Podwójne kłopoty Buda Tuckera - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
60%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
20%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
20%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Podwójne kłopoty Buda Tuckera - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 06 stycznia 2012, 19:05

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Podwójne kłopoty Buda Tuckera - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 07 kwietnia 2012, 18:24

Lubię takie gry: zabawne, klasyczne point'n'click.

8/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 16 kwietnia 2012, 15:41

Zakręcona, potrafi rozbawić, dobra oprawa dźwiękowa, graficznie mimo wieku również nie jest źle. Moja ocena 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 16 kwietnia 2012, 16:29

Zagrałem w nią jakiś czas temu, zachęcony opiniami i recenzją niestety w konfrontacji z moją osobą wypadła słabo.

To co mi się nie podobało:

- oprawa graficzna. Dla mnie jest w sumie bez znaczenia i bez wpływu na ocenę ale patrząc na rok wydania i konkurencyjne gry z tego okresu naprawdę autorzy się nie popisali serwując kiepskie tonące w pikselach lokacje. Do tego gra już w chwili premiery nie obsługiwała SVGA co widać.
- brak możliwości wyświetlania kwestii i przyspieszania dialogów.
- trochę dziwny interface gry. Nie wiem bo co opcja "przesuń" skoro do ukończenia gry nie trzeba jej używać ani jednego razu.
- przeczesywanie ekranu by znaleźć przedmiot wielkości piksela w tej grze jest wyjątkowo przegięte i psuje frajdę. Tym bardziej że nic naprowadza na te przedmioty więc znalezienie ich to czysty przypadek.
- humor który wcale mnie nie rozbawił. Nie ma prawie wcale zabawnych animacji, Bud nie komentuje dowcipnie żadnych przedmiotów i czynności a wszystko sprowadza się głównie do długich dialogów które jak wspominałem mnie nie zachwyciły i nie wywołały uśmiechu na twarzy jak np. w starym dobrym Teenagencie. Bardzo lubię gry z jajem ale to 2 gra w którą grałem i mnie nie rozbawiła.

Na plus można zaliczyć:

- ciekawe lokacje
- zakręcone zagadki dla lubiących absurdalne rozwiązania

Moja ocena 4/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 16 kwietnia 2012, 20:32

Alex pisze:To co mi się nie podobało:

- oprawa graficzna. Dla mnie jest w sumie bez znaczenia i bez wpływu na ocenę ale patrząc na rok wydania i konkurencyjne gry z tego okresu naprawdę autorzy się nie popisali serwując kiepskie tonące w pikselach lokacje. Do tego gra już w chwili premiery nie obsługiwała SVGA co widać.

Zawsze sprawdzasz datę wydania gry i porównujesz do ówczesnej konkurencji? Dla mnie nie jest ważne, czy jest pikseloza, czy jej nie ma, tylko to, czy grafika mi się podoba.
Alex pisze:- brak możliwości wyświetlania kwestii

Hmm... Na MobyGames jest informacja, że dostępne są zarówno audio i podpisy.
Alex pisze:- trochę dziwny interface gry. Nie wiem bo co opcja "przesuń" skoro do ukończenia gry nie trzeba jej używać ani jednego razu.

Nie pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem. Kilka znanych starszych produkcji cierpiało na komendy, które wykorzystywało się w grze tylko raz lub - tak jak w tym przypadku - wcale.
Alex pisze:- przeczesywanie ekranu by znaleźć przedmiot wielkości piksela w tej grze jest wyjątkowo przegięte i psuje frajdę. Tym bardziej że nic naprowadza na te przedmioty więc znalezienie ich to czysty przypadek.

Nie masz doświadczenia z przygodówkami z lat 80-tych i 90-tych, prawda? Pixel-hunting jest jedną z esencji produkcji tamtych lat. Umyślnie wprowadzano ten element, by gracz nie miał za łatwo. Teraz, w czasach powszechnego dostępu do internetu, nie ma to większego znaczenia. Wracając do Buda Tuckera, nie przypominam sobie by pod tym względem wyróżniał się negatywnie w stosunku do innych produkcji. Był nawet łatwiejszy.
Alex pisze:- humor który wcale mnie nie rozbawił [...] nie zachwyciły i nie wywołały uśmiechu na twarzy jak np. w starym dobrym Teenagencie.
Nic dziwnego, że będąc Polakiem, bardziej podobał ci się polski humor, czerpiący garściami z polskiego podwórka.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 16 kwietnia 2012, 20:48

qwerty pozwólmy wszystkim do własnej opinii na temat każdej z gier. To co Ciebie bawi innych nie musi i odwrotnie, to czego ty nie lubisz innym może przypaść do gustu. W ocenie gry nie komentujmy czyich wypowiedzi, a rozmowę przenieśmy do luźnej rozmowy na temat każdej z gier zakładając odpowiedni temat.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 16 kwietnia 2012, 22:49

Po co zakładać nowy temat, jak ten jest idealny do dyskusji? Nic dziwnego, że pod tym względem to forum jest martwe: każdy się z każdym zgadza, albo i nie, ale boi się podważyć cudzą subiektywną opinię, bo zostanie potraktowany z buta. Ale jak chcesz.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 16 kwietnia 2012, 22:56

Nie widzę tutaj traktowania kogokolwiek z buta, ale można dyskutować i zgadzać się z czyjąś opinią lub nie w oddzielnym wątku, bo za jakiś czas nie doczytamy się żadnej oceny. Forum może i jest martwe, ale krotki jest jego żywot, jak na razie.
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 04 stycznia 2015, 19:13

Gram, póki co się nie wypowiem, bo wciąż walczę z pierwszym aktem, ale jedno mnie zastanawia - czy istnieje możliwość pomijania kwestii dialogowych? Bo odsłuchiwanie tych samych fragmentów dialogu po raz piętnasty tylko po to, by dojść do momentu, gdzie do wyboru jest kilka odpowiedzi, robi się koniec końców mocno męczące... Podpisy pod dialogi są. Bodajże klawiszem F2 można je włączać i wyłączać. Pod P skrywa się zaś pauza. Po co? Nie wiem :P
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 04 stycznia 2015, 19:49

Pauzę ma też The Secret of Monkey Island. Jak się nie rozumiało jakiejś kwestii, to pauzowało się grę i sięgało po słownik :D Nie wiem, czy w Budzie Tuckerze gra czeka na input gracza, by popchnąć dialog dalej, czy jest podobnie do MI (dialog pokazywany płynnie, bez przestojów aż do drzewka wyboru wypowiedzi lub końca rozmowy).
Na tapecie:

marin

Re: Podwójne kłopoty Buda Tuckera - recenzja

Postautor: marin » 30 lipca 2015, 12:45

8/10
pamietaj, ze kupilem kiedys w makro za 15 zl. Dubbing jest swietny i mimo, ze sporo sucharow to mimo wszystko gra jest zabawna. Wiadomo pikseloza, ale jak na tamte czasy, to nie jest tak zle.

Wróć do „Podwójne kłopoty Buda Tuckera”