Knock-knock

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Knock-knock

Postautor: kNOT » 27 lipca 2012, 19:08

Moskiewska firma Ice-Pick Lodge, twórca m.in. Мор. Утопия i Тургор (Голос цвета) przygotowuje nową grę pt. Knock-knock

Dużo nie chcą, a grę dają już od 5$, tylko ta stylistyka...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Knock-knock

Postautor: Urszula » 27 lipca 2012, 21:17

Na oficjalnej stronie gry, można obejrzeć screeny.

klik
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: adventurka » 02 listopada 2013, 20:19

Gra ukazała się 4 października 2013 w wersji cyfrowej. W tej chwili jest dostępna na Steamie z polskimi napisami.

Trailer ze kanału YT producenta
http://youtu.be/BthQRWFuChM

Opis ze strony gry
W gęstym lesie znajduje się dom. Mieszka w nim samotny człowiek. Ostatnimi czasy dom odwiedzają niecodzienni Goście, którzy pukając w okiennice, zapraszają pustelnika do zabawy w chowanego. Warunek zwycięstwa jest prosty: musisz zostać żywym i przy zdrowych zmysłach do nastania poranka, a to oznacza, że stawanie z Gośćmi twarzą w twarz może być kiepskim pomysłem.

Gdy tylko pierwsi Goście wyłaniają się z zarośli, rozpoczyna się odliczanie. Z każdą mijającą godziną przybysze są coraz bliżej domu, a jego mury nie są dla nich przeszkodą nie do pokonania. Coś już jest w środku. Coś otwiera okno i zaczyna walić w naczynia. Coś przejęło kontrolę nad piwnicą i strychem. Za ścianą cichutko skrzypi podłoga.

Ukrywanie się to niewystarczająca strategia, Goście doskonale wiedzą, gdzie się znajdujesz. Będziesz zmuszony obchodzić dom w poszukiwaniu i łataniu wyłomów, którymi leśne stwory dostają się do wnętrza.

Możesz zabezpieczyć się przed wejściem nieproszonych gości, rozglądając się za oznakami problemów oraz oświetlając pomieszczenie, które wkrótce ma się stać miejscem paranormalnej aktywności. Duch wycofa się, żeby już za chwilę pojawić się w innej części domu.

Jeśli przeżyjesz do świtu, kolejny potwór rozpuści się i zniknie wraz z pierwszym promieniem słońca. Ale jeśli Goście dopadną cię przed wschodem... Sama myśl o tym jest przerażająca.

Szczegóły rozgrywki:

• Ukryj się! Czeka nas zabawa w chowanego ze strasznymi stworami z nocnych koszmarów.
  • Teraz nie patrz! Trzymaj swojego awatara z dala od nocnych gości. Celem każdej nocy jest przeżyć do rana i zachować zdrowe zmysły.
  • Włącz światło! Tylko oświetlone pokoje pozwalają swobodnie poruszać się i czekać. Światło nie świeci jednak za długo i wymaga ciągłego doglądania.
  • Napraw dom! Im więcej wyłomów w domu, tym więcej strachu, mroku i wytworów chorego umysłu stanie na drodze naszego bohatera.

Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 listopada 2013, 20:45

Ten opis jakoś nie bardzo mi pasuje do gry przygodowej, raczej do jakieś zręcznościówki.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 02 listopada 2013, 20:53

To wygląda, jakby przechodziło się z platformy na platformę (te pokoiki w domu). Tylko chyba nie ma pospiechu w wykonaniu zadań, bo właśnie czytam, że bohater nie umie biegac. Nie ma też na pewno walki. Trudna do sklasyfikowania :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 listopada 2013, 20:57

Pewnie trzeba zagrać, żeby sobie wyrobić opinię, ale tak to jakoś mi się kojarzy bardziej z platformówką niż przygodówką. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 02 listopada 2013, 21:03

Ale po co od razu Steam :chory:

Taniej jest przecież na GOGu
http://www.gog.com/game/knock_knock
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 02 listopada 2013, 21:12

Zgadza się. Teraz doczytałam, że jest też na GamersGate (zapomnieli o uzupełnieniu strony gry :) Ale jak się tym ludzikiem steruje?

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 50 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 06 lutego 2014, 12:20

Techland wyda Knock-knock w serii "Dobra gra".
Mam już grę w wersji elektronicznej, ale pudełko to co innego. Trzeba będzie kupić :P
http://wydawnictwo.techland.pl/?id=newsy&news=442
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 06 lutego 2014, 16:04

Co to w końcu jest za gra? Przygodówka to nie jest, więc...
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 07 lutego 2014, 11:26

Urszula pisze:Co to w końcu jest za gra? Przygodówka to nie jest, więc...

Real Time Strategy. Szkoda. Grafika bardzo mi się podoba. Ale i tak zagram. :)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 07 lutego 2014, 18:50

Dla mnie taka gra już nie jest przygodówką i możecie mnie nawet skazać na... ostracyzm. Pomijam grafikę, bo to temat rzeka, więc, jakby co, nic do niej nie mam, raczej :P Ale cała reszta? Czyli co, takie 'przygodówki' będą nam teraz oferowane? To ja ... spadam i wracam do RPG, raczej ;) Wprawdzie w tych grach się gubię, ale to czym mnie ujęły nadal jest obecne!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 07 lutego 2014, 20:19

Gocciana pisze:Dla mnie taka gra już nie jest przygodówką i możecie mnie nawet skazać na... ostracyzm.

Przesada. :P Nikt normalny nie nazwie tej gry przygodówką. Ale poczekajmy, jeśli będzie można zbierać świeczki, latarki i tym podobne graty do walki ze zjawami to to zmieni postać rzeczy. Przygodówka pełną gębą. :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 07 lutego 2014, 21:20

Sir_Kiełbasa pisze:
Gocciana pisze:Dla mnie taka gra już nie jest przygodówką i możecie mnie nawet skazać na... ostracyzm.

Przesada. :P Nikt normalny nie nazwie tej gry przygodówką. Ale poczekajmy, jeśli będzie można zbierać świeczki, latarki i tym podobne graty do walki ze zjawami to to zmieni postać rzeczy. Przygodówka pełną gębą. :D

Pewnie przygodówką, pełną gębą, ta gra nigdy nie będzie, ale taką jakąś swoistą mieszanką, która może się spodobać jak Tension czy Phatalogic. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 08 lutego 2014, 17:34

I temat będzie skasowany, jeśli to nie będzie przygodówka, czy jednak na siłę będziemy szukać podobieństw? :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 08 lutego 2014, 17:39

Sir_Kiełbasa pisze:I temat będzie skasowany, jeśli to nie będzie przygodówka, czy jednak na siłę będziemy szukać podobieństw? :D

Po co kasować nasze rozmowy, nawet jak gra nie mieści się w ramkach gry przygodowej. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 08 lutego 2014, 17:42

W ramach gry przygodowej się mieści, ino nie w ramach przygodówki. ;) Ale to świetnie. Może założę temat o nadchodzącej przygodówce TES Online. :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 20 lutego 2014, 11:21

Dzisiaj premiera gry. kliknij
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Postautor: jarecki83 » 10 marca 2014, 22:31

Podstawowe pytanie: czy ta gra ma cokolwiek do zaoferowania miłośnikom przygodówek? Są jakieś zagadki, ciekawa fabuła czy dobry klimat? Czytam recenzje, opisy i jednoznacznej odpowiedzi doszukać się nie mogę :bezradny:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 50 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 10 marca 2014, 22:57

Elementem przygodówkowym można nazwać obserwowanie świata gry i wyciąganie z tego odpowiednich wniosków. W grze nie ma zagadek logicznych, jednak przechodząc kolejne etapy trzeba trochę pomyśleć. Klimat jest niezły, aczkolwiek rozgrywka jest nieco powtarzalna i po pewnym czasie można dostrzec pewne schematy, wtedy i klimat nieco siada. O fabule napisałem w recenzji - tak naprawdę nie dowiadujemy się niczego konkretnego. Łażąc po domu zbieramy notatki przybliżające nam postać gospodarza, ale tak naprawdę niewiele z nich wynika. Brak jest w grze jakiejś konkretnej historii - poznajemy jednego człowieka i obserwujemy jego postępującą paranoję. Tyle.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Wróć do „Knock-knock”