Przygodówki na X360 - polećcie coś ciekawego

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Przygodówki na X360 - polećcie coś ciekawego

Postautor: Emilio » 30 grudnia 2013, 19:03

Witajcie. Mikołaj przyniósł X360. Znacie jakieś ciekawe i godne zagrania tytuły na tą platformę? Heavy rain chyba nie wyszedł na X. A może Wy macie jakieś tytuły do sprzedania, pożyczenia... etc ;)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Przygodówki na X360 - polećcie coś ciekawego

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 grudnia 2013, 20:42

Chodzi o tytuły (pure adventure), które wyszły tylko na X-a? Chyba takich nie ma. Jeśli są to także na PC (plus), ale ich chyba nie ma sensu podawać?

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 79 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: adventurka » 30 grudnia 2013, 22:56

Gray Matter na pewno wyszła na Xboxa360, The Wolf Among Us, The Walking Dead, Raven, Testament Sherlocka Holmesa. Popatrzyłam, że na allegro jest tego 740 ofert zakwalifikowanych jako przygodowe. Ale gdybym miała konsolę, chciałabym zagrać w Deadly Premonition, choć to akurat jest jako gra akcji :)
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 31 grudnia 2013, 09:59

Adventurko, akurat Deadly Premonition jest dostępny w wersji reżyserskiej również na PC, więc nie musisz kupować konsoli by pograć w ten tytuł. :)

Emilio niestety tak jak napisał Sir_Kiełbasa Xbox360 praktycznie nie posiada Exów z tego gatunku (w sumie to z innych gatunków jest równie ubogo). Na konsolach Sony i Nintendo jest o wiele lepiej ponieważ można znaleźć kilka fajnych gier przygodowych/logicznych których nie zobaczy się na PC tak jak wspomniany Heavy Rain, serie Ace Attorney i Professor Layton, Doki-Doki Universe, Rain, "sequel" pierwszego So Blonde, Datura, The Unfinished Swan czy przenośne części Sherlocka albo Chronicles of Mystery i kilka innych pozycji. Na Xboxa jedyne co kojarzę to Catherine, ale nie wiem czy spodoba Ci specyficzny klimat i styl tej produkcji.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 grudnia 2013, 11:54

Jak pamiętam z letspleja Catherine to połączenie filmu ze zręcznościówką. ;)

Babajaga1
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Babajaga1 » 31 grudnia 2013, 14:04

Back to the future wyszło chyba na xboxa? polecam ciekawa produkcja

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 31 grudnia 2013, 15:00

Sir_Kiełbasa pisze:Jak pamiętam z letspleja Catherine to połączenie filmu ze zręcznościówką. ;)

Niestety nie grałem w ten tytuł, letspleje mnie nie interesują, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce. ;) Czytałem, że od czasu do czasu trzeba tam trochę pomyśleć i w recenzjach była opisywana jako nietypowa przygodówka. :) Nic innego mi nie przychodzi do głowy by w jednym zdaniu użyć "przygodówka" i "tylko na x360". Emilio musi chyba polubić inne gatunkowo gry, albo zamienić się na konsole od Nintendo lub Sony. :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 grudnia 2013, 17:28

ALEX pisze:Czytałem, że od czasu do czasu trzeba tam trochę pomyśleć i w recenzjach była opisywana jako nietypowa przygodówka. :)

To myślenie to chyba głównie, gdy się wybiera kwestie podczas filmiku o ile pamiętam. :)

Nic innego mi nie przychodzi do głowy by w jednym zdaniu użyć "przygodówka" i "tylko na x360". Emilio musi chyba polubić inne gatunkowo gry, albo zamienić się na konsole od Nintendo lub Sony. :D

Albo niech przetestuje na konsoli odświeżone Monkeye 1 i 2. :tak:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 31 grudnia 2013, 17:55

Odświeżone MI są również na PC więc ściąganie ich na konsolę raczej nie ma sensu. ;)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 grudnia 2013, 18:56

Jeśli się ma konsolę na stałe to jednak warto mieć klasyki ze starych komputerów także na konsoli. Choćby po to, żeby sprawdzić, jak się w coś takiego gra nie na PC. :) A nakład chyba powoli się wyczerpuje, więc jeśli ktoś planuje zakup to lepiej nie czekać. Był okres, że w Amazonie wołali po 40 funtów. :D Obecnie na PC można dostać od fulfilla za 8 funtów i wątpię, żeby było taniej. Chyba że używane.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 79 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: adventurka » 01 stycznia 2014, 21:51

ALEX pisze:Adventurko, akurat Deadly Premonition jest dostępny w wersji reżyserskiej również na PC, więc nie musisz kupować konsoli by pograć w ten tytuł. :)

Użytkownicy konsoli twierdzą, że trochę inaczej się gra na konsoli niż na pececie. Chodziło mi więc o to, że zgrałabym w DP, gdybym miała konsolę :) Na PC raczej nie. Też mi się wydaje, że ciekawie by było spróbować gier znanych z PC na konsoli. Trochę mnie intryguje, czy tu rzeczywiście jest jakaś różnica i kto wie, może w kwestii konsoli dogadam z się jakims mikołajem :)
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 stycznia 2014, 11:27

W przypadku Captain Morgane na PS3 (o wersji na X-a nie słyszałem) gra korzysta z kontrolera ruchu. Może Emilio dostanie także PS3 to będzie mógł czerpać więcej radochy z wersji konsolowej. :)

Wróć do „Konsole”