Którą okładkę wybieracie?

Którą okładkę wybieracie?

A
2
6%
B
9
28%
C
18
56%
D
3
9%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Którą okładkę wybieracie?

Postautor: UpartaZołza » 18 lipca 2014, 09:23

Wybrałam okładkę C - może niezbyt odkrywcza, ale czuć tam powiew tajemnicy. Podoba mi się.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 18 lipca 2014, 15:35

Głosuję na okładkę C.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: tynieczka » 18 lipca 2014, 17:28

Ja też na C :)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Ilcoron » 19 lipca 2014, 13:47

W mojej opinii o wyborze okładki nie powinien decydować plebiscyt i przekonanie o słuszności "zbiorowego gustu". Czy wydawcy mają na pokładzie grafików?!

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 19 lipca 2014, 14:04

Ilcoron pisze:W mojej opinii o wyborze okładki nie powinien decydować plebiscyt i przekonanie o słuszności "zbiorowego gustu". Czy wydawcy mają na pokładzie grafików?!

A czy to pierwszy raz mamy taki "wybór"? Pamiętam, że jakiś czas temu tłumaczyliśmy nazwy własne z Simona 5.
Wybór jest, a ostateczny wynik i tak będzie taki, jaki zdecyduje wydawca.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Postautor: Urszula » 19 lipca 2014, 14:27

Ilcoron pisze:W mojej opinii o wyborze okładki nie powinien decydować plebiscyt i przekonanie o słuszności "zbiorowego gustu". Czy wydawcy mają na pokładzie grafików?!

A czemu nie kierować się gustami graczy, przecież to oni grę kupują, a nie wydawca. Wydawca ma grafików, którzy mogą wykonać okładkę pod gust kupujących. Jest to sympatyczny gest o ile weźmie się pod uwagę głos graczy. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 lipca 2014, 15:16

Urszula pisze:A czemu nie kierować się gustami graczy, przecież to oni grę kupują, a nie wydawca.

Jakby tak podchodzili też do robienia gier, to pewnie przygodówek już by nie było. :tak:

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 19 lipca 2014, 18:09

1) Okładka powinna być dobrze zaprojektowana a nie schlebiać gustom większości bo czasami jedno i drugie nie idzie ze sobą w parze.

2) Też mam nadzieję, że wydawcy mają grafików. I chciałbym zobaczyć ich pomysły na produkt (okładkę, opakowanie).

3) Dlaczego nie pójdziemy krok dalej? Poddajmy pod głosowanie fabułę, wygląd postaci, lokacji, treść zagadek itd. Pal licho z wizją twórczą ;)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 19 lipca 2014, 18:39

Przecież te okładki nie zostały wymyślone specjalnie do ankiety - wszystkie zostały przygotowane specjalnie dla tej gry i wszystkie były używane w różnych wydaniach. Wydawca chce poznać opinię potencjalnych klientów, która z nich podoba się im najbardziej, bo dać może tylko jedną. Jeżeli chodzi o kompozycję i tematykę to każda z nich została przygotowana przez profesjonalistów i nadaje się równie dobrze jak pozostałe.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 lipca 2014, 19:01

twig pisze:bo dać może tylko jedną.

Niekoniecznie. Może dać dwie (zadrukować obie strony wkładki) jak to się czasem robi w przypadku gier na konsole. Przecież i tak nie będzie BOX-a tylko dvd...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 lipca 2014, 19:10

Ilcoron pisze:Też mam nadzieję, że wydawcy mają grafików. I chciałbym zobaczyć ich pomysły na produkt (okładkę, opakowanie).

Ostateczne zdanie mają twórcy gry i oni muszą zaakceptować projekt okładki. Nie widzę nic złego w schlebianiu gustom graczy, to oni za produkt płacą.

Ilcoron pisze: Dlaczego nie pójdziemy krok dalej? Poddajmy pod głosowanie fabułę, wygląd postaci, lokacji, treść zagadek itd. Pal licho z wizją twórczą ;)

Nie przesadzasz, chyba cię troszkę poniosło?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 19 lipca 2014, 19:37

Ilcoron pisze:3) Dlaczego nie pójdziemy krok dalej? Poddajmy pod głosowanie fabułę, wygląd postaci, lokacji, treść zagadek itd. Pal licho z wizją twórczą ;)

Projekt okładki jest niezależny od wizji twórczej autorów gry. O wyglądzie pudełka w polskim wydaniu decydują osoby, które z samą grą mają niewiele wspólnego. Powinieneś wiedzieć, że dla dystrybutora okładka nie jest spełnieniem wizji twórczej, ale jednym z narzędzi marketingowych, które mają zainteresować przeciętnego odbiorcę i nakłonić go do kupna gry. Stąd później się biorą krzykliwe barwy i wielkie hasła typu "DOBRA GRA".

Jeśli kupuję daną grę, to okazuję w ten sposób zaufanie autorom. A do naszych dystrybutorów nie mam niestety dużego zaufania, bo trochę zbyt często dawali plamę.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Rola » 19 lipca 2014, 22:01

A i B to typowe gęby stosowane przy Hollywoodzkich filmach. Problem w tym, że tutaj nie mamy znanych aktorów, tylko jakieś nijakie postacie zrobione w CGI.

http://assets.fireflowergames.com/wp-co ... ir_Box.jpg
Poza tym jeśli ta pani jest zrobiona na lata 1930-ste, to ja chyba nie te filmy oglądałem?

Już nasze babcie potrafiły się pośmiać z dystansem z ówczesnej mody:
Obrazek

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 19 lipca 2014, 23:40

A mi się podobają naprawdę wszystkie. Każda ma jakąś swoją zaletę. D jest taka najskromniejsza, A w ładnej sepii, B to takie mocne hollywoodzkie wejście. Najbardziej podoba mi się jednak C - intryguje.

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Domino » 21 lipca 2014, 09:57

Mi się podoba D, na półkach z grami zawsze te najskromniejsze wybiją się z tłumu kolorowych i krzykliwych okładek.

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Rola » 21 lipca 2014, 21:39

...ale nawet minimalizm powinien mieć swoje minimum :)

Co oznacza samo logo w przypadku D? Ono do mnie nie przemawia. Czy spotkamy się z nim w samej grze, jak z pieczęcią Imperium z universum Star Wars, czy z godłami GDI / NOD w Command & Conquer?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 lipca 2014, 17:31

[wrap=left]http://www.przygodomania.pl/wp-content/uploads/2014/07/facenoir_logo.png[/wrap]

Dowiedzieliśmy się, że trwają właśnie ostatnie prace nad polską wersją Face Noir, przygodówki stworzonej przez włoskie studio Mad Orange. Premiera w Polsce została zaplanowana na sierpień.
Moje gry

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 24 lipca 2014, 16:19

Klamka myślę zapadła i okładka została wybrana, no chyba, że znowu się mylę :P Ale jeżeli to prawda, to jakoś się... cieszę, że nie miałam z tym (choćby minimalnie) nic wspólnego. Dlaczego? A dlatego, że żaden z tych projektów mi się nie podoba! Są po pierwsze 'wtórne', po drugie po prostu nijakie.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: layne » 24 lipca 2014, 16:24

Zdecydowanie C :)
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 lipca 2014, 20:27

Gocciana pisze:Klamka myślę zapadła i okładka została wybrana, no chyba, że znowu się mylę :P Ale jeżeli to prawda, to jakoś się... cieszę, że nie miałam z tym (choćby minimalnie) nic wspólnego. Dlaczego? A dlatego, że żaden z tych projektów mi się nie podoba! Są po pierwsze 'wtórne', po drugie po prostu nijakie.

Hoho, kręcimy nosem? Może jakieś bardziej konkretne propozycje, pomysły? :P

Wróć do „Face noir”