Leisure Suit Larry powraca!

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Re: Leisure Suit Larry powraca!

Postautor: Zagadka » 07 sierpnia 2013, 19:59

Gra już jest w sprzedaży od ponad miesiąca - można ją zakupić na CDP.PL za 39,99 zł (póki co wersja angielska; wersja polska w formie napisów ma pojawić się przy kolejnej aktualizacji gry).
https://cdp.pl/gry/leisure-suit-larry-reloaded
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 07 sierpnia 2013, 20:11

I to jest świetna informacja (o wersji PL), bo po graniu z angielskimi napisami i niemieckim dubbingiem jestem bbb stęskniona za ojczystą mową w grze. :P

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 07 sierpnia 2013, 20:37

przecież i tak jej nie usłyszysz, będą polskie napisy do angielskich nagrań :P
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 07 sierpnia 2013, 20:47

Najważniejsze, że nie będzie musiała słuchać niemieckiej :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 10 sierpnia 2013, 19:58

Wujo mnie rozwala za każdym razem, kiedy wyłapuje moją kobiecą antylogikę. :P :P :P
Oczywiście miałam na myśli to, że jestem stęskniona za rozumieniem wszystkiego w grze, a nie domyślaniem się połowy. :E

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 12 sierpnia 2013, 22:05

Nie miałam jeszcze ...przyjemności zagrać. Poczekam na 'kolejną aktualizację' i spolszczenie ;) Oglądanie jakiegoś nieciekawego kolesia (erotomana) i gimnastyka języka, nie warte jest mojego poświęcenia ..chyba :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Postautor: Zagadka » 28 listopada 2013, 16:27

Właśnie wydano zaktualizowaną wersję gry z polskim tłumaczeniem (od Bartle Doo In Polish), systemem naliczania punktów i poprawkami. Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej na stronie wydawcy albo w innych sklepach internetowych. Jeśli ktoś kupił grę wcześniej, a chce posiadać zaktualizowaną wersję, musi pobrać plik instalacyjny jeszcze raz (bez dodatkowych kosztów).
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: adventurka » 10 lutego 2014, 23:36

Jest też do kupienia w BoxOffStore.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 11 lutego 2014, 08:13

I to jest ta część, która ma wyjść w cd-action?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 11 lutego 2014, 17:33

Dokładnie ta Ulka!

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 11 lutego 2014, 21:43

Ja już zakupiłem nowe CDA z tą gierką, jeszcze nie instalowałem, ale za chwilę to uczynię ;)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 11 lutego 2014, 21:46

Właśnie skończyłem. Grało się fajnie, ale tytuł już tak nie kręci jak kiedyś. I nie chodzi o to, że się wyrosło z "cycatych lal". :) Właściwie do całej serii jakoś nigdy specjalnie mnie nie ciągnęło i zawsze uważałem ją za najgorszą z tych, które wypuściła Sierra. Ale do rzeczy. Grafika jest bardzo ładna, ale miejscami zalatuje sztucznością. Np. balony w kawiarni wyglądają jakby były przyklejone do ekranu, a nie częścią wnętrza. Podobnie jest z postaciami, które niekiedy jakby nie pasowały do otoczenia. W przypadku teł też miałem czasem wrażenie, że mimo wysokiej rozdzielczości (a może właśnie przez nią? :) ) są jakieś takie biedne. Udźwiękowienie wyszło bardzo dobrze, ale znowu głos Larry'ego to moim zdaniem porażka. Jest jakiś skrzeczący i momentami piskliwy. Trochę inaczej go sobie wyobrażałem. Na dodatek dorzucili narratora, który momentami wkurza jak cholera. Gada i gada w nieskończoność. Czasem jest strach cokolwiek zrobić, bo jak nie jeden się odzywa to drugi. A tu by się chciało pchnąć akcję do przodu, żeby jakoś żywo mknęła, a to się ciągnie i ciągnie... a inni też lubią sobie pogadać. Gra jest w sumie krótka (mimo nowych lokacji), teren do spenetrowania niewielki i chyba dlatego tak to rozwlekli. Podoba mi się, że jest możliwość (kilkanaście opcji) wyboru rozdzielczości ekranu i jakości grafiki, dzięki czemu gra się komfortowo. Wszystko pięknie chodzi, żadnych bugów, żadnego wyskakiwania do pulpitu. Ba, można bez problemu wyjść na chwilę z gry bez konieczności jej zamykania. Mała rzecz a cieszy.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 11 lutego 2014, 22:25

A nie można przeklikać narratora lub wyłączyć głosy? Pierwszy raz spotykam się z tym zarzutem. Gra jest krytykowana o wiele rzeczy, ale humor narratora nie jest jedną z nich.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 12 lutego 2014, 09:51

qwerty pisze:A nie można przeklikać narratora

Jeszcze tego by brakowało, żeby się nie dało.

lub wyłączyć głosy?

Można wyłączyć głosy, ale wtedy jest sam tekst. Przeklikiwanie też jest irytujące. Powinna być opcja całkowitego usunięcia narratora.
I jeszcze jedno co mnie rozczuliło, a o czym przez lata zapomniałem, że było też w poprzedniej, odświeżonej wersji. Gdy zaczynamy nową grę pojawia się "test na dorosłość". :D

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 17 lutego 2014, 14:47

Też sobie kupiłam CDA z w/w grą i chociaż tytułowy Larry to erotoman (a takich nie trawię i wysyłam na terapię ;) ), to zagram, bo nigdy z tą częścią nie miałam do czynienia. A z 'cycatych lat', w zasadzie, pewna płeć nie wyrasta - tak na marginesie :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 lutego 2014, 15:44

Gocciana pisze:Też sobie kupiłam CDA z w/w grą

No i gdzie te obiecane fotki wydania? Bawisz się w politykuf?

i chociaż tytułowy Larry to erotoman (a takich nie trawię i wysyłam na terapię ;) )

Chętnie wszystkich byś wysyłała na terapię, a może sama się wybierzesz, bo to jakąś manią zatrąca. :P

to zagram, bo nigdy z tą częścią nie miałam do czynienia.

Nie wiem czy jest sens, skoro nigdy nie grałaś. Ja mam sentyment (także do samego wydania), ale jak ktoś gra na świeżo to nie wiem czy się spodoba.

A z 'cycatych lat', w zasadzie, pewna płeć nie wyrasta - tak na marginesie :D

Współczuję, że na takich trafiasz. :tak:

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 17 lutego 2014, 19:44

Sir_Kiełbasa pisze:
Gocciana pisze:A z 'cycatych lat', w zasadzie, pewna płeć nie wyrasta - tak na marginesie :D

Współczuję, że na takich trafiasz. :tak:

Mam dziwne podejrzenie, że się nie zrozumieliście, ale może to tylko moja wyobraźnia :rotfl2:

Generalnie też kupiłam to CDA, w grę zagrałam, ale tak szczerze, to mnie znudziła. Jakoś tak żadnego innego wrażenia na mnie nie wywarła i gdyby nie to, że w wersji pointclickowej jest jeszcze krótsza, bo wymyślać sformułowań nie trzeba, to pewnie odpadłabym na samym początku.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 17 lutego 2014, 19:52

@ Scofferek :D - no to gra sobie poczeka, aż do całkowitego... bezrybia

A co do Sir_Kiełbasy, to chyba w ogóle się nie rozumiemy, więc pewnie się zdziwi, ale ale Jego wywód pominę milczeniem :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 lutego 2014, 11:48

Mnie się gra podoba, choć jestem na samym początku. Jedyne zastrzeżenie - fabuła trochę się wlecze.
W tę część nie grałam, bo jednak pikseloza pierwszych trzech części skutecznie mnie od nich odrzuciła. Tak że ja przeogromnie się cieszę, że dostałam wersję, która nie rani moich oczu i na dodatek jest po polsku.
Podoba mi się system punktacji, za każdą rozwijającą akcję i parę innych, niekoniecznie rozwijających, dostaje się punkty, co obwieszcza odgłos przypominający ten z polowania na ogóra, więc co rusz uruchamia mi się sentyment. Podobnie ma się rzecz z muzyczką, ach te znajome motywy... :)
Głos Larry'ego jest średni, ale nie jakiś tragiczny (choć to nie Jerzy Stuhr, wiadomo), narrator dla mnie OK, choć nie do końca rozumiem, czemu brzmi jak angielski lokaj, wszak jesteśmy w USA.
Komentarze genialne, odpaliłam wczoraj po 2 w nocy i oderwałam się po 4, mimo że jeszcze nie wyszłam z baru, ale oblikuję wszystko wszystkimi możliwymi opcjami i co jakiś czas kwiczę ze śmiechu.

Ale... nie mogę ściągnąć gry na pasek. Czy ona się ściąga tradycyjnym klawiszem? Bo u mnie to jakoś nie działa, podobnie Alt +Tab, i czuję, że będę zmuszona odpalić ja w oknie, a tego akurat nie lubię.
Ściągała się wam normalnie w widoku pełnoekranowym? Bo może to kwestia ustawień, może mam za wysokie i mi się wiesza po prostu...?
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2014, 16:20 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 lutego 2014, 11:50

Przyssam Bozi, że pisałam tego posta tylko raz. :P
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2014, 16:18 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Leisure suit Larry: reloaded”