Serena - pełna wersja, trailer

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Serena - pełna wersja, trailer

Postautor: Vicek » 29 stycznia 2014, 09:33

Już jutro premierę na Steamie będzie miała krótka gra przygodowa stworzona przez Agustina Cordesa (Scratches, Asylum) we współpracy z kilkoma innymi projektantami przygodówek (w tym gronie znaleźli się m.in. dawni pracownicy firmy Sierra - Josh Mandel i Scott Murphy) oraz fanami. Gra ma być dostępna za darmo.

Scratches bardzo mi się podobało, wiążę też duże nadzieje z Asylum, dlatego chętnie sprawdzę w jakiej formie znajduje się Agustin Cordes.

Archiwalna strona gry
IndieDB / computerworld.pl - można pobrać grę z pominięciem Steama
Strona sendscape.net - forum dyskusyjne - język angielski

Przygodopedia

http://www.youtube.com/watch?v=D5kyPhl-Vvs
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2014, 10:24 przez Vicek, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Re: Serena

Postautor: SpokoWap » 29 stycznia 2014, 10:19

Pierwsze skojarzenie to Anna, chociażby poprzez będący imieniem tytuł ;-) Za darmo? Próbowałem poszukać jakichś informacji w sieci, ale nic nie wyskakuje. Na pewno sprawdzę :)
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 29 stycznia 2014, 10:26

Dodałem link do oficjalnej strony gry.
Tak, będzie za darmo. Taka informacja została podana w jednym z komentarzy na facebookowym profilu studia Senscape Interactive.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 29 stycznia 2014, 11:06

Za dużo to tu nie pokazali. Znowu smętne klimaty. :)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 31 stycznia 2014, 03:44

Skończyłem właśnie tę krótką opowieść i powiem, że jestem pod wrażeniem. Chociaż początkowo byłem zawiedziony słabym dubbingiem i przestarzałym enginem, to jednak autorom udało się osiągnąć podobny efekt do Scratches, gdzie zakończenie można było zinterpretować na własny sposób. Końcowa scena pozostaje w pamięci i chyba muszę się z tym najpierw przespać, żeby dojść, co tak naprawdę się tam wydarzyło. Sama gra wystarczyła tylko na godzinkę, ale sprawdziła się jako zachęta do zagrania w Asylum, tak więc polecam :okok:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 01 lutego 2014, 19:09

Bardzo 'enigmatyczna' wiedza na temat tej gry. Chociaż ten krótki filmik nawet mi się podoba - ten zaniepokojony mąż :D I faktycznie gra kojarzy się ze Scratches!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 01 lutego 2014, 20:03

Ja również mogę polecić gierkę. Podobał mi się ten smaczek z "Waiting for Asylum", bardzo fajna sprawa. Ogólnie Serena to bardzo wciągająca historyjka, niektórym może się podobać sposób prowadzenia fabuły w ten, nie inny sposób. Jest to chyba jedna z ciekawszych opowiastek z jakimi miałem styczność. Bardzo podobało mi się tempo rozwoju "akcji", na początku w sentymentalny sposób, ale wszystko zaczyna przyspieszać, następnie ponownie chwilka spokojnej rozgrywki i BAM! Zakończenie. Polecam grę dla chwili relaksu :)
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Wróć do „Serena”