Snooker

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Snooker

Postautor: Adam_OK » 06 maja 2014, 19:44

Fakt, Mareczek zrobił wszystkim jaja, choć mnie się to średnio podoba, bo raz, że jestem kibicem Ronniego, a dwa, że biorąc pod uwagę cały turniej, to Ronnie grał lepiej niż Mark. A co do komentatorów - nie wiem, jak długo oglądasz snookera, ja (jak to już pisałem) - ponad 10 lat. I choć sam nigdy w snookera nie grałem, to nieraz widząc sytuację na stole sam potrafię dostrzec czy kąt na danej bili jest właściwy, czy nie, jaka rotacja byłaby najlepsza itp. Oczywiście często tego nie widzę, ale zdarza się, że jednak wiem, co i jak będzie grane ;) Jest w tym zasługa komentatorów, ale nie są oni idealni, szczególnie w kontekście "wiedzy historycznej" - tzn. często mylą osiągnięcia danego zawodnika mówiąc, że zawodnik X wygrał turniej Y w roku Z, choć tak naprawdę to zawodnik X turniej Y wygrał w roku Z-2, a w roku Z wygrał turniej Y1. W ostatnich mistrzostwach stwierdzili np., że Ronnie w półfinale 2008 ograł Stephena Hendry'ego 17-4, podczas gry taki wynik padł w roku 2004, a w 2008 było 17-6 dla Ronniego (też z Hendrym). Poza tym są naprawdę spoko, w zasadzie dzięki nim poznałem przepisy tej gry.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 10 maja 2014, 02:03

NajPhil pisze:Jakże łatwo by było zepsuć ten sport i przyjemność z jego oglądania, gdyby na ich miejscu siedzieli jacyś komentatorzy w stylu Szaranowicza czy Szpakowski.

Jak się zestarzeją, to też nie będziesz już mógł ich słuchać. Mam tak z Bohdanem Tomaszewskim, który komentuje tenis. No nie da się tego słuchać. A jak komentuje z kimś, to tylko słyszę, jak druga osoba przypochlebia mu się. "Tak, Panie Tomaszu, Pan wie najlepiej". I takie tam. No, ale to nie o tym temat.

Gratuluję Markowi. Wreszcie ktoś pokonał Ronniego w finale MŚ.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 10 maja 2014, 02:54

Tomaszewski ma 93 lata - trudno wymagać od kogoś w jego wieku żywiołowego komentarza. Ja i tak wolę słuchać jego niż popisującego się Lorka albo Wanio.
A co do snookera, moim ulubionym zawodnikiem był zawsze Steve Davis, który w tym roku wypadł poza czołową 64 światowego rankingu i mało prawdopodobne, byśmy zobaczyli go jeszcze w głównej fazie turniejów rankingowych.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 11 maja 2014, 10:45

IMO Polsat ma słabych komentatorów tenisowych.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Sport”