Violett - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
17%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
17%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Violett - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 09 stycznia 2014, 17:26

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Re: Violett - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 18 stycznia 2014, 01:28

Skończyłam grać. Podobała mi się graficznie, podobały mi się zagadki. Moja ocena 8/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 07 marca 2014, 20:06

Trudno było mi się przestawić z typowych przygodówek na Violkę. Na początku miałem sporo problemów z opanowaniem elementów polegających na machaniu czymś (dół/góra i na boki), nie ogarniałem też łamigłówek. Później szło mi coraz lepiej, przyzwyczaiłem się do specyficznej rozgrywki i gra podobała mi się coraz bardziej.

Oprawa audiowizualna Violett jest genialna. Świetnie zostały wykonane zarówno wszystkie miejscówki, jak i stworzenia, z jakimi Wiolka wchodzi w interakcję. Trudno się nie usmiechnąć podczas uroczych dialogów, w trakcie których postacie przemawiają w niezwykle zabawnie brzmiącym języku :P
Fajnie słucha się także muzyki - tego rodzaju spokojne i klimatyczne brzmienia świetnie podkreślają błogą atmosferę całości :)

Fabuła nie jest w Violett najistotniejsza i w zasadzie trudno na jej temat cokolwiek powiedzieć. Zawiodło mnie nieco zakończenie, spodziewałem się po nim czegoś więcej ;) Miałem nieprzyjemność doświadczyć buga, który uniemożliwiał ukończenie gry. Na szczęście w Violett są autozapisy, gdyby nie one, trafiłby mnie ciężki szlag :P

7.5. Gdyby nie ten bug, może wystawiłbym 8.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 02 maja 2016, 19:16

Zaznaczam, że grałem w wersję Remastered Edition, która jest bardziej rozbudowana, niż normalna. Generalnie bardzo fajna gra - fabularnie może nic odkrywczego, ale przedstawionego w sposób ciekawy. Sporo zagadek nieprzedmiotowych, niektóre dość trudne, ale na szczęście jest system podpowiedzi. Są też elementy HO - szukanie kolorowych kulek
Spoiler:
Ta walka to element zręcznościowy (na szczęście jedyny w grze - po niej jest zakończenie), ale dość upierdliwy (jak pisałem wyżej). Graficznie jest bardzo kolorowo, dźwiękowo też fajnie. Ogólnie grało mi się przyjemnie 8/10 z czystym sumieniem mogę dać.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 23 maja 2016, 01:02

Wersja rozszerzona wprowadza niewiele zmian, mamy dodatkowe dwie plansze z zagadkami i zakończenie gry, które nie wymaga myślenia, a raczej sprawnych rąk i refleksu, choć jakąś strategię obrony można sobie przyjąć. Ocena się nie zmienia i nadal 8/10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 01 grudnia 2017, 20:59

Dawno już żadna gra nie ujęła mnie tak jak Violett.
Prześliczna pod względem wizualnym i dźwiękowym - i mam tutaj na myśli zarówno muzykę, wszelkie dźwięki otoczenia, jak i język, którym posługiwały się postacie. Z ogromną ciekawością odwiedzałam kolejne lokacje, zastanawiając się jakie też wyzwania twórcy przede mną postawią.Początkowo dość trudno było mi się odnaleźć w tym kolorowym świecie i przystosować do tego typu zagadek, ale po jakimś czasie coś zaskoczyło w tej mojej łepetynie i mogłam się skupić na przyjemności płynącej ze zwiedzania tego świata. Ba, ciężko było mi się od gry oderwać, chociaż tak po prawdzie - sama fabuła do zbytnio angażujących nie należy :) W trakcie podróży Violetta napotykała na swojej drodze mnóstwo barwnych postaci - każda była inna i miała swój niepowtarzalny charakter, o czym mogłam się przekonać zbierając rozrzucone po wszystkich lokacjach kartkach z notatnika. I trzeba przyznać, że ten swego rodzaju bestiariusz był pięknie zrobiony, a zgromadzone w nim informacje czytałam z dużym zainteresowaniem :D

Żeby nie było zbyt miło, gra postanowiła mi rzucić parę kłód pod nogi. Zdarzyły mi małe bugi i parę problemów technicznych - a to gra mi się wysypała przy odpaleniu, a to postać odmawiała wykonywania poleceń, a po wczytaniu zapisu okazało się, że widzę jedynie błękitno-niebieskie tło (plus dostęp do ekwipunku i menu) zamiast lokacji i postaci, przez co musiałam grę zacząć od początku... Trochę tego było niestety, na szczęście mimo tych przeszkód, udało mi się ten tytuł ukończyć.

Chcę jeszcze :D

Takie 8 z minusem za problemy :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 01 grudnia 2017, 21:58

U nich chyba na ich własnej stronie można się wypowiedzieć na temat gry, bo to polska produkcja. Obiecałam im to kiedyś, ale ponieważ wciąż gry nie skończyłam, to jeszcze nic nie napisałam.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: yemet » 23 marca 2018, 19:03

W życiu nie starczyłoby mi cierpliwości, aby ukończyć tę grę samodzielnie. Zagadki są bardzo nieintuicyjne. Często nie wiadomo, co należy zrobić i dlaczego. To samo można powiedzieć o używaniu przedmiotów, więc pozostaje metoda prób i błędów. Klika się we wszystko w nadziei, że zadziała. Animacji nie można przerywać. Dziewczynka porusza się ślamazarnie i czasami chodziła nie tam, gdzie chciałem. Do tego dużo backtracingu. Kursor nie zawsze zmienia się po najechaniu na hotspoty, do tego jest mylący. Nagminnie zdarzało się, że na hotspocie widziałem ikonkę butów sygnalizującą możliwość podejścia do wybranego miejsca, a w rzeczywistości krył się tam przedmiot. Warto nadmienić, że graczy, którzy nie zbierali kolorowych kulek po drodze, czeka niespodzianka na końcu. Podobno nie da się zebrać jednego orba, więc zdobycie jednego z osiągnięć było niemożliwe, toteż twórcy zmienili warunek na: "Znalazłeś przedostatni z elementów żywiołów". Brawo! Czasem trzeba wyłączyć system podpowiedzi, bo uniemożliwia zebranie jakiegoś przedmiotu.

Grafika jest naprawdę ładna, na muzykę też nie powiem złego słowa. O fabule nie ma co wspominać.
Dawno nie byłem tak poirytowany.

Wróć do „Violett”