Face noir - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
6%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
31%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
6
38%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
13%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
13%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Face noir - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 05 kwietnia 2014, 11:59

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Face noir - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 03 lipca 2014, 21:28

Wczoraj skończyłem. Ogólnie bardzo fajna gra, czuć w niej klimat noir, szczególnie, jak się gra, gdy za oknem świeci księżyc i gwiazdy. Fabuła dość ciekawa, wielowątkowa, choć scena mająca miejsce tuż przed finałem jest co najmniej dziwna. Sporo zagadek nieprzedmiotowych o różnym stopniu trudności. Do tego dwie skradanki, ale takie co sie je da w 5 minut przejść i jedna czasówka, ale na tyle łatwa, że za pierwszym podejściem sobie z nią poradziłem. Graficznie, muzycznie i dźwiękowo co najmniej dobrze. Trochę kuleje sterowanie, szczególnie gdy trzeba czymś pokręcić, ale w większości wypadków (otwieranie zamków wytrychem) można to pominąć, a w pozostałych dwóch da się to jakoś przeżyć. Generalnie produkcja ciekawa, czekam na część drugą, którą zapowiada finał jedynki. Myślę, że spokojnie mogę dać 8/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Postautor: Urszula » 22 lipca 2014, 13:30

Oprawa graficzna podobała mi się, gorzej z animacją. Twarze postaci tak powinny wyglądać, a tła robiły wrażenie. Oprawa dźwiękowa jest rewelacyjna, choć czasem nie wiedzieć, czemu dziwnie przygrywała w barach, chodzi o to, że spokojne wyludnione miejsce nie powinno huczeć. Jednak wszystkie motywy muzyczne były rewelacyjne, podobne do innej świetnej przygodówki Grim Fandango. Podobał mi się przepity i przepalony głos głównego bohatera, był szorstki i tak powinien brzmieć. Nie podobał mi się za to głos Smiley, on nie był śliski jak u gada, a taki powinien być, tylko zniewieściały jak u ... . Mimo wszystko osoby podkładające głos spisały się bardzo dobrze. Moja ocena 7/10

Plusy
• rewelacyjna oprawa dźwiękowa
• szorstkie poczucie humoru Jacka Del Nero
• długość gry,
• grafika, szczególnie tła
• intrygująca fabuła
• zagadki

Minusy
• nie dokończona historia
• liniowość, która czasem mi przeszkadzała
• chwilami zbyt ciemno, by coś zobaczyć
• animacja ruchu.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 26 lipca 2014, 00:10

Mam mieszane uczucia. Generalnie grało się bardzo przyjemnie, ale... Nie do końca pasuje mi władowanie do całej historii wątków paranormalnych. O ile dziwne wstawki, które pojawiały się w trakcie rozgrywki
Spoiler:
jeszcze były do zniesienia, to końcówka zupełnie nie pasowała mi do reszty. Klimat gry w moim odczuciu dużo przez to stracił. Jeśli druga część będzie zawierała więcej takich dziwnych cudów wianków nie z tej ziemi (a wiele na to wskazuje), to nie wróżę jej dobrze.

Poza tym było raczej pozytywnie, chociaż rzucają się w oczy niedoróbki. Masa komentarzy wygłaszanych przez Jacka była "nieaktualna" (zmieniały się okoliczności, a komentarz pozostawał ten sam).
Zagadki były pisane chyba pod trzylatków, bo podpowiedzi do każdej z nich aż waliły po oczach, na dodatek sam detektyw co chwilę "głośno myślał", co ma zrobić dalej. A i tak udało mi się paskudnie utknąć, bo nie zauważyłam jednej szafy z gazetami, przez co kompletnie przegapiłam jeden dość rozległy wątek.

Na plus fabuła (pomijając paranormalne machinacje), klimat Ameryki z czasów wielkiego kryzysu, główny bohater, oprawa graficzna i dźwiękowa (o dziwo nie drażniła mnie animacja twarzy, za to głos niektórych bohaterów i owszem). Z ciekawością, ale i niepokojem czekam na drugą część. 7/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 29 lipca 2014, 20:11

Gra mnie wciągnęła i spędziłem przy niej bardzo przyjemne kilkanaście godzin. Fabuła jest całkiem dobra, aczkolwiek autorom chyba zabrakło pomysłu na odpowiednie połączenie niektórych wątków i postanowili sięgnąć po elementy paranormalne. O dziwo klimat całości zbytnio na tym nie ucierpiał, wolałbym jednak, by atmosfera rodem z filmów noir była budowana konsekwentnie od początku do końca, bez wprowadzania zbędnych udziwnień czy innych urozmaiceń.
Główny bohater, detektyw Jack Del Nero, daje radę. Początkowo nieco irytował mnie jego głos, szybko jednak się do niego przyzwyczaiłem. U Jacka najbardziej polubiłem jego bezpośredniość i sarkastyczne uwagi. Trzeba przyznać, że chłop ma charakter. Pozostałe postacie nie błyszczą, ale nie jest też z nimi jakoś szczególnie źle. Szkoda, że z połowa z nich brzmi w najlepszym razie średnio. Aktorzy głosowi nie wykonali swojej pracy najlepiej, w wyniku czego panie sprawiają wrażenie osób pozbawionych emocji, Smiley brzmi jak ośmioletni dzieciak, a facet w porcie ma tyle energii, jakby przed chwilą wybudził się z trwającej 20 lat śpiączki.

Zagadki prezentują się poprawnie. Mamy tu kilka łamigłówek, zwykle niezbyt skomplikowanych, mini labirynt, zgadywanie szyfrów, wytrychy, a także klasyczne zagadki ekwipunkowe. Te ostatnie są same w sobie łatwe, ale po pierwsze gra jest na tyle liniowa, że niektóre czynności możemy wykonać dopiero po uzyskaniu pewnych informacji, a po drugie - czasem problemem może być znalezienie odpowiednich przedmiotów. Według mnie miejsc interaktywnych jest tu zbyt dużo. W normalnych okolicznościach może uznałbym to za zaletę, ale w Face Noir możemy na przykład rzucić okiem na każdą ze stojących w rządku ławek czy spróbować przejrzeć wszystkie okoliczne kosze na śmieci. Nie wprowadza to nic nowego, bo bohater zwykle komentuje każdą ławkę czy kosz identycznie, nie są to też komentarze w żaden sposób odkrywcze.

Pochwały należą się autorom ścieżki dźwiękowej - spokojne jazzowe kompozycje może nie dorównują znanemu z Jacka Orlando Blues at the Harbour, ale bardzo dobrze pasują do klimatu całości. Słuchałem ich przez cały czas z prawdziwą przyjemnością. Grafika wygląda przyzwoicie, aczkolwiek momentami niedoróbki rażą w oczy, zwłaszcza widok dziewczynki uwieszonej u szyi jednego z bohaterów. Musiało minąć kilkanaście sekund, zanim zorientowałem się, że to coś na jego szyi to ręce...

Dam 7.5, bo grało mi się bardzo przyjemnie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
valleyman
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: valleyman » 12 października 2014, 13:51

Moja ocena to 7/10
Gra jest generalnie niezła, utrzymana w klimacie powieści czy filmów detektywistycznych z dawnych lat. Typowy detektyw w długim płaszczu, pali, pije, mieszka w podłej dzielnicy, gdzieś w tle muzyka jazzowa. Tym bardziej rzucają się w oczy te surrealistyczne elementy fabuły, jakieś sny, cofanie czasu itp. Myślę, że można było to sobie darować. Trochę mało jak dla mnie rozbudowana fabuła, brak wątków pobocznych, mało zagadek, ogólnie mało przedmiotów i łączenia typu 'Mac Gyver', które ja akurat lubię. Ale fajnie, że zapowiedzieli następną część.
Ogólnie rzecz biorąc bez szału, ale nie jest najgorzej.
I'm just a boat on the ocean
And I'm just a ship lost at sea

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 05 lutego 2015, 20:30

Nie wiem do końca co mam myśleć po ukończeniu tej produkcji, bo nie ukrywam, że nieco mnie ona rozczarowała. Może nie była jakaś zła, ale tak szczerze, to liczyłem na coś lepszego (może za bardzo nakręciłem się, że będzie super). Trzeba przyznać, że gra posiada świetny klimat w kwestii oprawy. Ponure, szarobure miasto, wiecznie padający deszcz, rewelacyjna muzyka, świetna postać głównego bohatera i ten jego mocno ironiczny i gorzki humor. Fabuła natomiast rozwija się bardzo powoli i nudzi. Następuje pewna nierówność, że z jednej strony do gry przyciąga atmosfera otoczenia, a z drugiej nieco odpycha właśnie niezbyt ciekawa historia, w którą nie potrafiłem się jakoś w ogóle wgryźć. W sumie dopiero gdzieś od połowy gry można powiedzieć, że coś się powoli zaczyna dziać i w graczu budzi się pewna ciekawość. Kwestie konstrukcyjno-techniczne też niestety nie stoją na wysokim poziomie. Denerwowała powoli poruszająca się po ekranie postać, do tego niepotrzebne podchodząca przez cały ekran do przedmiotu tylko po to, by powiedzieć, że nie ma zamiaru go zabrać. W ogóle, w grze zaimplementowano trochę nienaturalne animacje ruchu postaci, ale w sumie zwraca się na to uwagę jedynie na samym początku. Drażniło pozwalanie przez mechanikę gry na konkretną czynność dopiero wtedy, gdy przewiduje to scenariusz, co skutkuje wielokrotnym oglądaniem tych samych miejsc i przedmiotów. Mało było zagadek typowo przedmiotowych, a te łamigłówkowe często mnie denerwowały i wydawały się głupie. Po drodze natrafiłem też na trochę problemów technicznych. Co do finalnej części gry, mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony zgadzam się, że wspomniane wątki sprawiają wrażenie nieco dziwnych przekombinowanych, ale też jednocześnie muszę przyznać, że było to na swój sposób intrygujące. Natomiast już sam epilog, choć widać że przygotowywany konkretnie pod kontynuacje, zostawia gracza z wrażeniem nagłego przerwania historii w połowie. Jestem w stanie wystawić tej grze ocenę maksimum 6/10 i to tylko z zaznaczeniem, że jest ona zawyżona przez wspomnianą na początku świetną oprawę. Mógłbym ją w sumie przyrównać do starawego i niezbyt smacznego cukierka, opakowanego w atrakcyjne i przyciągające uwagę sreberko.

P.S. Podczas gry zaciąłem się z identycznego powodu jak vaapku i też kosztowało mnie to sporo nerwów :).

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 15 lutego 2015, 12:29

nie, nie i jeszcze raz nie. gra nie dla mnie. nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować co mi się nie podobało, ale najwyraźniej coś, gdyż grę przechodziłam 4 miesiące....

może to ta rozwlekłość, rozciągłość.. nie wiem. ale w pamięci na dlużej mi nie zostanie
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: tynieczka » 15 lutego 2015, 15:19

she-sherlock pisze:nie, nie i jeszcze raz nie. gra nie dla mnie. nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować co mi się nie podobało, ale najwyraźniej coś, gdyż grę przechodziłam 4 miesiące....

może to ta rozwlekłość, rozciągłość.. nie wiem. ale w pamięci na dlużej mi nie zostanie

Mam dokładnie to samo :bezradny: Nie grałam wprawdzie tak długo, chociaż tak mi się ciągła, że i w czasie się rozwlekło trochę.
Nie wiem nawet jak ją ocenić, może 5/10 ? :mysli:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
zorija
Obserwator

Postautor: zorija » 27 marca 2015, 11:33

Bardzo ciekawa fabuła, szkoda tylko że wprowadzili wątki paranormalne. Świetna muzyka i grafika.

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 23 sierpnia 2015, 12:41

Ocena : 8,5/10 (w ankiecie 9/10)

Opinia :
Muszę się przyznać, że długo czekałem na promocję, żeby kupić tą grę i udało się ją zdobyć za 1$ z inną grą "Lost Civilization", choć po angielsku to przeszedłem całą i język nie był zbytnim problemem, choć nie będę mógł ocenić polskiej wersji językowej. Co do samej gry to przeszedłem ją w jeden dzień, ale to tylko pierwszy plus, iż mnie na prawdę wciągnęła. Wspaniała fabuła - Prywatny Detektyw w latach 30 XX w. i to jeszcze Włoch, czy mogłoby być lepiej ? Tu chyba nie mogę, więcej zdradzić, bo zrobiłbym spoiler. Zachwycająca jest także muzyka oraz wykonanie grafiki. Bardzo podobał mi się aspekt łączenia myśli podczas rozmowy, tylko szkoda, że był on użyty tylko kilka-kilkanaście razy - myślałem, że będzie to bardziej rozwinięte do kilku map i będzie trzeba się trochę przy tym namęczyć. Bardzo mi się za to podobały sny głównego bohatera, które dawały nam możliwość starowania innym bohaterem i poznanie faktów. Poza tym mogłaby być trochę dłuższa, aby rozwinąć trochę bardziej niektóre wątki.

Spoiler:

Oprócz tego brakowało mi łączenia przedmiotów w ekwipunku. Poza tymi drobiazgami gra jest bliska ideału i chętnie zagrałbym w drugą część (jakby planowali zrobić) lub grę z tego samego studia o podobnym klimacie. Moja ocena to 8,5/10 (w ankiecie 9/10).
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 30 sierpnia 2016, 23:59

7/10

Jest ok, ale z tego co pamiętam to trochę za mało zagadek "przedmiotowych". Ale fabuła dobra, z wyjątkiem tych wstawek paranormalnych. No i niech każdy oceni, czy poczyta to za minus, ale historia nie została dokończona, a kontynuacji nie będzie.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 08 października 2016, 01:03

Wciągający i nastrojowy kryminał noir, którego twórcy zdecydowali się na ryzykowny zabieg w postaci dodania wątków nadprzyrodzonych. Mnie osobiście nie przeszkadzała obecność elementów rodem z paranormalnego thrillera, jakie pojawiają się w późniejszej fazie rozgrywki. Sądzę, iż deweloperzy wyszli z tego obronną ręką, acz nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie do gustu (zwłaszcza jeśli ktoś oczekiwał stuprocentowego kryminału, od początku do końca). Sama za to boleję nad urwanym zakończeniem, a zapowiadanej swego czasu kontynuacji coś nie widać. :( Jeśli zaś chodzi o gameplay, w ogólnym rozrachunku wypada on solidnie. Gra nie jest krótka, a oferowane tu zadania są odpowiednio zróżnicowane, choć liniowość zabawy rzucała mi się czasem w oczy. Oprawa audiowizualna również pozostawia po sobie jak najbardziej pozytywne wrażenie, pomijając wygląd i animację postaci. Podsumowując, Face Noir to dobra, pomimo paru niedoskonałości, przygodówka. Dlatego więc oceniam ją na 7.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Wróć do „Face noir”