Seriale telewizyjne

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Kontakt:

Re: Seriale telewizyjne

Postautor: Nfsfan83 » 23 lipca 2016, 12:59

Sir_Kiełbasa pisze:Pytanie do fanów lub osób, które niedawno oglądały Twin Peaks. Serial pamiętam jak przez mgłę, głównie niektóre postacie, i właściwie chyba nie oglądałem całości. Chciałem go sobie teraz na spokojnie obejrzeć, ale pamiętam, że były jakieś problemy z końcówką. Czy na koniec dowiadujemy się, kto zabił i czy były jakieś motywy UFO?

Pełno metrażówka nazywa się Twin Peaks - Ogniu Krocz za mną - i jest pokazane kto zabił :)

http://www.cda.pl/video/17795963
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.
Poradnik - box https://picasaweb.google.com/1152212250 ... AdaniaPudA
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 23 lipca 2016, 20:48

W serialu też wyjaśniło się kto zabił... poniekąd. Polecam obejrzeć całość jeszcze raz, najpier serial, a potem film. To tylko 30 odcinków.

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: yemet » 24 lipca 2016, 01:45

Tak, wiadomo kto zabił Laurę. Serial się zresztą na tym nie kończy. Zdaniem wielu fanów, dalsze odcinki znacznie odbiegają poziomem od reszty. Motyw UFO pojawia się w 2. sezonie.
Naturalnie "Miasteczko Twin Peaks" wszystkim polecam. Bardzo też lubię "Cowboy Bebop" (anime), "Wikingów", "Downton Abbey", "Mad Men", "Breaking Bad", "Cudowne lata".

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 24 lipca 2016, 10:49

A co myslicie o slawetnym GOT? Ja sie zawiedilam na 2gim sezonie i nie moge dalej przebrnac. Kolezanka z kolei mowi ze wg niej powinno GOT rozdaeac razem z Biblia :D
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 24 lipca 2016, 11:24

Grę o tron oglądam i bardzo mi się podoba - fantasy bez słodzenia. Nic dziwnego, że ten serial zdobył taką popularność. Fani fantasy się starzeją, a seriale o tej tematyce ciągle robi się z myślą o 12-latkach (jakieś Merliny i inne miecze prawdy z obowiązkowym morałem o przyjaźni i miłości na koniec każdego odcinka).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: earwig11 » 24 lipca 2016, 12:54

Ja najpierw przeczytałem książki GoT, później wziąłem się za serial. I dotrwałem do końca 2 sezonu. Serial bardzo dobry, ale za dużo zmian w porównaniu z pierwowzorem, bardziej spłycona historia, wiele wątków nie poruszonych itp. Tyle tylko, że serial już wyprzedził książki i prawdopodobnie następne sezony powstaną szybciej niż zostanie wydana kolejna książka. No i mam dylemat, czy czekać na następny tom opowieści, czy dokończyć oglądanie serialu? Jestem zły, bo Martin mógłby ruszyć swój wielki ass i zamiast skupiać się na filmach to mógłby wreszcie dokończyć pisanie. :mad:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 24 lipca 2016, 13:07

Akurat Martin na pisaniu scenariusza serialu się nie skupia, bo od tego są scenarzyści. Też czytałem książki i uważam, że zmiany w serialu są bardzo dobre - serial to jednak zupełnie inne medium i to co działa na papierze byłoby nudne na ekranie.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Eramas » 28 lipca 2016, 01:50

twig pisze:Ostatnio obejrzałem The Stranger Things. Polecam. Same plusy: lata 80., Winona Ryder, tajne eksperymenty i fajne dzieciaki.

Obejrzałem, rewelacja. Od lat nie widziałem równie dobrego serialu. Świetny klimat, gra aktorska (nie sądziłem, że te dzieciaki będą na takim poziomie), fabuła. Pozostaje czekać na drugi sezon, który ma być sequelem, co mnie bardzo cieszy.

Czekam na oficjalny soundtrack, bo jest genialny.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 28 lipca 2016, 12:38

Były takie seriale ale znowu z lata 80-tych :D

Strefa Mroku http://www.filmweb.pl/serial/Strefa+mroku-1985-120715

Niesamowite Historie ( wydano też na VHS 3 opowieści: .OSTATNIE ZADANIE,MUMIA ZOSTAJE TATUSIEM,ZRÓB UŻYTEK ZE SWEJ GŁOWY)

http://www.filmweb.pl/serial/Niesamowit ... 985-120654

Polecam Nfsfan83 Kolekcja Klasyki :D
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Rola » 02 sierpnia 2016, 19:08

Dziś w TVN7 o 21:00 ruszają Kroniki Shannary. Przypominam, że na podstawie tej samej serii książek powstała 20 lat temu przygodówka.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 03 sierpnia 2016, 07:25

Rola pisze:Dziś w TVN7 o 21:00 ruszają Kroniki Shannary. Przypominam, że na podstawie tej samej serii książek powstała 20 lat temu przygodówka.

czy to nie zakrawa na baśń fantasy? oglądał ktoś? nie trąci budżetówką i efektami sprzed dekady? :D pytam bo jestem zainteresowana i nie wiem czy nie stracę czasu heh
Obrazek

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 03 sierpnia 2016, 13:52

Ja obejrzałem kilka odcinków Kronik Shannary i jakoś mnie nie zachwyciły. To typowe "plastikowe" fantasy: taka sobie gra aktorska, jakieś miłosne dramaty jak z ogólniaka, wszyscy chodzą w wykrochmalonych, wypranych i wyprasowanych ubraniach - nawet brud jest wypucowany. Bez przerwy wiemy więcej niż bohaterowie (bo widzimy sceny, które mają miejsce w ukryciu), co jest frustrujące, bo jeszcze bardziej wyłazi durnowatość postaci. A efekty specjalne są ładne (zdarzają się ładne widoczki - np. niektóre ujęcia drzewa), ale do najlepszych trochę im brakuje.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 03 sierpnia 2016, 14:27

twig pisze:Ja obejrzałem kilka odcinków Kronik Shannary i jakoś mnie nie zachwyciły. To typowe "plastikowe" fantasy: taka sobie gra aktorska, jakieś miłosne dramaty jak z ogólniaka, wszyscy chodzą w wykrochmalonych, wypranych i wyprasowanych ubraniach - nawet brud jest wypucowany. Bez przerwy wiemy więcej niż bohaterowie (bo widzimy sceny, które mają miejsce w ukryciu), co jest frustrujące, bo jeszcze bardziej wyłazi durnowatość postaci. A efekty specjalne są ładne (zdarzają się ładne widoczki - np. niektóre ujęcia drzewa), ale do najlepszych trochę im brakuje.

Tego sie spodziewałam, dzieki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Rola » 04 sierpnia 2016, 16:55

Jak już twig zauważył - akurat efekty najmniej mi przeszkadzały. To nie przez nie nieomal nie zasnąłem. Nie polecam.

Notabene: "Gimli" Rhys-Davies grający króla... elfów! buehehehe :D

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 04 sierpnia 2016, 17:52

Przypomniał mi się genialny serial Robin Hood z 1984 :)

http://www.cda.pl/video/568106f2

z niezapomnianym kawałkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=xb_G_T5ANZo

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 03 września 2016, 20:32

Pewnie odgrzewam bardzo... stare kotlety :tak: , ale wręcz muszę to napisać! Pod czyim adresem produkuje się 'barachło' typu: 'Trudne sprawy, 'Dlaczego ja?' itp. Czyli tzw. seriale paradokumentalne. Podobno to barachło adresowane jest do... gospodyń domowych (sic!). Czyli zakłada się, że każda w/w ma co najwyżej IQ pawiana? Scyzoryk mi się otwiera!! Ufff. To tak, trochę na marginesie :oczko: A w temacie, cóż popieram 'przedmówców', a' propos polskich seriali fabularnych. Kiedyś były niezłe. Teraz niestety częściej oglądam obcojęzyczne, nawet powtórki Poirot'a, Agentów NCIS itp. :| Chociaż czasem zdarza mi się 'zaliczyć' Ojca Mateusza, bo uwielbiam głównego bohatera :D i trochę przymykam oko, na to co w innych serialach mnie razi :oczko:
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: kNOT » 03 września 2016, 20:45

Naszło mnie ostatnio na lekturę Towarzyszy Wilczarza, dlatego, gdy tylko skończę film On, smok, zabiorę się za powtórkę serialu Młody Wilczarz...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Rola » 04 września 2016, 15:04

Gocciana pisze:Pod czyim adresem produkuje się 'barachło' typu: 'Trudne sprawy, 'Dlaczego ja?' itp. Podobno to barachło adresowane jest do... gospodyń domowych (sic!). Czyli zakłada się, że każda w/w ma co najwyżej IQ pawiana?

Kiedy do Polski dotarł "Big Brother" (i podobne), to z nadzieją pomyślałem "to się u nas nie przyjmie, na szczęście jesteśmy mądrzejsi od Amerykanów"... i ile sezonów to szło? A potem kolejne "Warsaw Shore" itd.
Obecnie mamy "Jezdem damom", a wielce misyjna TVP swata rolnikowi żonę.

Gdyby nikt tego nie oglądał, zakończonoby emisję, bo zyski z reklam spadłyby na pysk.

Zatem oglądalność jest dowodem na istniejące grono odbiorców. Żałosna rzeczywistość jest taka, że nie brakuje w naszym kraju prostaczków "Januszy" i "Grażyn", z którymi mieszka córa "Karyna jezdemfcionszy" i synalek "Seba postrach osiedla". Dodaj grono emerytów, bo "Januszom" i "Grażynom" zdarza się często-gęsto dożyć starości - wbrew pozorom siwa głowa nie musi oznaczać mądrości.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Postautor: Urszula » 04 września 2016, 15:44

Nie znam tych filmów, ale mnie bardziej dziwi, że ktoś chce iść i robić z siebie idiotę, to chyba szczególne ciśnienie na kamerę.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 04 września 2016, 18:42

Gocciana pisze:Pewnie odgrzewam bardzo... stare kotlety :tak: , ale wręcz muszę to napisać! Pod czyim adresem produkuje się 'barachło' typu: 'Trudne sprawy, 'Dlaczego ja?' itp. Czyli tzw. seriale paradokumentalne. Podobno to barachło adresowane jest do... gospodyń domowych (sic!). Czyli zakłada się, że każda w/w ma co najwyżej IQ pawiana? Scyzoryk mi się otwiera!! Ufff. To tak, trochę na marginesie :oczko: A w temacie, cóż popieram 'przedmówców', a' propos polskich seriali fabularnych. Kiedyś były niezłe. Teraz niestety częściej oglądam obcojęzyczne, nawet powtórki Poirot'a, Agentów NCIS itp. :| Chociaż czasem zdarza mi się 'zaliczyć' Ojca Mateusza, bo uwielbiam głównego bohatera :D i trochę przymykam oko, na to co w innych serialach mnie razi :oczko:

Często mówię, że kiedyś(załóżmy, że przed rokiem 2000) wszystko było lepsze filmy, muzyka, seriale w tv, gry komputerowe :) sprzęt rtv i agd, a teraz robi się wszystko byle jak, byle tylko była oglądalność. To co jest teraz w tv jest pozbawione wartość, przesłania czy mądrych zasad którymi należy się kierować w życiu. Teraz liczy się lans, hajs i szajs :( i takie są poruszane tematy :bezradny:

Wróć do „Film i Muzyka”