Anime

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Anime

Postautor: Humunculus » 17 marca 2013, 10:51

Ostatni odkryłem "fajność" anime. Niektóre z nich strasznie mi się podobają i oblatywałem wszystkie odcinki w zaledwie kilka dni. Skończyłem właśnie Death Note, Full Metal Alchemist i Dragon Ball (wspomnienia z dzieciństwa). Jeżeli jest tu jakiś fan tego gatunku, to może polecić jakieś... poważniejsze (?) tytuły? Bardzo podobał mi się Death Note, gdzie akcja była przedstawiona z perspektywy bardzo inteligentnego seryjnego zabójcy.
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Re: Anime

Postautor: twig » 17 marca 2013, 16:05

Za anime nie przepadam - jest tylko jeden wyjątek. Za namową znajomych obejrzałem Bleach i bardzo mi się podobał.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 17 marca 2013, 16:15

Przede wszystkim: Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Ghost in the Shell (2 filmy, OAV, 2 serie telewizyjne), świetne jest też Mushishi, warto obejrzeć Ergo Proxy. Uwielbiam FLCL, ale to parodia tylu anime, że warto najpierw poznać lepiej gatunek.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 17 marca 2013, 19:37

Oglądam anime od kilku lat. Przez ten czas przemaglowałem z 50 serii. Niektóre lepsze, niektóre gorsze, z tych ciekawszych mogę wymienić:
Mushishi
Shiki
Code Geass
Darker than Black
Cross Game
Death Note
Last Exile
Giant Killing
Ergo Proxy
Kino no Tabi
Fullmetal Alchemist
Samurai Champloo
Monster
Wolf's Rain
Higurashi no naku Koro ni

Wszystkie powyższe tytuły gorąco polecam :)
Obecnie grane: The Blackwell Convergence (PC), Yakuza 4 (PS3), Paranormal Pursuit (Android)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kikias
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: kikias » 04 czerwca 2014, 19:09

Nie dawno skończyłem Mirai Nikki, moje pierwsze anime. Bardzo polecam, teraz jestem przy Sword Art Online, które też jest niezłe.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 04 czerwca 2014, 21:47

Z ostatnio oglądanych bardzo mi się podobał Psycho-Pass. Generalnie jak ktoś ma ochotę, to tutaj jest lista obejrzanych przeze mnie tytułów: http://myanimelist.net/animelist/Albinos

Mocno ubolewam nad tym, że tak gigantyczna ilość tytułów dzieje się w liceach, przy kilku pierwszych produkcjach to nie przeszkadza, ale potem zaczyna denerwować :/
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Koralina98
Obserwator

Postautor: Koralina98 » 05 czerwca 2014, 19:16

Jeżeli chodzi o anime to oglądam od 2 lat. Ulubionych anime to mam niewiele,ale takie,które są jednymi z ciekawszych to: Psycho-Pass,Higurashi no naku koro ni,Umineko no naku koro ni,Durarara i Ao no Exorcist.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: Szczery » 23 marca 2016, 11:00

Tak jak SpokoWrap, jeśli ktoś szuka poważniejszego anime, to polecam Monster. Ta seria mnie zachwyciła nawet gdy już do anime odczuwałem niechęć (po paru ładnych latach fascynacji, w końcu przyszło opamiętanie, zaczęło się zauważać wady takie jak powtarzalność i generalnie styl m&a przestał mi podchodzić), ładny kawałek psychologiczno-sensacyjnego kina. Z serii które kiedyś uwielbiałem, to też można wspomnieć Triguna oraz (choć to już Shounen) Fullmetal Alchemist (broń boże pierwsze anime, najlepiej mangę a jeśli już, to anime Fullmetal Alchemist: Brotherhood, ponoć jest bardzo wiernym odwzorowaniem komiksu). No ale autorowi tematu chyba tego tytułu przedstawiać nie trzeba.
Sam ze wszystkich serii obecnie trwam już tylko przy moim ulubionym shounenie - One Piece. Tytuł może się wydawać dziecinny, niejednego odstraszy kreska (choć mnie akurat ona kupiła od pierwszego rozdziału mangi) ale zapewniam, że jest to seria dużo ciekawsza niż może się wydawać na pierwszy rzut oka - cóż, niepodzielny tytuł króla shounenów i rekordowo rosnąca popularność mówią same za siebie.
Z tym że... Anime nie polecam. Jest załagodzone, a od pewnego momentu niemożliwie przeciągane i fatalnie robione. Lepiej poczytać mangę.
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 23 marca 2016, 23:48

Hanami wydało u nas sześć tomów mangi Monster, każdy po około 400 stron i każdy w cenie 65 złotych, ale podobno są nawet lepsze niż anime.
Obecnie grane: The Blackwell Convergence (PC), Yakuza 4 (PS3), Paranormal Pursuit (Android)

faldik

Postautor: faldik » 25 marca 2016, 15:57

cowboy bebop to klasyka. super anime.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 25 marca 2016, 17:34

Czytałem pierwsze dwa tomy Monstera, wypożyczałem z biblioteki :) Anime bardzo wiernie zrobione było. Kupiłbym tę serię, ale niestety cena troszkę zaporowa póki co dla mnie, skoro więc nie muszę (bo mam dostęp w bibliotece) to na razie nie kupuję.
Aktualnie grane:

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 25 marca 2016, 18:19

Polecam Ghost In the Shell 1, AKIRA, Macross Pluss The movie, Grobowiec Świetików (chusteczki do płaczu wskazane). Ogólnie polecam anime pomeidzy 1980 a 1999. Genialną serię Bubblegum Crisis 2033, Ninija Scroll, Princess Mononoke (1997), Vampir Hunter D, super Cyber City Oedo 808, oraz parę tytułów do których robiłem napis, sorry za jakość niektórych od razu uprzedzam :)

http://animesub.info/szukaj.php?pUdostepnil=anime1983

Do tego jeszcze Iria Zeiram the Animation a nawet choć to nie anime Gandahar francuski film w fajne wersji dubbingowej polskiej, naprawdę małe cudo :)

http://www.youtube.com/watch?v=hNKIiE51XY0
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.
Poradnik - box https://picasaweb.google.com/1152212250 ... AdaniaPudA
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: DonRaperos » 26 marca 2016, 00:12

Księżniczkie Mononoke, Pokemon film 1 i Akire mam na kasetach VHS oryginelne z tych co wymieniłeś to oglądałem jeszcze Ghost In the Shell, Macross Pluss The movie, Ninija Scroll i chyba tyle :) ale bądź co bądź to moje serce zawsze pozostanie przy Dragonballu (zgrywałem wszystkie odcinki z rtl7 na kasety mam chyba z 30 VHS hehe) i lepszego Anime nie ma :D wielu ludzi Naruto poleca, ale jakoś się nie mogłem nigdy do tego przekonać. Ale od czasu do czasu lubiłem też sobie pooglądać troszkę komediowo romantyczne anime takie jak Tenchi Muyo, Oh! My Goddess! czy Love Hina :)

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 26 marca 2016, 06:14

Wierz mi, jest mnóstwo lepszych anime niż Dragon Ball :P Ale doskonale Cię rozumiem, to seria twojego dzieciństwa, więc zawsze będzie tą szczególną ;)
Mnie za dzieciaka ominął Dragon Ball :( Niby miałem RTL7, niby jakieś anime oglądałem (np. Yattamana) ale nigdy nie oglądałem tam DB, więc zdaniem niektórych nie miałem dzieciństwa :P Już jako człowiek pełnoletni postanowiłem to nadrobić, i do pewnego momentu nawet się to fajnie oglądało, ale odpadłem na sadze Red Ribbin Army. Jest po prostu niewyobrażalnie nudna. Ale wygląda na mocno wypchaną fillerami, więc może mangowo byłoby ok, bo sam w sobie Dragon Ball (pierwszy, ten zabawny i z przygodami, a nie ponuracka Z z niszczeniem całych planet) był spoko :) Miał ciekawy klimacik.
Aktualnie grane:

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 26 marca 2016, 10:54

W zbyt dużych ilościach wszystko się przejada. Ja zapuszczam sobie codziennie jeden odcinek anime przed snem (swoista dobranocka) i tak już od dziesięciu lat :D Obecnie jest to "Clannad". Po kilku odcinkach mogę tylko powiedzieć, że specyficzna to seria - od razu czuć, że powstała na podstawie visual novel ;) Wrażenie robi strona wizualna. Anime powstało w 2007 roku, a wygląda jak dużo świeższe.
Co do klasyki z dzieciństwa - tylko kapitan Tsubasa! :P

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 26 marca 2016, 12:03

Dla każdego kto czuje się dzieckiem Poloni 1 :D ja się czuję :rotfl:

http://www.youtube.com/watch?v=OsCv907pjF4

Dragonball bardzo fajne, nie oglądałem namiętnie ale jak obejrzałem jakiś odcinek mówię NIEZŁE
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.
Poradnik - box https://picasaweb.google.com/1152212250 ... AdaniaPudA
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 26 marca 2016, 12:15

Yattaman, Kapitan Taubasa, W Królestwie Kalendarza, Gigi, Pojedynek Aniołow, Generał Daimos, Zorro... Polonia 1 nie miała sobie wówczas równych :D

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 26 marca 2016, 12:55

ale jeszcze polsat serwował Sailor Moon :) pamiętam, że jeszcze jakaś telewizja być może też polsat w soboty serwował Jedenastka Marzeń coś takiego jak Tsubasa tylko, że mi się bardziej podobało :)

https://www.youtube.com/watch?v=dq1UmnZESco

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 26 marca 2016, 13:16

SpokoWap pisze:Yattaman, Kapitan Taubasa, W Królestwie Kalendarza, Gigi, Pojedynek Aniołow, Generał Daimos, Zorro... Polonia 1 nie miała sobie wówczas równych :D

A pamiętacie może taki serial, też nadawany na Polonii 1, którego bohaterem był jakiś chłopaczek, który miał pewien czarodziejski młotek (taki jak mają sędziowie) albo coś w tym stylu. Przy użyciu tego młotka zatrzymywał czas. Jego głównym przeciwnikiem był sam Szatan, któremu w jednym z odcinków odłamał jeden z jego rogów. Ktoś kojarzy, jaki ten serial miał tytuł?
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 26 marca 2016, 13:53

Adam_OK pisze:A pamiętacie może taki serial, też nadawany na Polonii 1, którego bohaterem był jakiś chłopaczek, który miał pewien czarodziejski młotek (taki jak mają sędziowie) albo coś w tym stylu. Przy użyciu tego młotka zatrzymywał czas. Jego głównym przeciwnikiem był sam Szatan, któremu w jednym z odcinków odłamał jeden z jego rogów. Ktoś kojarzy, jaki ten serial miał tytuł?

Nie jestem pewien, ale chyba chodzi Ci o Fantastyczny świat Paula :)

https://www.youtube.com/watch?v=cf9vJ-FEI6Y

Wróć do „Film i Muzyka”