Sport

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Re: Sport

Postautor: pelagia » 11 czerwca 2012, 13:48

Podobnie jak niektórzy, piwa nie piję, za to telewizor mam, choć mało używany. Zresztą, wcale nie muszę go włączać, by słyszeć mecz. Mam bowiem tę "niewątpliwą przyjemność", mieszkania (prawie) w strefie kibica. Nie wiem, jak to wyglądało przez te pierwsze dni, bo wyjechałam. Za to wczoraj było tak - strefa kibica działała do godziny drugiej w nocy, po czym do godziny trzeciej odbywało się wielkie sprzątanie. Śpiewy kibiców, trąbki i okrzyki słyszałam jeszcze do godziny czwartej nad ranem.
Dobrze, że chociaż twig mi współczuje. Dziękuję :)
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 11 czerwca 2012, 17:21

Pelagia! Ja też Tobie współczuję i to szczerze. Mieszkanie w mieście staje sie bardzo męczące. Ciszo bądź moją przyjaciółką! Głośno krzyczę ;)

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta

Postautor: Emilio » 11 czerwca 2012, 22:51

qwerty pisze:
Emilio pisze: Oby Czesi dowalili Ruskom (notabene ostatnio III miejsce na Euro).

Jak widzę, zawiść nie jest ci obca. A może masz komleks? Jakie to polskie...

BTW: Oby Rosjanie dowalili Polaczkom (notabene ostatnio nie wyszli z grupy na Euro) :diabel:

qwerty o co ci chodzi?? Jakie kompleksy? Jaka zawiść?? Chodzi mi o to, że Rosjanie to silny zespół i jakby czesi z nimi "pojechali" to może mielibysmy szanse (nikłe, bo nikłe) wyjść z grupy. Niestety wynik był porazający i z grupy to raczej nie damy rady wyjść.
A polskie jest to, że jak sie nie umie grac, to trzeba kalkulowac punkty. Czytając twoje ostatnie zdanie to śmiem twierdzić, że to chyba ty masz jakies kompleksy. A zresztą....

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 12 czerwca 2012, 23:39

Z zacytowanego przeze mnie zdania wynika co innego.
Emilio pisze:Czytając twoje ostatnie zdanie to śmiem twierdzić, że to chyba ty masz jakies kompleksy. A zresztą....

To ciekawe, bo jedynie sparafrazowałem twoją wypowiedź. Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz?
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 13 czerwca 2012, 11:11

Podobał mi się ten mecz, Polacy świetnie walczyli, szkoda, że tylko remis, ale z drugiej strony może aż? Cały czas jesteśmy w grze, mam wielkie przeczucie, że wygramy z Czechami! Nie mieszkam koło strefy kibica, ale po meczu kiedy spora grupka młodych ludzi szła pod moimi oknami i śpiewała hymn narodowy, miałam łzy w oczach...

Bardzo nie podoba mi się zachowanie Niemców podczas meczy, Niemcy rzucali czym popadnie na boisko podczas meczu z Portugalią, nawet kiedy Portugalczyk wykonywał rzut rożny leciały w jego stronę śmieci. O zamieszkach polsko-rosyjskich nie będę wspominać, myślę, że obydwie strony są winne, niestety moi znajomi mieszkający w Warszawie też mieli okazje usłyszeć wyzwiska ze strony Rosjan. Pewnie jest i w drugą stronę, polscy pseudokibice zaczepiali Rosjan.

W moim mieście trwa prawdziwa idylla między Polakami a Irlandczykami, wszyscy razem się bawią, oni kibicują nam, my im, ale Irlandia to nie Rosja czy Niemcy, z którymi każde rozgrywki mają podtekst emocjonalny.

Nie mogę się doczekać soboty i głęboko wierzę, że wyjdziemy z grupy :)

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator

Postautor: pelagia » 13 czerwca 2012, 17:23

Gdyby ten mecz kończył się przemarszem kibiców, śpiewających Mazurka Dąbrowskiego, to zapewne też miałabym łzy w oczach. Tylko, że dalsza impreza a właściwie koncerty, trwały do drugiej w nocy, a potem trzeba było posprzątać. Tak więc mam 'piasek' w oczach od niewyspania, a nie łzy. :P
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 16 czerwca 2012, 22:56

:beczy: :(

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 16 czerwca 2012, 23:06

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 17 czerwca 2012, 08:42

Eee, co to za płacze, nasi mogą jeszcze awansować... do finału Ligi Światowej :D Trzeba tylko dzisiaj pokonać Brazylię, albo liczyć na wejście z drugiego miejsca. A jeśli chodzi o wczorajszy mecz... Po dwudziestu minutach stwierdziłam, że skoro nasi nie umieją wykorzystać kilku sytuacji, to z pewnością Czesi wykorzystają jedną. A potem - dobrze mi się spało w drugiej połowie :rotfl2:
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 17 czerwca 2012, 09:15

Szkoda że znowu nie udało się wyjść z grupy, ale po tylu niewykorzystanych sytuacjach z pierwszej połowy i tragicznym wykonaniu drugiej nie jest mi szkoda mimo wszystko naszej reprezentacji. Widać że nadal wiele nam brakuje do poziomu innych drużyn i kilka minut przed końcem meczu wróciłem do przygód Natana Drake'a. Na szczęście są dyscypliny w których idzie nam lepiej :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 17 czerwca 2012, 09:38

O ile mnie pamięć nie myli, to ostatni raz graliśmy w 1978, a potem już tylko uczyliśmy się celować w piłkę, lub w nogi przeciwnika. Nad czym tutaj rozpaczać, raczej złość mnie bierze, że w ogóle piłkarze wychylają głowę. Powinni siedzieć cicho i nie pokazywać, jak umieją grać.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 17 czerwca 2012, 16:03

Kogokolwiek to dziwi? Balonik był tak napompowany, że to się nie mogło skończyć inaczej. Teraz przechodzimy przez masowy lament i jechanie po Smudzie, a wczoraj te same osoby ich wychwalały. Szczyt debilizmu. Polska nie potrafiła wykorzystać tego, że trafiła na najłatwiejszą z możliwych grup i grała u siebie.

Urszula pisze:raczej złość mnie bierze, że w ogóle piłkarze wychylają głowę. Powinni siedzieć cicho i nie pokazywać, jak umieją grać.

Nie zgodzę się. Piłkarzy mamy dobrych, ale co z tego, skoro na mecz, który TRZEBA wygrać, Smuda wystawia TRZECH defensywnych pomocników? Nieumiejętność dobierania taktyki, brak jaj i konkretnych zmian. To są główne powody porażki.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 17 czerwca 2012, 16:13

Eramas pisze: Piłkarzy mamy dobrych, ale co z tego, skoro na mecz, który TRZEBA wygrać, Smuda wystawia TRZECH defensywnych pomocników? Nieumiejętność dobierania taktyki, brak jaj i konkretnych zmian. To są główne powody porażki.

To było widać na boisku, nie znam się na tym, ale dobry piłkarz niezależnie od taktyki umie trafić w bramkę.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 17 czerwca 2012, 16:55

Urszula pisze:ale dobry piłkarz niezależnie od taktyki umie trafić w bramkę.

Nawet najlepszy piłkarz świata nie zrobi nic, jeśli nie ma z kim grać, a tak było wczoraj. Lewandowski stał sam z przodu i gdy szła jakaś kontra, to zostawał sam na 4-5 Czechów. Po prostu Smuda liczył na cud, bo inaczej chyba nazwać się tego nie da. Gdyby chciał wygrać, to ustawiłby chłopaków ofensywnie, a nie ultradefensywnie.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 17 czerwca 2012, 17:53

Za to finał LŚ wywalczony bez problemu ;P
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 17 czerwca 2012, 18:09

vaapku pisze:Za to finał LŚ wywalczony bez problemu ;P

No i z tego trzeba się cieszyć, bo w przeciwieństwie do piłkarzy, siatkarze są w ścisłej czołówce. Kilka lat temu dostawaliśmy regularne baty od Brazylijczyków po 3-0, czasem może 3-1, przegrywaliśmy sety do 12-15. Teraz jesteśmy w stanie wygrać z nimi 3 mecze z 4, w każdym secie nawiązać walkę.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 17 czerwca 2012, 18:18

Bardzo długo myślałam, że Resovia nigdy nie wygra meczu o stawkę z Bełchatowem, a Polska z Brazylią. W tym roku doczekałam się jednego i drugiego, i to nie raz, a po trzy razy :) Teraz czekam na olimpijskie złoto. Może być różnie, ale nikt mi nie powie, że naszych na to nie stać. :]
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 17 czerwca 2012, 19:39

Przeczuwałem, że minimalizm Smudy zemści się w ostatnim meczu. Z Grekami i Rosją można było wygrać, ale jeśli trener nie ma odwagi ryzykować i wypowiada mądrości w rodzaju "remis z Rosją wziąłbym w ciemno", to znaczy, że nie nadaje się do prowadzenia reprezentacji na dużej imprezie. Z piłkarzy najbardziej zawiódł mnie Piszczek, który wczoraj zupełnie nie radził sobie w obronie, brakowało też akcji oskrzydlających z jego udziałem.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum

Postautor: alexandra » 17 czerwca 2012, 23:09

Piłkarzy mamy super akurat, naprawdę już dawno nie było takiej drużyny. Mam nadzieję, że Smuda naprawdę zrobi wypad, bo we wrześniu już są eliminacje do Mundialu (chyba z Serbią?) i licze na to, że zmiana trenera zrobi swoje. Moim marzeniem jest, by trenerem został ktoś młody, np. Jurek Dudek. Co do Euro, przykro, bardzo nawet, choć większym zaskoczeniem dla mnie był out Rosji.

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 18 czerwca 2012, 01:03

Piłkarzy mamy super, szkoda tylko że nie zostali powołani.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Wróć do „Sport”