Murdered: Soul Suspect - gra Squre Enix

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Murdered: Soul Suspect - gra Squre Enix

Postautor: kassiopestka » 01 maja 2014, 11:17

Grafika obledna, fabula pewnie tez, ale obawiam sie, ze to gra nie dla mnie - w sensie za straszna. A szkoda, bo kazdej gry po polsku mi szkoda, w ktora nie czuje sie na silach pograc.

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sławek » 01 maja 2014, 19:56

Podejrzewam, że to kwestia montażu i muzyki w trailerze. Sama gra może być tak samo straszna jak TWD czyli wcale. Podziwiam wrażliwość, bo z gier to chyba tylko przy Amnesii miałem lekki dyskomfort :)
Chętnie ogram na premierze jeśli cena nie będzie zaporowa - 6 czerwca już niedługo. Mam nadzieję, że to będzie jednak "przygodówka".

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 02 maja 2014, 11:18

Nie, tu nie ma co podziwiać, bo mnie to irytuje u siebie wręcz. Ale ta scena z ciągnięciem tej dziewczyny i nie wiadomo, co z nią dalej, to właśnie nie na moje nerwy. Bo to nie jest kwestia tego, że się człowiek przestraszy na chwilę, bo coś znienacka wyskoczyło czy pokazała się jakaś koszmarna morda. Bo wtedy można sobie wytłumaczyć, że to tylko gra, wziąć głęboki oddech ewentualnie łyknąć herbaty z prądem :P :P :P i jechać dalej.

Najgorzej, jak gra ma przygnębiający nastrój, a różne, nawet nie do końca pokazane, wydarzenia sugerują, że ktoś był dręczony, torturowany, gwałcony itp. Takie rzeczy są właśnie nie na moją psychikę, zwłaszcza w stosunku do osób bezbronnych (kobiet, dzieci, starców, zwierząt). Bo kończę grać zdołowana i to wszystko jeszcze gdzieś we mnie siedzi, i podle się czuję.

Ale - żeby nie było, że taka ze mnie mimoza - przeszłam i Przebudzenie (SH), i Testament Sherlocka Holmesa, gdzie trzeba badać zmasakrowane i paskudnie realistycznie przedstawione zwłoki. Może dzięki temu, że ogólny nastrój tych gier nie jest jednak nastawiony na straszenie, tylko zdecydowanie bardziej na dedukcję.

A wracając do Murdered: Soul Suspect, na pewno spróbuję, oby tylko gra poszła na moim kompie, a czy dam radę dojechać do końca? No to zależy, o ile bardziej wciągnie mnie fabuła i zagadki od tego, jak straszna czy przygnębiająca wyda mi się gra. :)
A zapowiada się naprawdę ciekawie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 24 maja 2014, 12:07

___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 29 maja 2014, 17:51

Murdered: Śledztwo zza grobu – Edycja Limitowana tylko w salonach Empik i na empik.com

Z przyjemnością informujemy, że 6 czerwca – w dniu premiery gry Murdered: Śledztwo zza grobu w salonach Empik i na empik.com do nabycia będzie także Edycja Limitowana gry. To wydanie będzie zawierać drukowany tajemniczy pamiętnik z gry ze wskazówkami na temat morderstw. Zeszyt zostanie wydany w języku angielskim.

Murdered: Śledztwo zza grobu to detektywistyczny thriller z udziałem zjawisk nadprzyrodzonych, który postawi przed graczami najtrudniejsze wyzwanie – będą musieli rozwikłać zagadkę własnej śmierci. Ronan O'Connor, policjant z Salem, zostaje brutalnie zamordowany przez zamaskowanego mordercę. Uwięziony w przypominającym czyściec wymiarze, musi połączyć swoje zdolności detektywistyczne z potężnymi, nadprzyrodzonymi mocami. Tylko tak będzie mógł odkryć szokujący związek pomiędzy własną śmiercią, a serią rytualnych zabójstw, które wstrząsnęły Salem.

Premiera w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej na PC, PS3, PS4, Xbox 360 już 6 czerwca. W tym samym dniu, w wybranych sklepach pojawi się edycja na Xbox One w angielskiej wersji językowej. Polska wersja językowa na Xbox One będzie dostępna po polskiej premierze konsoli.

Informacja prasowa
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 29 maja 2014, 22:10

A jednak będzie kolekcjonerka, tylko szkoda, że i pamiętnik nie zostanie przetłumaczony.
Moje gry

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 31 maja 2014, 15:48

Fajnie, że i limitowana edycja się pojawi u nas, chociaż trzeba przyznać, że dość biednie to wygląda.
A z drugiej strony cena obu wersji na PS3 jest taka sama, więc w sumie... :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 04 czerwca 2014, 14:06

No i zacząłem grać.

Miasteczko Salem przywitało mnie śmiercią i zaczyna się grę jako duch. Grafika raczej skromna. Szczególnie twarze rażą małą ilością szczegółów. Wszystko tonie w mroku i generalnie mało efektownie to wygląda. Gra jest liniowa niczym Łazuka wracający do domu w poniedziałek rano. Do tego dochodzi mnóstwo podpowiedzi, które pojawiają się na każdym kroku. Nikt tu się raczej nie zgubi. Mechanika opiera się znajdź, zbadaj, porozmawiaj, opętaj, ukryj się, walcz, "zpoltergejstuj" urządzenie - przynajmniej na razie. Niestety o ile możliwości jest dużo, to kontekstowo pojawia się tylko to, które możesz w danej sytuacji zrobić - zero główkowania. Widać, że gra była robiona pod konsole i port na PC nie wyszedł idealnie. O ile łażenie jest spoko, to już przypisanie klawiszy na stałe jest irytujące. Często wykorzystuje się klawisz R, do którego nie jestem przyzwyczajony. A już o pomstę do nieba woła nawigacja w dzienniku. Po kliknięciu Tab mamy dostęp do różnych informacji, kart postaci, znalezionych informacji itd. Jednak nie działa tutaj myszka i przerzucanie zakładek, podświetlanie, wybór kart opiera się na cholernie mało intuicyjnym klikaniu klawiszy q, e, z, x

Całość chyba najłatwiej porównać do LA, Noire. Mamy miejsca zbrodni, w których szukamy dowodów. Później zwykle musimy je połączyć lub wybrać właściwy, by akcja ruszyła dalej. Do tego dochodzą sceny walki. Demony są rzeczywiście groźne, wysysają duszę, mają zęby i drą się tak, że musiałem przyciszyć, bo grając w słuchawkach popuszczałem w majtki. Przy próbie załatwienia pierwszego demona zginąłem 17 razy. Trzeba się zakraść do niego od tyłu, wcisnąć R by zaplątać jego duszę, a następnie kombinację klawiszy, która pojawia się na ekranie - W + prawy klawisz myszy, S + lewy klawisz. Przez to całe napięcie i wrzaski klikałem szybko i nie trafiałem. Dopiero, gdy zwolniłem, bo okazało się, że czas nie gra roli, już na spokojnie można się pozbyć drania. Gorzej jak są dwa. Na szczęście można jest też omijać lub przeskakiwać, kryjąc się w ludziach i resztkach dusz, które się snują wokół.

Generalnie przenikamy przez ściany. Ale tylko wewnętrzne, reszta ścian w miasteczku Salem została poświęcona zaraz po pogromie czarownic. Żeby dostać się do niektórych budynków trzeba zaczekać aż ktoś będzie wchodził, znaleźć jakąś szparę lub otwarte okno albo opętać zwierzaka. Patent z kotem mnie zaskoczył, czarnuch biega jak opętany i można nim wchodzić na ściany porośnięte krzakami, łazić po drzewach, gzymsach, rynnach i wszędzie tam, gdzie kocie larwy łatwo się dostają. Zajęło mi kupę czasu zorientowanie się, że skok to kombinacja dobrego ustawienia się, na wprost przeszkody, wciśnięcia kierunku i Shiftu.

Poza głównym wątkiem, opierającym się na odnalezieniu naszego mordercy, możemy rozwiązywać także te poboczne, pomagając innym zagubionym duszą załatwić jakąś sprawę. W grze jest też sporo znajdziek, po zebraniu których, mamy poznać historię szerzej. Na razie nie znalazłem wymaganej ilości, więc nie wiem, o co w tym chodzi.

Jeśli doczytałeś do tego momentu, to zapewne uważasz, że gra jest fatalna i w ogóle mi się nie podoba. I tu się mylisz. Pomimo tych wszystkich narzekań, gra jest bardzo fajna. Wsiąkłem na 4 godziny i nawet nie wiem, kiedy ten czas minął. Co więcej, po prostu mam ochotę grać dalej i poznać tę historię, bo zarówno nasz bohater, jak i przede wszystkim Bell Killer są cholernie interesujący, a klimacik to sam miód.

I jeszcze jedno. Gra namawia do tatuowania się i palenia. Okazuje się, że jak się umrze z papierosem w zębach, to po śmierci ma się tego peta ze sobą i można go palić w nieskończoność. Fajnie, zważywszy na ceny fajek dzisiaj.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 czerwca 2014, 14:43

To ja odpadam, bo zginę 200x, a i tak gry nie ukończę. Pomijam sterowanie klawiszami, to kolejna bolączką z którą sobie nie radzę.
Moje gry

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 05 czerwca 2014, 10:42

NajPhil, twój opis gry jest tak sugestywny i zachęcający, że już mam ochotę zagrać :)
Sterowanie klawiszami nie jest mi straszne, a co do walki z demonami, to pewnie też sobie jakoś poradzę.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 05 czerwca 2014, 13:52

NajPhil, tak z czystej ciekawości - czy wersja na PC obsługuje kontroler od XBoxa? Bo, sądząc po Twoim opisie, wydaje mi się, że sterowanie padem byłoby bardziej intuicyjne :)
Ja dopiero jutro odbiorę swoją grę, ciekawa jestem jak mi się będzie grało :) O ile uda mi się w końcu podłączyć PS3 do monitora... :|

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 05 czerwca 2014, 14:13

Może byłoby bardziej intuicyjne dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do grania na tym ustrojstwie. :D Chociaż powoli zaczynam flirtować z pomysłem, by sobie zakupić używane PS3. Ciągnie mnie kilka gier, szczególnie Last of US, czy gry od twórcy Fahrenheita, ale przeglądając oferty na Allegro zupełnie zgłupiałem przy podawanych informacjach o CECH, i Rogero.
Jakhudu?
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 05 czerwca 2014, 14:34

NajPhil pisze:Może byłoby bardziej intuicyjne dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do grania na tym ustrojstwie. :D

Coś w tym jest, ale do sterowania padem można się szybko przyzwyczaić. Zanim kupiłam PS3 szarpnęłam się kiedyś na pada od XBoxa pod PC. Pierwsze wrażenia? "Pad to zło! Jak tym można w ogóle sterować???" Yup, teraz praktycznie we wszystko (w co się da) na PC gram na padzie i nie wyobrażam sobie inaczej :P
W każdym razie wydaje mi się właśnie, że Murdered jest jedną z tych gier, które łatwiej jest ogarnąć na padzie niż klawiaturze. O ile pad jest obsługiwany.
A The Last of US polecam, świetna gra.

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 05 czerwca 2014, 17:00

Pograłem dalej i wciąż mi się podoba. Zwiedziłem już kościół, posterunek policji, cmentarz, a teraz mam się udać do zakładu psychiatrycznego. Uff. Demony pojawiły się jak na razie 4 razy, więc nie jest to zdecydowanie gra nastawiona na zręczność. Ot takie urozmaicenie i wyzwanie, którego nawet nie trzeba podejmować, bo można je wymijać. Ja z lubością je jednak tłukę, jak przystało na syna znachorki i egzorcysty. Pojawiała się też możliwość teleportacji na zasięg wzroku. Fajnie. Mam też partnerkę. Młode dziewczę, które ma zdolności parapsychiczne i jak na medium przystało, widzi duchy i inne pierdoły. Jej rękami możemy robić rzeczy, które są dla nas nieosiągalne - przesuwanie przedmiotów, otwieranie szafek, podrapanie się po plecach itd.

Jedna motyw zadziałał na moją psychikę. Znajdujemy dziewczynkę nad wodą przy cmentarzu. Jej historia, wygląd i sposób zachowania mocno mnie poruszyły. Aż mi się smutno zrobiło. Nie wiem, może to przez tę zjedzoną na śniadanie rzodkiew. Po niej zawsze się robię jakby wrażliwszy.
Jakhudu?

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 05 czerwca 2014, 17:29

Ja tylko raz miałam "przyjemność" posługiwania się padem, gdy grałam w Heavy Raina i wystarczy. Po prostu nie przypadliśmy sobie do gustu i nic tego nie zmieni. :P
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 05 czerwca 2014, 19:12

NajPhil pisze:Generalnie przenikamy przez ściany. Ale tylko wewnętrzne, reszta ścian w miasteczku Salem została poświęcona zaraz po pogromie czarownic.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: Pożyczę sobie to zdanie do używania na co dzień, jeżeli nie masz nic przeciwko :P

A czy ta gra w ogólności nie zostawia po sobie smutnego posmaczku? Bo ostatnio nie lubię, jak mnie coś zasmuca w czasie wolnym, więc będę wiedzieć, że jednak mam ją omijać.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 06 czerwca 2014, 21:51

Jest sporo smutku, wyobraźnia działa, a nasza empatia czasem robi nadgodziny.

No i skończyłem. Zajęło mi to jakieś 10 godzin. Połowę "znajdźiek" nie znalazłem, więc w sumie stały się "nieznajdźkami". Długość gry jest odpowiednia, to znaczy niespecjalnie nas zdąży znużyć wykonywanie różnych zadań, które w sumie się powtarzają. Pod koniec robi się trochę więcej demonów - znaczy naraz pojawiło mi się 4, ale jak przy pierwszym nie spanikujemy, tylko na spokojnie poćwiczymy ich uśmiercanie, to później nie ma już z tym takiego problemu.

Znalazły się też lokacje, w których nieźle zabłądziłem. Trzeba było spokojnie przeanalizować sytuację, wyobrazić sobie plan pomieszczenia i próbować różnych sztuczek - jak np. możliwość teleportacji przez dziurę w ścianie. Szczególnie dała mi się we znaki scena z pociągiem widmo. Uff niech go szlag trafi. Punktualny jak świadek Jehowy, niespodziewanie zaproszony na obiad. 20 minut starałem się go wyminąć, wyszukując czasowych luk pomiędzy jego przejazdami.

Historia jest interesująca, a kilka zwrotów akcji naprawdę potrafi zaskoczyć. Jednak nie jest to gra przygodowa typu point and click. To raczej eksperyment, który ciężko powiedzieć dla kogo jest zrobiony. Dla ludzi lubiących akcję na pewno nie. Dla hardcorowych fanów przygodówek też nie. Zostają tacy gracze jak ja - ni pies ni wydra, mordka uśmiechnięta, włos przylizany.

Ja się rzeczywiście dobrze bawiłem, ale nie namawiam nikogo do zakupu, przynajmniej nie za takie pieniądze, jakich teraz żądają. Ocena 7,5/10
Jakhudu?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 06 czerwca 2014, 22:00

Cenega, od dawna nie wypuszcza typowych przygodówek. Trafiła im się po drodze Morgana, ale tych naszych ulubionych nie wydaje, wiec nie jestem zdziwiona, że to nie jest typowa przygodówka. Troszkę szkoda, że wydawcy nie kochają tego gatunku gier.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 lipca 2014, 15:44

Nawiązując do postu/dyskusji dotyczącego/-cej padnięcia producenta i ewentualnego spadku cen, którego teraz nie mogę znaleźć (postu, nie producenta, ewentualnie spadku, choć by się przydało parę groszy) to widzę, że w Amazonie ceny poleciały. Edycja limitowana na PC za 9,85Ł. Na PS4 i X1 po 26,86Ł czyli też całkiem. Ciekawe, że na starsze konsole ceny są nieco wyższe. :mysli:

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lipca 2014, 15:46

Na PS4 i X1 po 26,86Ł czyli też całkiem. Ciekawe, że na starsze konsole ceny są nieco wyższe.

Pewnie po to, aby "zachęcić" graczy do kupienia nowej konsoli ;)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Wróć do „Murdered: śledztwo zza grobu”