, okazało się, że ten człowiek po prostu potrzebował interwencji lekarskiej... uff, ale się rozpisałam, ale ten temat naprawdę mnie uwiera.

Wróć do „Film i Muzyka”