Beyond: two souls - PlayStation 3

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Beyond: two souls - PlayStation 3

Postautor: Ilcoron » 05 czerwca 2012, 18:43

Obrazek

Quantic Dream przedstawił swój kolejny projekt
Beyond: Two Souls

producent: Quantic Dream
wydawca: Sony

platforma: PlayStation 3
premiera: 2013

Beyond: Two Souls to interaktywny thriller psychologiczny z udziałem nominowanej do Oscara Ellen Page (Inception, Juno) w roli Jodie Holmes.
Podejmie on problem jednej z największych zagadek ludzkości: śmierci.

Bohaterka jest obdarzona nadnaturalnymi mocami, które nabyła dzięki psychicznej więzi z niewidzialną istotą (Aiden). Ujrzymy sceny z piętnastoletniego okresu jej życia.

David Cage obiecywał na scenie, podczas konferencji Sony na E3, że będzie to coś, czego przedtem gracze nie doświadczyli.
Emocjonalne, dojrzałe i wyjątkowe, ale również epickie, spektakularne i zapierające dech w piersiach.

Gra będzie wykorzystywać silnik, którego próbkę mieliśmy szansę obejrzeć niedawno w demie technologicznym Kara.

PEGI: 16?

http://youtube.com/watch?v=4NEup8y0g-Q

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Beyond: Two Souls

Postautor: ALEX » 16 czerwca 2012, 19:20

Ponad 20 minutowy gameplay z Beyond: Two Souls. Niestety jak to bywa z gameplayami z E3 jakość jest bardzo kiepska ale pozwala wyrobić pierwsze zdanie na temat gry.

http://www.youtube.com/watch?v=1rLmzzjEWWY

O ile demo Heavy Rain nie zachęciło mnie do zakupu pełnej wersji, nowa produkcja Quantic Dream ma u mnie dość duże szanse na dołączenie do kolekcji.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: twig » 16 czerwca 2012, 19:57

Jeden wielki QTE. To już lepiej sobie film obejrzeć, przynajmniej palce nie bolą.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 16 czerwca 2012, 21:50

Co to tego QTE to trudno się nie zgodzić z tobą. :)

Za normalną cenę gier na PS3 raczej nie kupię, ale jak gra będzie dostępna już w cenie zwykłego filmu na Blu Ray to można sobie pozwolić na taki "interaktywny seans filmowy" jako odmianę od schematów. Lubię gry z motywami psychologicznymi. Dodając do tego wątki nadprzyrodzone i fajne pogrążone nocą i deszczem miejsca ( oby cała gra była w podobnym stylu ) wzbudza we mnie zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: Annica » 27 listopada 2012, 21:52

Nie mogę się doczekać, na pewno znowu kupię od razu jak Heavy Rain, uwielbiam te klimaty :)

-- 02 stycznia 2013, 11:46 --

Przepraszam za post pod postem, ale sporo czasu minęło :) . Znalazłam trailer z napisami po polsku, może ktoś ma ochotę obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=Ky-yQ1GXnw8

-- 01 marca 2013, 20:21 --

Przedstawiono nową (czy ostateczną? Się okaże) datę premiery: 8 października 2013. Potwierdzono też, że w grze "zagra" Willem Dafoe:

http://www.youtube.com/watch?v=B4XZRe7abTs

-- 17 kwietnia 2013, 13:53 --

Małgorzata Socha będzie podkładała głos pod główną bohaterkę:

http://www.youtube.com/watch?v=JvPxTcbf0d8&feature=youtu.be&a
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 28 kwietnia 2013, 11:29

Nowy trailer przygotowany na Festiwal Filmowy Tribeca - w końcu rzuca światło na fabułę.

http://www.youtube.com/watch?v=c9D1N-MHwog#!

Na festiwalu zaprezentowano też 35-minutowy gameplay z gry:

http://www.youtube.com/watch?v=bElvOkiHsps

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 30 kwietnia 2013, 21:32

Szlag mnie trafia, ze tylko na PS3... :(

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 01 maja 2013, 13:48

kassiopestka pisze:Szlag mnie trafia, ze tylko na PS3... :(

Mogłabym jedynie dodać parę nieparlamentarnych słów!!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 01 maja 2013, 13:53

A ja tam czekam na tą gierke z niecierpliwością i nie oglądam żadnych zapowiedzi bo zepsuje sobie tylko niespodzianke :)

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 01 maja 2013, 13:57

A ja nie wiem czy ta gra będzie dla mnie ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 01 maja 2013, 14:25

tynieczka pisze:A ja nie wiem czy ta gra będzie dla mnie ;)

Zawsze możesz mnie odwiedzić i ocenić :)

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 01 maja 2013, 14:36

Hmm.. kusząca propozycja ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Kajamira
Publicysta

Postautor: Kajamira » 06 maja 2013, 13:20

nic prostszego , jak sprawdzić sobie - obejrzyjcie trailer
http://www.adventuresplanet.it/scheda_e ... 20Festival

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 06 października 2013, 11:37

Właśnie skończyłem demo i muszę przyznać, że chociaż nie było zbyt długie to mnie wciągnęło i przekonało do zakupu. :)

Oprawa audio i muzyka jest świetna (a pod względem muzycznym trudno mnie zadowolić, więc to duży komplement). Polski dubbing wypada całkiem dobrze i nie brakowało mi wcale oryginalnych głosów, (które można włączyć w opcjach). Sterowanie w trakcie gry to system z Heavy Rain z drobnymi zmianami. Chociaż nie grałem zbyt dużo w poprzednie dzieło od QD zauważyłem, że nie jesteśmy zmuszani do aż tak intensywnego i częstego naciskania różnych przycisków na padzie jak to było w HR. Nowością jest to, że w niektórych momentach nie otrzymujemy żadnych podpowiedzi i sami musimy zgadywać, jaki przycisk należy teraz nacisnąć. Wszystko na szczęście jest bardzo intuicyjne i nie sprawia kłopotów oprócz jednego elementu. Gdy sterujemy Aidenem czasami możemy stracić orientacje w terenie i musimy "na ślepo" szukać odpowiedniego wyjścia. Chociaż widać ograniczenia technologiczne to grafika jest ładna a widoki typu uciekająca w deszczu Jodie są naprawdę śliczne. Tak samo jak świetnie wyreżyserowane filmy stanowiące główną część rozgrywki. Gra jest nieliniowa i chociaż demo kończy się podobną sceną to można je skończyć na różne sposoby i nie są to tylko kosmetyczne zmiany, ale zupełnie inne sceny fabularne. Mam nadzieje, że pełna wersja utrzyma ten poziom bo brakuje mi dobrych thrillerów psychologicznych.

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 06 października 2013, 12:47

To przywiązanie Quantic Dream do Sony doprowadza mnie do szału. A przecież tak ładnie zaczynali od fantastycznych gier Nomad Soul z Davidem Bowie i Indigo Prophecy, które wyszyły na blaszaki. Pozostaje nadzieja, że wraz z PS4 cena PS3 zacznie gwałtownie spadać i w końcu zagram zarówno w Heavy Rain jak i tę grę. Z drugiej strony może pojawi się w końcu emulator PS3 na peceta. Ostatnio byłem mocno zdziwiony, jak świetnie działa już emulator PS2 i nawet bezproblemowo pograłem w Metal Gear Solid 3 :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 06 października 2013, 13:26

ALEX pisze:Polski dubbing wypada całkiem dobrze i nie brakowało mi wcale oryginalnych głosów, (które można włączyć w opcjach).

IMO polski dubbing w przypadku gry takiej jak Beyond: Two Souls to kompletny idiotyzm. Po co w takim razie twórcy marnowali czas i pieniądze na supernowoczesne technologie rejestrowania mimiki twarzy, skoro połowa graczy i tak nie zobaczy efektu? Po co zatrudniali drogich aktorów? Ja cały czas pamietam, że w grze będzie opcja wyboru również oryginalnych głosów (podobnie jak w Heavy Rain), ale mimo wszystko nie widzę sensu dubbingowania takiej gry. Tym bardziej, że dubbing w Polsce nie jest przecież standardem (tak jak np. w Niemczech) i dubbinguje się jedynie wybrane gry/filmy itp.

Poza tym Socha i Więckiewicz? Poważnie? Bardzo podoba mi się podejście np. firmy Rockstar, która nie jest taka liberalna w kwestii dubbingowania swoich gier.

NajPhil pisze:To przywiązanie Quantic Dream do Sony doprowadza mnie do szału.

Fakt, ale Beyond przynajmniej wyjdzie jeszcze na PS3. Mogło być dużo gorzej. Gdyby produkcja gry się przeciągnęła, mogłaby nonszalancko "przeskoczyć" na PS4 (tak jak np. The Last Guardian od Team ICO).

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: twig » 06 października 2013, 14:06

Elum pisze:IMO polski dubbing w przypadku gry takiej jak Beyond: Two Souls to kompletny idiotyzm. Po co w takim razie twórcy marnowali czas i pieniądze na supernowoczesne technologie rejestrowania mimiki twarzy, skoro połowa graczy i tak nie zobaczy efektu? Po co zatrudniali drogich aktorów?

Ten medal ma dwie strony. Z jednej masz synchronizację dialogów z mimiką twarzy. Z drugiej immersję - jeśli ktoś nie zna języka angielskiego i polegać miałby na napisach, to i tak przecież nie patrzyłby na animację twarzy, tylko na napisy na dolnej krawędzi ekranu.

Oczywiście jakość polskiego dubbingu to zupełnie inna kwestia.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 06 października 2013, 14:54

Elum pisze:IMO polski dubbing w przypadku gry takiej jak Beyond: Two Souls to kompletny idiotyzm. Po co w takim razie twórcy marnowali czas i pieniądze na supernowoczesne technologie rejestrowania mimiki twarzy, skoro połowa graczy i tak nie zobaczy efektu? Po co zatrudniali drogich aktorów? Ja cały czas pamietam, że w grze będzie opcja wyboru również oryginalnych głosów (podobnie jak w Heavy Rain), ale mimo wszystko nie widzę sensu dubbingowania takiej gry. Tym bardziej, że dubbing w Polsce nie jest przecież standardem (tak jak np. w Niemczech) i dubbinguje się jedynie wybrane gry/filmy itp.

Możesz mi wyjaśnić jak połowa graczy nie zobaczy efektu skoro dubbing nie wpływa na "... supernowoczesne technologie rejestrowania mimiki twarzy..." a na dodatek jest opcjonalny??? :) Zresztą jeżeli mimika twarzy pozostaje na ekranie, a polski aktor potrafi równie dobrze wyrazić emocje gracz nie traci raczej nic z klimatu produkcji. Problemem może być synchronizacja ruchu ust z tekstem, który czasem może się nie nałożyć za dobrze. Dlatego twierdzę że dubbingi nie są idiotyczne. Wszystko zależy wyłącznie od jakości polonizacji, a SONY pokazało nie raz że potrafią robić je na wysokim poziomie ( Uncharted 2 i 3).

Poza tym Socha i Więckiewicz? Poważnie?

Poważnie. :)

Akurat zagrać lepiej lub równie dobrze niż "gwiazda" :rotfl2: Ellen Page to nie jest trudne wyzwanie, a Willem Dafoe chociaż to doświadczony (aczkolwiek nie wybitny) aktor nie jest kimś kogo głos byłby czymś ważnym w tej historii. Polscy aktorzy w moim mniemaniu zagrali równie dobrze i nie odczuwam żadnej straty porównując obie wersje językowe. :)

NajPhil pisze:To przywiązanie Quantic Dream do Sony doprowadza mnie do szału. A przecież tak ładnie zaczynali od fantastycznych gier Nomad Soul z Davidem Bowie i Indigo Prophecy, które wyszyły na blaszaki. Pozostaje nadzieja, że wraz z PS4 cena PS3 zacznie gwałtownie spadać i w końcu zagram zarówno w Heavy Rain jak i tę grę. Z drugiej strony może pojawi się w końcu emulator PS3 na peceta. Ostatnio byłem mocno zdziwiony, jak świetnie działa już emulator PS2 i nawet bezproblemowo pograłem w Metal Gear Solid 3 :)

Niestety NajPhil zapomnij o emulatorze PS3. W chwili obecnej nawet na najmocniejszych komputerach to zupełnie niewykonalne i nie zanosi się na przełom jeszcze przez bardzo długi czas (tak egzotyczna architektura której nawet deweloperzy nie potrafią opanować, brak pełnej specyfikacji technicznej). Za to nowe PS3 można już teraz kupić za 600-700 więc po premierze PS4, trójeczkę kupisz w cenie średniej karty graficznej i emulacja traci sens. ;) Porównując też wymagania emulatora PS2 ze specyfikacją techniczną tej 13 letniej konsoli, wolę nie myśleć ile kosztowałby komputer na którym działało by płynnie emulowane PS3. :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 06 października 2013, 18:09

ALEX pisze:Właśnie skończyłem demo i muszę przyznać, że chociaż nie było zbyt długie to mnie wciągnęło i przekonało do zakupu. :)

Które wydanie? Edycję specjalną? :)

Elum pisze:Fakt, ale Beyond przynajmniej wyjdzie jeszcze na PS3. Mogło być dużo gorzej. Gdyby produkcja gry się przeciągnęła, mogłaby nonszalancko "przeskoczyć" na PS4 (tak jak np. The Last Guardian od Team ICO).

Czyli TLG nie wyjdzie na PS3? A w Amazonie mają pre-order tylko na PS3, chociaż cena jak za grę na PS4. :)

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 06 października 2013, 19:01

Zastanawiam się nad wydaniem, ale prawdopodobnie to będzie standardowa edycja. Ja kupuje tylko kolekcjonerki, które są bogate w zawartość, a tutaj jest bardzo biednie. Soundtrack do pobrania w wersji cyfrowej, dodatkowe 30 min gry to jakiś nic nie znaczący trening, a sam Steelbook to trochę za mało by mnie przekonać. :)

Jeżeli chodzi o TLG wszystko wskazuje na to, że Team ICO pracuje nad wersją na PS4. A, że Sony potwierdziło ostatnio, że nie będą własnych Exów wydawać na 2 generacje równocześnie :(, TLG nie znalazł się na liście hitów na pożegnanie PS3, oraz fakt że Shuhei Yoshida potwierdził, że czekają tylko na odpowiedni moment na ponowną prezentacje gry to wniosek nasuwa się sam.

Wróć do „Beyond: dwie dusze”