The Dame Was Loaded - informacje ogólne

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

The Dame Was Loaded - informacje ogólne

Postautor: Dynia » 27 marca 2014, 13:15

Obrazek

The Dame was Loaded, gra przygodowa autorstwa Beam Software wydana w 1996 roku przez Philips Interactive Media .

Była to jedna z gier opisanych w ostatnim, wrześniowym numerze (54) "właściwego" Top Secret (Sir Haszak, Alex i Gawron, Borek, Wiewiór i Kopalny, Pamiętamy ! :) ).

Gra jest ociekającym klimatem Noir (mniam, mniam), posiadającym 9 różnych zakończeń, nieliniowym arcydziełem z ponad 30toma grającymi i w pełni "ugłosowionymi" aktorami, wspaniałą muzyką i ponad godziną filmów autorstwa Vixen Films.
Brak napisów stanowi dodatkową wartość edukacyjną dla każdego kto chce szkolić swój englisz.

W samej grze wcielamy się w pooranego życiem detektywa, dzielnie udzielającego sie w agencji detektywistycznej, która czasy świetności ma już dawno za sobą.
Na domiar złego twoja ukochana właśnie straciła życie. Jednym słowem upadek na całego i byłoby jeszcze gorzej,
gdyby nie pojawienie sie pewnej Lejdi, która zatrudnia Cię w zamian za pokaźny szmal do odnalezienia jej brata, który oczywiście był jazzy i och ach.
Jak wiadomo pięknej kobiecie nie sposób odmówić (zwłaszcza gdy jesteś detektywem, który nie ma na zupkę w barze mlecznym) i nasz dzielny chłopak
wyrusza rozwikłać zagadkę, wyposażony w garść nieaktualnych informacji oraz pokłady dobrych chęci.
Po pierwszych chwilach w grze spada na nas olśnienie i ujawnia się jedna z nowatorskich cech tej gry, nasz detektyw musi szamać, spać i odpoczywać!
Jak to? Ano tak to!
U fryzjera możemy obciąć włosy, w knajpie kupić za kesz z portfela jakieś podłe żarło.
Interfejs to point n click (łapka przybiera rozmaite kształty, zależnie na co spoglądamy), nasz dochodzeniowiec posiada mapę,
podzieloną na stan, miasto + jego ścisłe centrum, oraz uwaga! Samochód, tak, tak jednego z tych pięknych Pontiaców, z wielgaśną kierownicą i zegarami :) !
Każda czynność zajmuje trochę czasu i podobnie jak w The Last Express ma on tutaj znaczenie,
(podobnie nawet można sobie ciut przesunąć czas na zegarku, żeby nie czekać zbędnie).
Postacie sprawiają wrażenie żyjących, potrafią się zawziąć gdy je zdenerwujesz i dopiero po paru godzinach znowu z Tobą zagadają.
Zagadki w grze są trudne, jest parę momentów gdzie można się zaciąć i co ważne, podobnie jak w przypadku gier Sierry robimy częste sejwy ;).
No w sumie czego chcieć więcej, są piękne białogłowy,

Obrazek

są samochody z czasów kiedy ocierały się o dzieła sztuki, jest jedzenie, jest śledztwo pełne tajemnic i bardzo udani bohaterowie.
Gra może mniej znana, jednak klasyk z niej na potęgę.
Także występuje, o ile pamięć nie myli na http://www.old-games.com w wersji "fire i forget".
Przygodopedia - zobacz

Garść screenshootów :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Shave it again, Sam :D

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: The Dame Was Loaded

Postautor: SpokoWap » 27 marca 2014, 22:52

Na dzisiejszych komputerach ciężko grę uruchomić. Męczyłem się swego czasu kilka godzin i nic nie wyszło. Nawet na wirtualnej maszynie z Windowsem 98. Albo po prostu głupi jestem :p
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: The Dame Was Loaded

Postautor: vaapku » 27 marca 2014, 23:09

Mnie się swego czasu (nie tak znowu dawno temu) udało ją uruchomić pod Dosboxem, chociaż początkowo miałam problemy z dźwiękiem. Ale nie grałam wtedy, chciałam tylko sprawdzić, czy w ogóle jest szansa na odpalenie.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Dame was loaded, The”