Świrus - wydanie

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Świrus - wydanie

Postautor: Urszula » 02 marca 2014, 08:41

Wydanie gry zakupione od autora tej przygodówki.

Obrazek

Awatar użytkownika
Iselor
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Świrus - wydanie

Postautor: Iselor » 08 września 2015, 15:51

Świrus był także pełniakiem w magazynie PC Games CD nr 4/99:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 15 kwietnia 2017, 13:54

Wersja Urszuli zabiła mi ćwieka, bo chyba się nią kiedyś zasugerowałem na tyle mocno, że teraz dałbym sobie rękę uciąć, iż też miałem płytę w pudełku singlowym z okładką. :) W czasach, gdy zaczynałem trzymać zawartość box-ów w osobnych pudełkach to miałem głupi zwyczaj przechowywania wszystkiego razem i później, gdy "odkryłem" torebki strunowe i zacząłem robić porządki z instrukcjami oraz innymi dodatkami, to mogło się zdarzyć, że zawartość z kilku pudełek trafiła do różnych torebek. Efekt tej partaniny jest taki, że w torebce ze Świrusem mam 2 koperty papierowe z okienkami oraz 5 kartek pocztowych z motywami z różnych (innych) gier, które raczej nie były oryginalnie z tą grą. Prędzej z tą drugą, która też była oryginalnie w torebce papierowej. Jeśli to kiedyś wyjaśnię to ewentualnie zrobię korektę posta. Ciekawe jest też to, że na Mobym jest ta sama wersja gry i tam jest dodatkowo karta rejestracyjna, której w moim pudle na 100% nie było - grę mam od nowości.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 15 kwietnia 2017, 16:10

Moja gra jest niedawno zakupiona od twórcy, który to miał takie płytki w domu. Więc tak naprawdę to jest jego własna reedycja, a może takie wydanie miał w domu zanim wyszło to piękne pudło. Swoją drogą, muszę zacząć omijać twoje posty, bo mnie zazdrość zeżre. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: adventurka » 15 kwietnia 2017, 16:32

Na tylnej okładce pudła jest napisane: Trzymasz właśnie w rękach nową, rozszerzoną wersję wspaniałej, polskiej gry przygodowej. I dalej o zmianach w stosunku do pierwowzoru. Ciekawe, czy w wersji Uli jest ten dodatkowy rozdział. W ogóle ciekawa sprawa.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 15 kwietnia 2017, 16:42

Urszula pisze:Moja gra jest niedawno zakupiona od twórcy, który to miał takie płytki w domu. Więc tak naprawdę to jest jego własna reedycja, a może takie wydanie miał w domu zanim wyszło to piękne pudło.

Moim zdaniem akurat wcale nie takie piękne (w sensie grafiki). :)

Swoją drogą, muszę zacząć omijać twoje posty, bo mnie zazdrość zeżre. :)

To ja bym musiał omijać wszystkie fora oraz stare pisma z grami, zwłaszcza działy z obniżkami. Gdy widzę, jakie gry można było kiedyś kupić za "psi piniundz" to mi się słabo robi...

adventurka pisze:Na tylnej okładce pudła jest napisane: Trzymasz właśnie w rękach nową, rozszerzoną wersję wspaniałej, polskiej gry przygodowej. I dalej o zmianach w stosunku do pierwowzoru.

No tak, bo pierwsza była wersja dyskietkowa, więc właściwie wszystkie edycje CD to reedycje. :) Ciekawe, jak wyglądała ta pierwsza wersja i czy też miała taką nędzną instrukcję. Może by autora dopytać?

Ciekawe, czy w wersji Uli jest ten dodatkowy rozdział. W ogóle ciekawa sprawa.

I czy nie ma buga, bo u mnie chyba jest. W pewnym momencie nie mogłem nic nowego zrobić. Albo byłem cienki Bolek...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 15 kwietnia 2017, 16:49

Jest dodatkowy rozdział, zresztą jest on w moim poradniku, buga nie miałam. Nie wiem, czy odpowie na e-maila, ale mogę napisać i zadać pytanie, czy wie jakie były wydania tej gry. Choć wydaje mi się, że on się wypowiadał pod filmikiem z intra jaki robiłam.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: adventurka » 15 kwietnia 2017, 17:01

Ok, już pomyslałam, że było jakieś wydanie pomiędzy :)
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 15 kwietnia 2017, 17:09

Pewnie nie, ale zapytam i jeśli otrzymam odpowiedź to napiszę w temacie.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 kwietnia 2017, 18:02

Ciekawe, jakie dokładnie były nakłady poszczególnych wydań, skoro było ich aż tyle.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 24 kwietnia 2017, 02:46

Autor gry dalej ją sprzedaje? :V Chorowałem na to swego czasu, jako na naprawdę najpierwsiejszą przygodówkę na PC z jaką miałem styczność, strasznie chciałbym do niej powrócić. Parę lat temu co prawda miałem jeden comeback do tego tytułu, ale raz że to była ściąganka, a dwa że się zaciąłem (albo miałem buga, jak Sir_Kiełbasa ;) )
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 24 kwietnia 2017, 03:26

Autor się nie odzywa, więc nie mogę zapytać, czy jeszcze sprzedaje tę grę.
Moje gry

Wróć do „Świrus”