Black Dahlia - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
50%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Black Dahlia - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 26 marca 2014, 13:02

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: Black Dahlia - ocena użytkowników

Postautor: SpokoWap » 26 marca 2014, 13:26

Grałem w zeszłym roku, jednak nie ukończyłem - w pewnym momencie gra wieszała się i nic nie mogłem na to poradzić. Przeszedłem jakieś 3/4 całej objętości. Fabuła ciekawa, klimacik gęsty, a przerywniki filmowe nierzadko całkiem efektowne. Gra aktorska bez zarzutu. Oprawa A/V w sumie bardzo dobra. Minusy? Jednak stopień trudności. To nie jest łatwa gra. Ba, bywa męcząco trudna i musiałem ją sobie dawkować po półtorej godziny dziennie, przy większych ilościach uruchamiał się we mnie tryb frustracji ;-)
8/10
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Black Dahlia - ocena użytkowników

Postautor: Dynia » 26 marca 2014, 13:36

Dalię oceniłem na 9, to fantastyczna gra przygodowa, bardzo wciąga, posiada też genialny klimat i po odejściu od niej mózg naprawdę potrafi zaboleć.

Plusy:

+ Klimat i przedstawiona historia nawiązująca do dwóch niewyjaśnionych po dziś dzień spraw kryminalnych ( Elizabeth Short i tzw. Torso Killer - w przypadku tej drugiej skazano jedynie "kozła ofiarnego")
+ Muzyka i Grafika na bardzo dobrym poziomie , dbałość o detale, wysoki ogólny poziom artystyczny
+ Spora liczba naprawdę trudnych zagadek, wiele osób bez solucji nigdy nie było w stanie ukończyć tej gry
+ Długość gry - min. 50/60 godzin i to w przypadku naprawdę zaprawionych w bojach graczy, tzn. detektywów
+ Dobry interfejs
+ Nie ma drugiej takiej gry detektywistycznej
+ Dobra rola Dennisa Hoppera
+ Postacie, niezła gra aktorska
+ NOIR lat 40tych!
+ Mnogość lokacji (łącznie grube kilkadziesiąt w USA i Europie)
+ Budżet ponad 2mln $ do tego w należyty sposób wykorzystany

Minusy:

- Niektóre zagadki mają taki stopień trudności, że zwoje mózgowe rozgrzewają się do czerwoności i zaczynasz się zastanawiać który z twórców gry jest ukrytym sadystą,
(Co też może być plusem w dobie gier typu De Łolking Ded "To jest kibel, wciśnij Q raz żeby usiąść i obejrzeć filmik, wciskaj energicznie E aż zapełni się kółko żeby wyjść z kibla i podziwiać dalszy ciąg filmu
bo będzie jeszcze więcej energicznego wciskania"), obecne pokolenie graczy, wychowane w większości na wspomnianych Łażących Trupach i tym podobnych musi liczyć się z obudzeniem skrajnej niechęci do tego tytułu oraz koniecznością wizyt u terapeuty.
- Dla niektórych zakończenie, ale tylko prawdziwe wyjaśnienie mogłoby zamknąć te historie w satysfakcjonujący sposób, pamiętajmy że to gra
- Labirynt - dość powiedzieć, że grając w ten tytuł w liceum na przełomie 98/99 dopiero po ok. 2 tygodniach główkowania doszliśmy z 2 kumplami do tego jak przejść ten cholerny etap gry
- Stosunkowo ciężka do zdobycia
- 8 CD, hehehe

Disklajmer : (Lubię grę The Walking Dead i czekam na kolejny epizod 2 sezonu, ale prawdziwe przygodówki to co innego)

Wróć do „Black Dahlia”