Jaki film obejrzeć? Co polecacie?

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Jaki film obejrzeć? Co polecacie?

Postautor: kNOT » 29 października 2014, 20:27

Dowiedziałem się niedawno, że zekranizowano książkę Mariusza Szczygła, w efekcie czego postał film Gottland.

Kupiłem sobie wczoraj DVD, ale film niedługo ma też wejść na ekrany kin...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Emilio » 03 listopada 2014, 21:14

Może to i banał ale ostatnio oglądałem "Noe wybrany przez Boga". Polecam

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: NajPhil » 03 listopada 2014, 22:34

The Grand Seduction bardzo fajny film. Lekki i stworzony ku pokrzepieniu serc oraz nieco idealizujący proste życie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Intryga trochę przypomina stary "Doc Hollywood" z Michael J. Foxem. W niewielkim porcie rybackim niemal wszyscy są bezrobotni i żyją z zasiłku. Szansą na nowe życie i zatrudnienie jest plan powstania w pobliżu ich wioski fabryki. Jednak muszą spełnić wiele warunków. M.in. mieć na stałe zatrudnionego lekarza.

Dawno tak dobrze się nie bawiłem przy filmie. A wątki z krykietem, którego ostatnio stałem się wielkim fanem, rozbawiły mnie do łez. No i jak zawsze niesamowity Brendan Gleeson w roli głównej. Polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=z61XwqxI8hM

Deliver Us from Evil - mega zaskoczenie. Naprawdę porządne straszydło. Świetna reżyseria, zdjęcia, muzyka, klimat i aktorzy. Nawet tych kilka drobnych potknięć nie zmieniają mojej ogólnej oceny. W końcu scenariusz, który nie jest oparty o schemat - rodzina wprowadza się do domu, w którym przed laty...

Jak dla mnie to najlepszy horror od czasów Silent Hill

Spoiler - osoby, które chronicznie nie cierpią religii i alergicznie reagują na wiarę katolicką powinny się jednak trzymać z daleka. :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
kikias
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: kikias » 13 listopada 2014, 20:08

Ostatnio obejrzałem Kill Bill'a. Film bardzo mi się spodobał, sam fakt że lubię krwawe filmy i opierane na wątku zemsty.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 13 listopada 2014, 22:17

"Housebound" - rewelacyjna mieszanka horroru z komedią. Dawno tak dobrze się nie bawiłem przy filmie :)
Obecnie grane: The Blackwell Convergence (PC), Yakuza 4 (PS3), Paranormal Pursuit (Android)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 26 listopada 2014, 23:59

Po latach obejrzałem ten film i znowu odebrałem go w inny sposób. Niejednoznaczny, zagadkowy, niepokojący i jednocześnie fascynujący. Momentami jest tak surrealistyczny i groteskowy, że trudno się powstrzymać od śmiechu. Chociaż z lekkością nie ma on nic wspólnego. Raczej ocieka ołowianą fabułą, która kojarzy mi się z twórczością Franza Kafki, Brunona Schulza czy Witkacego. Artyzm wykreowanej postaci na pograniczu snu i jawy. A już fragment od momentu 1:30:00 to absolutne mistrzostwo. Salto to arcydzieło polskiej kinematografii na skalę światową. Polecam. Może jeszcze ktoś tego filmu nie oglądał. To jest salto, zapamiętajcie ten taniec! :)

https://www.youtube.com/watch?annotatio ... fPyweEnSX4

Awatar użytkownika
yamall
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: A bo ja pamiętam ?

Postautor: yamall » 27 listopada 2014, 12:32

To ja może coś od siebie z ostatniego czasu...

Automata - można obejrzeć, ale nie powala
http://www.youtube.com/watch?v=3Yfy2I2R5-g

Maze Runner - bez szału
http://www.youtube.com/watch?v=64-iSYVmMVY

Sin City: A dame to kill for - najlepszy z całej trójki

http://www.youtube.com/watch?v=nqRRF5y94uE

PS czemu nie wyświetla się jako miniatura YT ?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Postautor: Urszula » 27 listopada 2014, 12:54

Żeby się wyświetlało, usuwaj z linku literkę s, czyli: http, a nie https.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
pa1ner
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: 1. Machinarium.
2. Botanicula.
3. Gemini Rue.
4. Dear Esther.
5. 9.03m
6. Still life
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: pa1ner » 17 grudnia 2014, 09:03

Polecam film "Wyspa tajemnic" z Leonardo DiCaprio. Film w którym istnieją dwa różne skrajne zakończenia i od widza zależy, które wybierze.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 17 grudnia 2014, 11:41

pa1ner pisze:Polecam film "Wyspa tajemnic" z Leonardo DiCaprio. Film w którym istnieją dwa różne skrajne zakończenia i od widza zależy, które wybierze.

Spoiler:

Spoiler:

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 17 grudnia 2014, 22:47

Brytyjski serial kryminalny "Happy Valley" - rewelacja. Świetnie napisane, zagrane i zrealizowane. Jestem po trzech odcinkach (z sześciu), do piątku zapewne skończę :)
Obecnie grane: The Blackwell Convergence (PC), Yakuza 4 (PS3), Paranormal Pursuit (Android)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 28 grudnia 2014, 02:02

Jestem właśnie po trzecim, czy czwartym już seansie Mechanika z Christianem Balem. Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz po latach zrozumiałem w pełni fabułę. Świetny film, polecam szczególnie fanom Lynchowskich klimatów :okok:

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 30 grudnia 2014, 00:48

Z ostatnich zacnych seansów.

GONE GIRL - Fincher i thriller, to jak Flip i Flap albo mielonka i korniszon - połączenie idealne. Mało kto potrafi tam ładnie posterować emocjami widza, ukazać mroczne meandry duszy, czy zaskoczyć brutalnością sceny. Film obejrzałem z prawdziwą przyjemnością i wypiekami na twarzy. W odpowiednich momentach drżąc i się denerwując za bohatera, w innych odczuwając gniew i żądze mordu. Pod tym względem jest świetnie. Ale...

DALEJ JUŻ SPOILER

Spoiler:

Niemniej mocne 8/10 i wspaniale spędzone 2 i pół godziny

=============

The Drop

Tom Hardy , Noomi Rapace i śp. James Gandolfini - liczyłem na kino spod znaku ciemnych interesów klasy robotniczej, w oparach tanich papierosów i w sumie to dostałem. Nic dziwnego, scenariusz na podstawie własnej powieści napisał Dennis Lehane (autor "Shuutter Island", "Gdzie jesteś Amando" czy "Rzeki Tajemnic".)

Ale liczyłem też na wiarygodne postacie z krwi i kości i tu się zawiodłem. Czeczeńcy mafiozi są nieco przesadzeni, a Tom Hardy w roli dziwnie chodzącego Polaka wprawiał mnie co i raz w zakłopotanie. Nijak nie potrafiłem zrozumieć ani się zidentyfikować z odgrywanym przez niego bohaterem. Matthias Schoenaerts w roli nieco psychopatycznego drobnego rzezimieszka też był jakiś dziwny i generalnie odklejony od realiów.

Nie zrozumcie mnie źle. Film ma momenty, kilka scen wartych zapamiętania i przede wszystkim Naomi, która całkiem zgrabnie odgrywa swoją rolę, ale jak na taki potencjał wyjściowy, to film niestety rozczarowuje.

7/10
=============

THE GUEST

Wszystko w tym filmie jest swoistym hołdem dla thrillerów rodem z początku lat 90. Przesycone filtry, melodyjka, która się pojawia w scenach akcji, konstrukcja scenariusza, fabularny twist oraz finalny pojedynek w nieco kiczowatej scenerii. Naprawdę bawiłem się świetnie, no i fajnie było zobaczyć Dana Stevensa ("Downton Abbey") w roli twardziela. :)

7/10
Jakhudu?
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Deckard
Publicysta

Postautor: Deckard » 08 stycznia 2015, 09:59

Godzilla.
Za Filmweb - http://www.filmweb.pl/reviews/Czekaj%C4 ... 4%99-15829
Obejrzałem i nie żałuję. Myślałem ze średniak a jednak podobał mi się bardzo. Nowa wersja trochę jakby bardziej przypomina tę oryginalną japońska z lat 50-tych. W sam raz do obejrzenia przy piwie i chipsach. :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate..."

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 21 stycznia 2015, 22:31

A mnie ta nowa Godzilla okrutnie wymęczyła. Chyba za wiele oczekiwałem. Fabuła strasznie głupiutka, choć sili się na powagę ;)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 22 stycznia 2015, 18:33

The Imitation Game (2014)

Sam życiorys Alana Turinga jest gotowym materiałem na scenariusz.

Spoiler:

Niestety sam film operuje bardzo prostym językiem filmowym. Niby wymieszane osie czasowe oraz początkowa narracja "bezpośrednio do widza" miały wprowadzić pewne napięcie i niejednoznaczność, ale skończyło się tylko na próbie, bo już po kilku minutach można się domyślić zakończenia i żaden fabularny twist nas nie zaskakuje.

Benek za to jest świetny. Na szczególną uwagę zasługuje jego kreacja w finałowej scenie, gdy Keira odwiedza go w domu. Niestety znowu jest to zepsute patetycznym dialogiem, od którego dziąsła krwawią i wręcz łopatologicznym przedstawieniem sprawy homoseksualizmu - to chyba tak na wypadek, gdyby widz okazał się kompletnym idiotą i nie umiał sam wyciągnąć wniosków na postawie tego, co właśnie obejrzał.

Daje dobre 7/10, ale te wszystkie nominacje i nagrody dla tego filmu to lekka przesada.
Jakhudu?

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 22 stycznia 2015, 18:43

The Man in the High Castle (2015)

"I UTYJE SZARAŃCZA"

W Sieci jest już pilot nowego serialu od Amazon "The Man in the High Castle". Tak, to ekranizacja powieści Philipa K. Dicka, czyli alternatywna historia świata. Są już lata 60 XX wieku, a państwa osi wygrały wojnę. Na Stanach Zjednoczonych dokonano rozbioru. Wschodnim wybrzeżem rządzą Niemcy, Zachodnim Cesarstwo Japońskie, a Stany środkowe tworzą strefę buforową, do której przy okazji internuje się niepożądany element na zdrowej tkance społeczeństwa, czyli czarnoskórych czy niepełnosprawnych.

W serialu obserwujemy dwa pola bitwy. Jedno wiąże się z zakulisową walką wywiadów dwóch mocarstw, które odliczają już czas do śmieci schorowanego Hitlera, by rzucić się sobie do gardeł. Druga bitwa to opowieść o ludziach z amerykańskiego ruchu oporu.

Powiem tak, nie spodziewałem, że to będzie zrobione z takim rozmachem. Niby to tylko mała forma telewizyjna, a efekty specjalne zachwycają. Oddanie klimatu lat 60. Do tego sporo ujęć na ulicach, stroje, klimacik. No miód-cud-malina. I jeszcze prześliczna Alexa Davalos w głównej roli, aktorka, której kibicuje od dawna, ale dziewczyna ma jakoś pecha i nie może zrobić dużej kariery - może teraz.

Jeśli mogę oceniać tylko pilota, to bez wahania wystawiam 10!

Obrazek
Jakhudu?

Awatar użytkownika
pa1ner
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: 1. Machinarium.
2. Botanicula.
3. Gemini Rue.
4. Dear Esther.
5. 9.03m
6. Still life
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: pa1ner » 23 stycznia 2015, 11:05

NajPhil pisze:The Man in the High Castle (2015)

"I UTYJE SZARAŃCZA"

W Sieci jest już pilot nowego serialu od Amazon "The Man in the High Castle". Tak, to ekranizacja powieści Philipa K. Dicka, czyli alternatywna historia świata. Są już lata 60 XX wieku, a państwa osi wygrały wojnę. Na Stanach Zjednoczonych dokonano rozbioru. Wschodnim wybrzeżem rządzą Niemcy, Zachodnim Cesarstwo Japońskie, a Stany środkowe tworzą strefę buforową, do której przy okazji internuje się niepożądany element na zdrowej tkance społeczeństwa, czyli czarnoskórych czy niepełnosprawnych.

W serialu obserwujemy dwa pola bitwy. Jedno wiąże się z zakulisową walką wywiadów dwóch mocarstw, które odliczają już czas do śmieci schorowanego Hitlera, by rzucić się sobie do gardeł. Druga bitwa to opowieść o ludziach z amerykańskiego ruchu oporu.

Powiem tak, nie spodziewałem, że to będzie zrobione z takim rozmachem. Niby to tylko mała forma telewizyjna, a efekty specjalne zachwycają. Oddanie klimatu lat 60. Do tego sporo ujęć na ulicach, stroje, klimacik. No miód-cud-malina. I jeszcze prześliczna Alexa Davalos w głównej roli, aktorka, której kibicuje od dawna, ale dziewczyna ma jakoś pecha i nie może zrobić dużej kariery - może teraz.

Jeśli mogę oceniać tylko pilota, to bez wahania wystawiam 10!

Obrazek

Zarys fabularny brzmi dziwnie podobnie...

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 23 stycznia 2015, 11:29

Człowiek z Wysokiego Zamku to jedna z najważniejszych powieści tego narkomana Phila Dicka. Napisana w latach 60. była inspiracją dla wielu twórców. Dobrze się bawiłem tłukąc Niemców Blazkowiczem w nowym Wolfie i skojarzenia uniwersum były oczywiste. Z innych wartych odnotowania historii alternatywnych polecam:

http://www.filmweb.pl/film/Vaterland+-+ ... 994-11433#
Jakhudu?

NelsonPL

Postautor: NelsonPL » 01 lutego 2015, 23:28

http://youtu.be/GM_GOpfEQUw
Jeśli ktoś nie widział, powinien koniecznie obejrzeć.
Pozostaje na zawsze w pamięci.
Doskonały film.
Polecam.

Wróć do „Film i Muzyka”