Blackwell Epiphany

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Blackwell Epiphany

Postautor: Ilcoron » 06 września 2012, 15:01

Dave Gilbert pracuje obecnie nad kolejną częscią serii Blackwell, roboczo nazwaną "Epiphany". Projekt jest w bardzo wczesnej fazie - wyniki pierwszych zmagań z materią gry autor zaprezentował na swoim blogu:
http://nygamedev.blogspot.com/2012/08/m ... r-art.html

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Blackwell Epiphany

Postautor: Urszula » 23 lutego 2013, 10:21

Obrazek

Dave Gilbert, założyciel studia Wadjet Eye, zapowiedziałBlackwell Epiphany, piątą część przygód detektyw-medium Rosy Blackwell oraz jej spirytystycznego współpracownika Joey'ego Mallone'a. Tym razem Rosa i Joey stawią czoła seryjnemu mordercy, który nie tylko zabija swoje ofiary, ale niszczy również samą esencję życia - ich dusze. Grę tworzy doborowy zespół. Za fabułę odpowiedzialny jest oczywiście Ron Gilbert, za oprawę graficzną Ben Chandler(twórca m.in. Annie Android: Automated Affection, Eternally Us czy !) a za muzykę Thomas Regin. Fanów Rosy i Joey'ego ucieszy zapewne informacja, że w nadchodzącej części głosów ponownie użyczą im Abe Goldfarb i Rebecca Whittaker.

Premiera gry planowana jest na jesień 2013 roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 23 lutego 2013, 10:23

Dzięki Ilcoron, tak szukałam, że nie zauważyłam. :) :) :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 12 lutego 2014, 23:52

_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 13 lutego 2014, 00:08

Trochę mnie niepokoi napis :"The Legacy ends April 2014" Czy to znaczy, że to ma być ostatnia część cyklu, czy też tylko zapowiedź tego, że premiera piątki ma być za jakieś dwa miesiące?
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 13 lutego 2014, 00:49

A to byłoby złe? Widać, że zostanie wyjaśniony wątek Joeya i jego związku z rodziną Blackwell. Dostaniemy solidne zakończenie i prawdopodobnie nie będzie czego ciągnąć, a Gilbert zajmie się czymś innym.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 13 lutego 2014, 01:20

Czy złe, to się okaże, choć osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, by zagrać nie tylko w jeszcze jedną odsłonę tego cyklu, ale ze cztery, szczególnie, jeśli miały by one być tak dobre, jak poprzednie (albo i lepsze).
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 marca 2014, 23:41

Ruszyła przedsprzedaż The Blackwell Epiphany, piątej - i ostatniej - części serii przygodówek zapoczątkowanej w 2006 roku wydaniem Blackwell Legacy.
Grę można zamówić już teraz na stronie twórców: klik. Jej cena to 14,99 $. W dniu premiery, 24 kwietnia, osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe dostaną:

• cyfrowe wydanie The Blackwell Epiphany bez zabezpieczeń,
• klucz Steam,
• film z wywiadem z aktorami użyczającymi głosu głównym bohaterom gry: Abe Goldfarbem (Joey) i Rebeccą Whittaker,
• film z zapisem wycieczki po Nowym Jorku, podczas której twórca, Dave Gilber, oprowadzi nas po miejscach, które stanowiły inspirację podczas projektowania gry,
• zaproszenie do streama na żywo z przyjęcia w mieszkaniu Dave'a, zorganizowanego 24 kwietnia z okazji premiery gry,
• ścieżkę dźwiękową z gry.

Tym razem nie udało się twórcom przygotować wersji pudełkowej gry, ale obiecują, że po premierze Epiphany postarają się wydać specjalną wersję zawierającą wszystkie części serii.
Moje gry

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 15 marca 2014, 16:26

I ta ostatnia wiadomość jest bbb super. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 09 kwietnia 2014, 09:00

Jest już demo piątej części Blackwell Epiphany. Wielkość dema 359.17 MB.

Demo - pobierz
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 25 kwietnia 2014, 15:44

Ostatnia część jest już gotowa. No pięknie to wygląda, pozycja z pewnością do nadrobienia :cwaniak: Ale wezmę się za całość dopiero jak wydadzą tę specjalną wersję zwierającą wszystkie epizody. Zresztą podobnie jak z The Dream Machine, The Wolf Among Us czy drugim sezonem The Walking Dead. Jak i z kilkoma innymi seriami... Ech, za dużo tych epizodycznych gier, trudno byłoby mi się w tym połapać, gdybym miał grać w każdy odcinek w dniu premiery. Dlatego wolę łyknąć cały sezon na raz :bezradny:

Wróć do „The Blackwell epiphany”