Serena - solucja, poradnik

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Serena - solucja, poradnik

Postautor: adventurka » 01 maja 2014, 22:17

SOLUCJA W PLIKU PDF

Obrazek

SERENA – PORADNIK DO GRY

STEROWANIE

LPM – wszystkie czynności
    PPM – zmiana sposobu wyświetlania ekranu (nie musi wirować – może przesuwać się wolniej)
    SPACJA – wyświetlanie aktywnych punktów
    ESC – wyjście z gry

PROBLEMY TECHNICZNE

Nie wiem, czy w programie nie ma menu głównego, czy tylko u mnie (Windows XP) ono się nie wyświetla. W każdym razie nie znalazłam sposobu na zapisanie stanu gry.
    W systemie Windows XP nie wyświetla się scena finałowa – słychać dźwięki i można się domyślać przebiegu zdarzeń, jednak obrazu nie ma.
OPIS PRZEJŚCIA
Uwaga! Poniżej znajdziesz niemal wyłącznie te elementy, które są konieczne do rozwoju fabuły, ale nie dają one pełnego obrazu tego, co się wydarzyło w chatce.

1. Kliknij fotografię na stole – zobaczysz zamgloną twarz Sereny.
  2. Podejdź do skrzyni (w części kuchennej, obok stołu). Wyświetl zbliżenie oprawionego w ramki wiersza (na ścianie nad skrzynią). Kliknij tekst wiersza – uzyskasz info o kolorze oczu Sereny.

Obrazek

3. Podejdź do toaletki (w części sypialnej, przy oknie). Obejrzyj jej blat. W zbliżeniu zbadaj grzebień – uzyskasz info o kolorze włosów Sereny.

Obrazek

4. Usiądź za stołem (kliknij na krześle od strony ściany). Znów obejrzyj fotografię – twarz Sereny będzie już wyraźna.

Obrazek

5. Podejdź do toaletki (w części sypialnej, pod oknem). Wyświetl zbliżenie szuflad pod blatem toaletki. Otwórz szufladę po lewej. Przeczytaj list.

Obrazek

6. Usiądź za stołem (krzesło od strony ściany). Obejrzyj fotografię – wyraz twarzy Sereny się zmienił. Kliknij zdjęcie kilka razy kursorem lupy, żeby wysłuchać całego komentarza.
  7. Podejdź do nocnej szafki (w części sypialnej, po prawej stronie łóżka). Otwórz ją. Kliknij kilkakrotnie kursorem lupy Biblię – wysłuchaj całego komentarza. W tej samej szafce obejrzyj ciemny kwiat (leży obok Biblii). Kliknij go kilkakrotnie kursorem lupy – wysłuchaj całego komentarza.

Obrazek

8. W części kuchennej podejdź do regału z książkami. Kliknij kursorem lupy którąś z półek. W zbliżeniu obejrzyj książki – wysłuchaj całego komentarza.

Obrazek

9. Usiądź za stołem (krzesło od strony ściany). Obejrzyj fotografię – miny pary na zdjęciu znów się zmieniły.
  10. Podejdź do kufra (w części kuchennej, pod ścianą). W zbliżeniu otwórz wieko. Z środka zabierz pudełko na biżuterię (w grze nie ma ekwipunku, więc nie będzie go widać). Przeczytaj drugi list od Sereny.

Obrazek

11. Usiądź za stołem. Kliknij jego blat po prawej – bohater ustawi tu pudełko na biżuterię. Otwórz je. Obejrzyj jego wnętrze. Kursorem lupy kliknij obrączkę.

Obrazek

12. Podejdź do szafy (część sypialna). Otwórz drzwi. Odsuń wiszące w niej ubrania.

Obrazek

13. Jeśli chcesz, możesz podejść do drzwi w części kuchennej i spróbować wyjść na zewnątrz. Możesz też po raz ostatni usiąść za stołem i obejrzeć fotografię (niekonieczne, ale ciekawe).
  14. W części kuchennej podejdź do okna. Kursorem lupy kliknij ciemne sylwetki za szybą.

KONIEC
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Wróć do „Serena”