Leisure suit Larry: reloaded - ocena użytkownika

Co myslisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
17%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
83%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 38 razy

Leisure suit Larry: reloaded - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 14 lutego 2014, 19:42

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Leisure suit Larry: reloaded - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 31 marca 2014, 17:39

Bardzo udany rimejk, który mimo że można skończyć w zaledwie dwa - trzy wieczory, to jednak nie pozostawia uczucia niedosytu.

Grafika jest w porządku, tła są całkiem ładne i szczegółowe, postacie również dobrze się prezentują, szczególnie panienki na zbliżeniach ;) Animacja mogłaby być trochę lepsza, ale w sumie jest ok. Larry wyglądem bardzo przypomina tego z siódmej części, co bardzo mi się spodobało. Ogólnie design postaci jest w porządku, no może oprócz paru gości w barze, którzy niezbyt tam pasują.

Dźwiękowo również jest bardzo fajnie, szczególnie jeśli chodzi o kawałki muzyczne. Jest ich nawet sporo, chociaż większość z nich to różne wariacje na temat głównej melodii. W jednej z lokacji możemy posłuchać nawet dość profesjonalnie wykonanej piosenki, z niezłym kobiecym wokalem. Dubbing także wypadł nieźle, chociaż głos Larrego jest trochę zbyt skrzeczący, ale za to pozostałe postacie fajnie brzmią. Szczególnie żule i taksówkarz dobrze wypadli, no i panienki mają fajne, seksowne głosiki, chociaż wydawało mi się, że w kilku przypadkach była to jedna i ta sama aktorka.

Pod względem fabuły i zagadek w stosunku do wersji z 1991 roku chyba niewiele się zmieniło. W pierwszy rimejk grałem daaawno temu i niewiele z niego pamiętam, ale wydaje mi się, że dodali jakieś zagadki, czy postacie i może nawet jakieś lokacje, jednak nie ma tego wiele. Największym ulepszeniem pod względem gameplayu jest wyeliminowanie dead-endów oraz automatyczna kontynuacja w przypadku śmierci. Nie wiem, czy dobrym pomysłem było pozostawienie konieczności grania na automatach w celu zdobycia pieniędzy na różne rzeczy, tym bardziej że i tak pewnie każdy załatwi to sposobem zapisz/załaduj stan gry... Trochę męczące było płacenie za każdym razem za przejazd taksówką, czy za inne pierdoły. Można było to uprościć, a zamiast tego dać jakieś zagadki... ale z drugiej strony jest plus za wierność oryginałowi. W sumie grało się bardzo przyjemnie, pozostawiono nawet takie smaczki jak obsikujący nas pies, gdy trochę dłużej gdzieś postoimy :)

Podsumowując jest to bardzo udana gra, którą można skończyć bardzo szybko, ale jak ktoś się nie spieszy to może wydłużyć sobie rozgrywkę sprawdzając różne opcje. Gra posiada nieskończoną liczbę komentarzy, na cokolwiek klikniemy i nie wiadomo jak dziwną kombinację wypróbujemy, otrzymamy stosowny do niej tekst. Poza tym można zdobyć trochę dodatkowych punktów za różne dziwne pomysły... Całość wypadła naprawdę nieźle, widziałbym w takim wydaniu kolejne części Larrego. Poza tym jest to na pewno bardzo dobra pozycja dla chcących zaznajomić się z tą serią, poza oczywiście genialną siódmą częścią. Dla mnie 8/10.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 01 kwietnia 2014, 09:50

Ja nie wiem, czy goście w barze to nie są członkowie starej albo nowej ekipy, w każdym razie ten, który opowiada kawały, to na bank Ken Williams.
Ja też daję 8.
Wszystko mi się bardzo podobało, poza faktem, że gra jet krótka, że miałam cyrki ze ściąganiem na pasek i w końcu musiałam zawsze w tym momencie przełączać na okno, i że czasem wolno wczytywały się kolejne lokacje, albo potrafiły się robić chwilowe zawiasy.
Wyłapałam też jedną niekonsekwencję:
Spoiler:

Poza tym świetny patent z nagrodami i to, co kiedyś było minusem (np. przejechanie przez samochód), teraz stało się plusem, bo dostaje się za to nagrodę.
Masę aluzji do współczesności, a nie tylko lat 90. Nawiązania do akcji kickstarterowej. W wersji PL nawet parę aluzji do naszych realiów. Nie za wiele, ale zawsze.
Gra jest śmieszna, relaksująca, absurdalna i taka, jaka powinna być gra z tej serii.
Z przyjemnością patrzyłam na grafikę. Wielki plus za dubbing, nawet do skrzeczącego Larry'ego się przyzwyczaiłam. Fajny narrator. Fajny klimacik. Odgłos "ogórowy" - ileż wspomnień...
Ja ją przeszłam wszerz i wzdłuż, i pewnie bym się porwała na kolejny raz, jakbym se czegoś nie popsuła i by mi plansze z nagrodami nie zdechły.
Jestem ciekawa, czy ktoś zdobył nagrodę za coś jeszcze innego, niż wymieniłam w poradniku. Jakby co - dawajcie znaka. :)

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 25 sierpnia 2014, 14:31

8/10

Nie grałem w wersję pierwotną, więc nie mogę nic porównywać. Sam remake wywołał u mnie dobre wrażenie. Gra trochę krótka i irytowało mnie płacenie taksówkarzowi za każdym razem. Ale co najważniejsze w Larrym, szczere starania bohatera i zabawne tego efekty pozostały niezmienione. Więcej nie mam nic do dodania bo poprzednicy już wyczerpali temat :).
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lipca 2015, 16:50

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ fabuła
+ humor
+ grafika
+ muzyka
+ polonizacja

WADY:

- brakuje zagadek nieprzedmiotowych
- sterowanie

Szczególy wkrótce, ale generalnie w wielu aspektach popieram Jareckiego.

P.S. Pestek - można dostać nagrodę za nie zostanie obsikanym przez psa do końca gry. (w poradniku pisałaś o nagrodzie za obsikanie, więc aby zdobyć je obie nalezy przejść grę minimum dwukrotnie)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:43

8/10

Moim zdaniem bardzo dobrze. I usunęli to, co w grach Sierry było tak irytujące, czyli śmierć na każdym kroku.

Wróć do „Leisure suit Larry: reloaded”