Beyond: dwie dusze - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
33%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy
Kontakt:

Beyond: dwie dusze - ocena użytkownika

Postautor: Vicek » 09 lipca 2014, 22:08

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy
Kontakt:

Re: Beyond: dwie dusze - ocena użytkownika

Postautor: Vicek » 09 lipca 2014, 22:12

Beyond: dwie dusze jest kolejnym samograjem, który przyprawił mnie o parę nieprzespanych nocy. Nie dlatego, że gra mną wstrząsnęła i przyprawiła mnie o koszmary, po prostu tak mnie toto wciągnęło, że pójście spać zeszło na dalszy plan. Opowiadana historia jest do pewnego momentu bardzo ciekawa, ale w końcówce staje się trochę naciągana. Generalnie jednak fabuła zaciekawia i trzyma w napięciu od początku do końca, postacie też dają się lubić. Sama rozgrywka nie jest szczególnie skomplikowana - wprawdzie miałem problemy ze sterowaniem Aidenem, ale jest to efekt mojej wyjątkowej nieumiejętności ogarnięcia pada.

Oprawa audiowizualna jest znakomita, dubbing też daje radę, chociaż... idealny nie jest :)

7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 10 lipca 2014, 15:25

Kolejny interaktywny film, oparty w głównej mierze na sekwencjach QTE, gdzie znajdziemy raczej wyzwania zręcznościowe a nie intelektualne. W niczym mi to jednak nie przeszkadzało - sterowanie i wyzwania zręcznościowe/QTE nie były jakoś wybitnie trudne (w przeciwieństwie do przedmówcy sterowanie padem mam raczej opanowane :P), a fakt, że nie zacinałam się co chwilę na zagadkach (których właściwie tu brak) spowodował, że całkowicie dałam się wciągnąć w opowiadaną historię - fabuła wzbudza spore emocje, ciekawi, intryguje, chociaż sama końcówka dla mnie była rozczarowująca - za dużo tego, za dużo... zbyt przekombinowane i mocno naciągane.
Wg mnie dużym plusem tej produkcji jest również sposób prowadzenia fabuły - nie wiem czy przed rozpoczęciem gry nie wiedziałam nic o tym, że fabuła jest prowadzona "skokowo", czy po prostu gdzieś mi ten fakt umknął. Niemniej, w pierwszej chwili poczułam się lekko zdezorientowana tymi nagłymi przeskokami z teraźniejszości, w czasy wczesnego dzieciństwa czy do momentu w którym główna bohaterka miała naście lat - wydawało mi się to trochę bez ładu i składu... Po ukończeniu gry stwierdzam, że ta historia nie mogła być opowiedziana inaczej - wszystko można sobie z otrzymywanych kawałków układanki poskładać w całość i nic nie umyka, a to, że nie było wiadomo do jakiego momentu życia Jodie się przeniesiemy za chwilę, sprawiał, że czułam się coraz bardziej zaciekawiona :)
Aut viam inveniam aut faciam.

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 12 lipca 2014, 12:41

Ja kocham takie klimaty. Bardzo lubię prozę Kinga, m.in. dlatego, że ten pisarz potrafi doskonale połączyć dramat obyczajowy z elementami nadprzyrodzonymi/grozą. I to robi także "Beyond". Do scenariusza czy gry aktorskiej (Page i Dafoe to jedni z moich ulubionych aktorów) nie mam co się przyczepić. Równie dobrze jest od strony technicznej. Problem leży w gameplayu. Przed odpaleniem gry, marzyła mi się pół-sandboxowa produkcja, gdzie Aidenem możemy polecieć prawie wszędzie, a każdy nasz czyn, wybór wpłynie na kolejne wydarzenia. Niestety tego nie dostałem. "Beyond" to produkcja liniowa, a o zakończeniu decydują tylko ostatnie minuty gry. Szkoda. Nie zmienia to faktu, że produkcja wciąga niemiłosiernie, a sami bohaterowie i wykreowany świat, są na tyle interesujące, że trudno jest się oderwać od ekranu.
P.S. Tryb kooperacji jest głupi, niewygodny, bezużyteczny i wciśnięty totalnie na siłę.
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:18

7/10

Trochę za liniowo, no i nie ma już tego wspaniałego klimatu, który miał Heavy Rain - bo nie da się zginąć.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 03 października 2016, 13:45

Lubię gry, które nastawiają się na opowiadanie historii. Pewnie dlatego tak przypadły mi do gustu pierwsze eksperymenty Telltale i Quantic Dreams. Beyond: Two Souls pod tym względem nie zawodzi. Historia jest ciekawa, główną bohaterkę da się lubić, utożsamiamy się z nią, gdy sterujemy jej awatarem, opekujemy się, gdy korzystamy ze specjalnej zdolności. Podczas rozgrywki budzą się ojcowskie uczucia. Chcemy jej pomóc poradzić sobie z brzemieniem. Opowieść jest miejscami (szczególnie na początku) angażująca, emocjonalna. Podobno przez nasze wcześniejsze decyzje mozemy ukształtować jej charakter. Nie wiem, czy opcje pod sam koniec gry są zależne od podjętych decyzji. Grę oceniam minimalnie gorzej niż Heavy Rain, ale to wina tej pierwszej produkcji, świeżej, mocno zaskakującej i klimatu noir, który bardziej mi odpowiada.

8+/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Samorost 3
RPG: The Legend of Dragoon [PSX] / Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Incoming Forces
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Beyond: dwie dusze”