Moebius: empire rising - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
5%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
6
30%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
10
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
10%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
5%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: Moebius: empire rising - ocena użytkownika

Postautor: crouschynca » 19 kwietnia 2017, 18:13

Co prawda perypetie Malachiego nie dorównują losom Gabriela ani Gray Matter, ale Jane Jensen i tak po raz kolejny pokazała, że potrafi opowiadać wciągające historie. Wymyślona na potrzeby Moebiusa intryga stanowi udane połączenie detektywistyczno-politycznych wątków z odniesieniami do historii, które mają ciekawy ezoteryczny posmak. Doceniam ponadto satysfakcjonujący czas rozgrywki oraz przeprowadzane przez głównego bohatera analizy w związku z wyglądem różnych osób, autentycznością rekwizytów czy porównywaniem życiorysów. Największym minusem gameplayu jest zaś nieszczęsny labirynt z ostatniego rozdziału, który zarazem wybija z klimatu budowanego przez fabułę. Aparycja i animacje postaci zdecydowanie mogły być lepsze, lecz przynajmniej angielski dubbing nie zawodzi, podobnie jak nastrojowa muzyka Roberta Holmesa. Ode mnie bardzo mocna „siódemka” w dziesięciostopniowej skali.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Moebius: empire rising - ocena użytkownika

Postautor: DirkPitt1 » 15 grudnia 2017, 13:36

Fabuła jakoś nie do końca mnie do siebie przekonała. Pomysł z powtarzaniem się historii nie przypadł mi do gustu. Główny bohater to jeden z najmniej sympatycznych typów, jakich poznałem w przygodówkach i to nie z tych drani, których mimo wszystko da się lubić. Animacje chwilami były straszne. W dodatku raz Rector zupełnie zlekceważył stojącego mu na drodze Walkera i przeszedł przez niego. Zagadki przyzwoite, zwłaszcza sprawdzanie autentyczności przedmiotów, szkoda, że jest ich tak mało. Natomiast ocenianie ludzi to fajny pomysł, ale niektóre wnioski Rectora wydawały się wzięte chyba z księżyca. Z drugiej strony facet jest niby geniuszem, więc może po prostu jestem za głupi, by pojąć jego tok myślenia. Na plus są dobrze dobrane głosy i przyjemna muzyka.

Ogólnie gra wygląda, jakby twórcom zabrakło trochę czasu i budżetu. Mogę dać 6+, bo to dość dobra gra, ale po Jane Jensen spodziewałbym się więcej.

Plusy:
Muzyka
Część zagadek (analizy)

Minusy:
Animacja
Założenie fabularne nie do końca przekonuje
Ostatnio ukończone: Black Mirror, Midnight Nowhere
W trakcie: Goin Downtown
W planie: Primordia

Wróć do „Moebius: empire rising”