Moebius: Empire Rising

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Moebius: Empire Rising

Postautor: Ilcoron » 20 kwietnia 2012, 13:20

Moebius pierwszym projektem studia Jane Jensen

W poprzedni weekend gracze, którzy wsparli finansowo nowe studio Jane Jensen w ramach akcji na Kickstarterze, mogli zadecydować, która z trzech przedstawionych wcześniej propozycji trafi do produkcji jako pierwsza. W głosowaniu bezapelacyjny sukces odniósł metafizyczny thriller - Moebius, okreslany przez autorkę mianem duchowego następcy Gabriela Knighta, uzyskując 61% głosów.

To historia Malachiego Rectora, sprzedawcy antyków, który w wyniku pożaru traci cały swój dobytek. Przyjmuje wówczas propozycję milionera, Amble Dextera, by zgłębić serię tajemniczych wydarzeń i przedstawić pełną dokumentację sledztwa. Pierwszą sprawą z jaką zmierzy się bohater, będzie smierć młodej kobiety, której ciało znaleziono zwisające na jednym z mostów w Wenecji. Badając okoliczności zdarzenia, szybko zda sobie sprawę, że śmierć dziewczyny miała ukryte znaczenie, a on sam stał się częścią szerszego planu. Będzie musiał odkryć intencje osób, które za tym stoją i w ostatecznosci zdecydować, czy chce nadal grać przypisaną mu rolę czy podejmie próbę odwrócenia biegu zdarzeń.

Ilcoron
Publicysta

Re: Moebius

Postautor: Ilcoron » 08 maja 2012, 12:44

Jane Jensen wspomniała swego czasu na facebooku o tym, że nad pierwszymi scenami do Moebiusa pracuje niezwykły artysta. Kilkanaście godzin temu, przy okazji kolejnej kickstarterowej aktualizacji dowiedzieliśmy się, że jest nim Andy Hoyos (dyrektor artystyczny m.in. przy produkcji wielu gier przygodowych w Sierrze Online).
Jesli zajrzycie na stronę Kickstartera znajdziecie także concept do Moebiusa autorstwa w/w.

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 11 maja 2012, 17:20

Wsród koszulek, które otrzymają darczyńcy (powyżej 100$) jest jedna dedykowana właśnie Moebiusowi. Warto jej się przyjrzeć z bliska. Autorem logo jest Eriq Chang z Fable Foundry (choć bardziej chyba znany z projektu the Art of Sierra, pracy dla Phoenix Online czy stworzenia fanowskiego remaku Quest for Glory II).

Z kolei puzzle zaprojektował Anders Eriksen (na podstawie tekstu, który dostarczyła królowa przygodówek). Jane zapowiedziała, że znajdzie się ono w grze, choć nie jest jeszcze pewna gdzie je dokładnie umieści.

obejrzyjcie sami: link do zdjęcia

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 11 maja 2012, 17:25

To tylko gadżet, może i fajny dla darczyńcy. Mnie bardziej interesuje gra i najważniejsze pytanie, czy zobaczymy ją kiedyś u nas.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 20 listopada 2012, 22:24

W listopadowej aktualizacji do Kickstartera mówiła o tym Jane Jensen, dzis pochwalili się sami zainteresowani: producentem Moebiusa będzie studio Phoenix Online (twórcy The Silver Lining, Cognition). Już w styczniu wszystkim, którzy wsparli projekt zostanie przedstawiona wersja alpha gry.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy

Postautor: Annica » 20 marca 2013, 15:56

Twórcy z Phoenix Online Studios (pracujący nad grą z Jane Jensen) podzielili się swoimi doświadczeniami tutaj - http://www.postudios.com/blog/?p=2625 . Dowiadujemy się między innymi, że gra będzie nastawiona na akcję, chociaż nie będziemy musieli borykać się z czasówkami czy zręcznościówkami, a główny bohater nie będzie jednoznaczny, z jednej strony jest niezwykle bystry i inteligentny, z drugiej potrafi być "niezłym dupkiem". Jeden z twórców porównuje go do Sherlocka Holmesa znanego z serialu stacji BBC. Fabuła będzie opierała się na "teorii Moebiusa", która mówi o powtarzalności historii. Główny bohater przemierzy wiele lokacji, w tym nowoczesne ulice Nowego Jorku czy egzotyczny Egipt. Nie sposób nie zauważyć, że grafika jest utrzymana w stylu Cognition.
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
Kajamira
Publicysta

Postautor: Kajamira » 22 marca 2013, 16:01

jest już oficjalna strona gry, na której znajdziecie sporo informacji, jak i również ogrom przepięknych screenów
pod koniec marca ma się ukazać DEMO , ale tylko dla tych , którzy finansowali grę np na Kickstarter - należy tego pilnować ))) aby samemu wypróbować grę - inni niestety muszą poczekać na grywalne demo do końca czerwca
to ostatnie cacko Jane Jensen ma być przez nią prezentowane na E3 w czerwcu - więc i tutaj trzeba śledzić to wydarzenie
oto oficjalna strona gry :
http://moebiusthegame.com/

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 28 marca 2013, 22:26

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 29 marca 2013, 03:52

Czy tylko ja mam wrażenie, że grafika wygląda na lepszą niż w Cognition? I co to znaczy "gra nastawiona na akcję" ? Nie będzie to chyba action-adventure? Bo to by było niefajkowo bbb. :(

A w ogóle niezły przystojniaczek. :P :P :P

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 01 kwietnia 2013, 12:52

Na szczęście nikt Moebiusa na jedno (krzywe) kopyto nie przerabia, dzięki czemu pomimo drobnych niedoróbek wygląda po ludzku. Jeżeli na siłę nie dodadzą jarmarcznego humoru, gra może okazać się wystarczająco dobra, żeby warto było w nią zagrać, a o to przecież chodzi...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 01 kwietnia 2013, 12:56

kassiopestka pisze:Czy tylko ja mam wrażenie, że grafika wygląda na lepszą niż w Cognition? I co to znaczy "gra nastawiona na akcję" ? Nie będzie to chyba action-adventure? Bo to by było niefajkowo bbb. :(

A w ogóle niezły przystojniaczek. :P :P :P

Tak jak pisałam wcześniej, gra ma być nastawiona na akcję, ale nie będzie zręcznościówek ani czasówek. Moim zdaniem będą to raczej krótkie scenki i przerywniki filmowe jak w drugim epizodzie Cognition.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 01 kwietnia 2013, 13:08

To super, super. Strzelania nie lubię bbb. Chyba ze w formie jakiejś minigierki. Ja wciąż w pierwszym epizodzie, aż się już na siebie wkurzam, że tak nie nie mam czasu grać. :(

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 16 czerwca 2013, 18:09

Kilka dodatkowych obrazków można zobaczyć tutaj.

http://www.gameboomers.com/Pressrelease ... oebius.htm

A tutaj nowy trailer ;)

http://www.youtube.com/watch?v=yHvcWukDM9o
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 17 czerwca 2013, 13:48

Sylwetki postaci to dramat, zwłaszcza ramiona... Oby klimat był taki, że się przestanie na to zwracać uwagę. Ale - co ciekawe - na rysunkach koncepcyjnych są OK, coś musi być nie tak z silnikiem gry...
Podoba mi się zabawa na tym urządzonku w stylu PDA z Sinking Island - lubię takie gadżeciki. :)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 17 czerwca 2013, 14:49

Lubię takie klimaty - tajemnicze wydarzenia, śledztwo, jakieś...zwłoki :D Podoba mi się też grafika nawet z pewnymi mankamentami ;) Będę czekać na tę grę, bo co mam do stracenia?
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: Zagadka » 18 listopada 2013, 18:42

Pisarka Jane Jensen i Andy Hoyos (były rysownik Sierry i kierownik artystyczny nowego projektu) opublikowali krótki komiks, który stanowi prolog do gry Moebius. Komiks znajdzie się także w opakowaniu z grą w wersji papierowej.

Pobierz komiks

Gra ukaże się na początku 2014 roku.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 26 listopada 2013, 13:08

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 listopada 2013, 17:34

Postacie brzydkie i drętwe. A grafika w komiksie... co to ma być? :rotfl2:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 21 lutego 2014, 09:42

Phoenix Online rozpoczyna działalność wydawniczą: http://www.youtube.com/watch?v=F6Ac6xzV8dc
Jedną z pierwszych gier wydanych przez Phoenix Online Publishing będzie Moebius. Data premiery została wyznaczona na 15 kwietnia.

Nowa strona internetowa gry

Czekam na Moebiusa z niecierpliwością, aczkolwiek grafika niezbyt mi się podoba. Postacie wyglądają kiepsko, jakieś to wszystko sztuczne i bez polotu. Mam nadzieję, że historią będzie wystarczająco wciągająca i dobrze opowiedziana, by przesłonić wizualne niedociągnięcia ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 21 lutego 2014, 13:46

E tam, grafika wcale nie jest zła, animacje bardzo płynne, osobiście nie mam tej stronie gry nic do zarzucenia :-) Czekam i ja, zapowiada się co najmniej nieźle.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Wróć do „Moebius: empire rising”