Dzieci Egiptu - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
50%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Dzieci Egiptu - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 02 maja 2014, 22:36

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Dzieci Egiptu - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 05 maja 2014, 00:37

Grałem kiedyś w angielską wersję. Jak ktoś grał w "dorosłą" wersję, to może sobie odpuścić. Nie przypominam sobie, by coś ciekawego "dzieci" wniosły do rozgrywki.

6/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 05 maja 2014, 21:03

Postacie i lokacje są takie same jak w Egipt: przepowiednia Heliopolis. Zadania w grze również bardzo podobne, ale nie takie same. Dołożone są minigierki bardzo kolorowe i stopniem trudności dostosowane dla dzieci w różnym wieku. Lepiej wygląda, a właściwie lepiej słychać opowiadaną historię. Niestety mamy wpadki tłumacza i to nie jedną, a szczególnie mało fajnie wygląda tłumaczenie narzędzia, które dziecko ma zabrać. Żołnierz chce sztylet, na ławce leży miecz, a gdy go podniesiemy mamy nóż w ręku. Troszkę to może młodego gracza zdezorientować, co tak naprawdę ma szukać i co wziąć i zanieś żołnierzowi. Jedna z minigierek jest tak wyśrubowana (przynajmniej dla mnie), że na najłatwiejszym poziomie może sprawić trudność. Powinna być opcja pomijania minigierek zręcznościowych. Encyklopedia wygląda fajnie i dostarcza dużo wiedzy. Wprawdzie dokładnie jej nie przeglądałam, więc nie wiem czy zawiera błędy, ale ogólne wrażenie jest pozytywne. Moja ocena 6,5/10 w ankiecie dam 7.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 10 maja 2014, 02:11

Ja czytałem wszystkie encyklopedie Cryo "od deski do deski", ale moja wiedza nie jest na poziomie, który pozwoliłby mi wyłapać wszystkie błędy faktograficzne. Poważniejszych nie odnotowałem.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Greeny9

Postautor: Greeny9 » 22 maja 2016, 19:08

Ma ktoś patch? Całe życie nie mogę przejść tej gry przez bug z kluczem/mapą od Hippo.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 maja 2016, 22:32

Niedawno grałam i błędu nie miałam w grze.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 24 września 2016, 01:16

Gra na razie wydaje mi się nawet fajna - prosta i nic bardzo nadzwyczajnego, ale minigierki, przynajmniej te na początku dość sympatyczne.

Ale wygląda na to, że niestety też mam ten bug z kluczem :( Gdy go podnoszę, Smuk coś tam gada - i wówczas kursor ma symbol piramidki (nic nie można zrobić). Ale po skończonej wypowiedzi Smuka kursor znika zupełnie i jedyne co mogę zrobić, to na chybił trafił najechać na pasek inwentarza i kliknąć - wówczas ikonka księgi "przewodnik po Egipcie" przesuwa się minimalnie w prawo, ale klucza nie mam w ekwipunku. Nie wiem, czy to coś jest z ikoną tego przedmiotu popsute (że jest niewidzialna?), czy o coś innego tu chodzi. Na pewno w ogóle nie chce mi się wyświetlać, bo nawet jak użyłem udostępnionych na forum zapisów i wczytałem 3. zapis z pierwszej paczki (po zdobyciu mapy od Hippo), to nadal nie mam klucza w ekwipunku - choć na miniaturce obrazka zapisu wyraźnie widać, że w ekwipunku on jest. Więc nie mam możliwości dostać się do małych drzwiczek w spichlerzu.

Oczywiście mogę po prostu użyć kolejnego forumowego zapisu i iść dalej z rozdziałem drugim, ale raz, że trochę słabo, jak nie mogę zobaczyć podsumowania pierwszego rozdziału, dwa - trochę się obawiam, czy podobny błąd nie wyskoczy mi później przy jakim innym przedmiocie i znów będę musiał coś omijać wczytując dalsze forumowe zapisy...

@Urszula - piszesz, że żadnego takiego błędu nie miałaś. Ty masz pewnie to wydanie: viewtopic.php?f=593&t=3266 ? Ja mam to z CyberMychy, nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale niewykluczone, że mogło im się coś schrzanić z jakimiś plikami przy reedycji.

EDIT: Oczywiście najpierw napisałem post, a dopiero później przeszukałem Google - i niemal od razu okazało się, że faktycznie bug jest w tym wydaniu z CyberMychy. W którymś kolejnym numerze (zdaje się, że w 1/2006 - według GOL-a: http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043 ... ID=4598856) był patch, ale teraz niełatwo go znaleźć i nie wiem, czy w internecie ktoś go udostępnił, ale jeszcze będę szperał. Niemniej, nawet jeśli patcha nie znajdę, to chyba jakoś to przeżyję, bo wynika z tego, że tylko z tym jednym przedmiotem był błąd i dalej powinno już wszystko być dobrze - mam taką nadzieję.

W sumie zastanawiam się, czy mogła by to być po prostu kwestia podmiany któregoś z plików na taki z pierwszego wydania (ale wówczas trzeba by się bawić w dokładne porównywanie plików w obu wydaniach), czy jednak to trudniejsza rzecz.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 24 września 2016, 14:34

A na płycie nie ma jakiegoś patcha? Ciekawa jestem czy jest gdzieś w sieci. Jak chcesz się bawić z plikami chętnie udostępnię ci potrzebny plik. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 24 września 2016, 20:01

Urszula pisze:A na płycie nie ma jakiegoś patcha? Ciekawa jestem czy jest gdzieś w sieci.

Na płycie patcha nie ma, bo najwyraźniej dopiero po wydaniu płyty zorientowali się, że jest bug (i to chyba sporo po wydaniu płyty, skoro według informacji z netu patch miał być w numerze 1/2006, a sama gra, to chyba któryś numer z 2004...). I to chyba nie jedyna taka wpadka z pełniakami z CyberMychy.
A w internecie z tego, co szukałem, to chyba nie ma - tj. niby było jakieś miejsce, gdzie trzeba się było zarejestrować, by zobaczyć właściwy link do ściągania (bez tego były tylko linki zmyłkowe, reklamowe) ale jakoś mi to nieco podejrzanie wyglądało, więc sobie darowałem.

Jak chcesz się bawić z plikami chętnie udostępnię ci potrzebny plik. :)

Dzięki, ale niestety: a) nie wiem, czy faktycznie wystarczyłaby podmiana jakiegoś pliku; b) nie wiem też, jaki to miałby być plik - a z porównywaniem wszystkich plików z dwóch wydań gry byłoby raczej za dużo zachodu. Na razie poprzestanę na skorzystaniu z save'a z końca pierwszego rozdziału (w takich momentach naprawdę fajnie, że są tu udostępniane takie save'y z gier :)) i będę miał nadzieję, że dalej żadnego buga już nie będzie ;)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Wróć do „Dzieci Egiptu”