Wersal 1685: intrygi na dworze Ludwika XIV - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
50%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Wersal 1685: intrygi na dworze Ludwika XIV - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 01 stycznia 2014, 21:27

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Wersal 1685: intrygi na dworze Ludwika XIV - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 04 stycznia 2014, 13:45

Jedna ze słabszych pozycji Cryo. Niestety, wyparłem ją z pamięci, więc się o niej nie rozpiszę. Ostatnio na wyprzedaży w markecie dorwałem część drugą. Mam nadzieję, że zadziała.

4/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
M46
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: M46 » 21 czerwca 2014, 02:29

Moja pierwsza gra przygodowa. Mam do niej duży sentyment i dlatego nie będę się nawet silił na obiektywizm. Długo po niej nie mogłem trafić na nic tak cudownego i dlatego dopiero po długim czasie znowu zabłądziłem w okolice przygodówek (Holmes tajemnica Srebrnego Kolczyka) i dopiero dzięki tej drugiej grze jestem tu do teraz. Zgadzam się, że jako przygodówka jest słaba. Zagadki liche, fabuła naciągana, animacja (gra ma już swoje lata) jak na dzisiejsze możliwości żałosna. Ale, o bogowie! O bogowie moi! to PIERWSZA ( i chyba jedyna) przygodówka tak dobrze osadzona w innym czasie, w historycznym wnętrzu. Dzięki niej ziściło się moje marzenie o podróżach w czasie. Wszystko w tej grze schodziło na dalszy plan odsuwane przez być może jedyny ale za to JAKI atut. Prawdziwa podróż w czasie. Wehikuł, który pozwala dwóm zmysłom (wzrok i słuch) na przeniesienie się we wnętrza Wersalu z 1685 roku. Wiem, że były gry historyczne takie jak Pompeje i im podobne. Ale tak wiernych wnętrz, takiej zwrotnicy czasu już nigdzie więcej nie spotkałem. I za to tej grze stawiam 10/10. Niestety na W7 nie działą dobrze. Niby się uruchamia ale gestykulacja postaci jest groteskowa. Niestety.
Portos, który jeszcze nic nie rzekł, odpowiedział tylko jednym słowem i jednym gestem. Powiedział mianowicie: "tak" i ujął w dłoń szpadę. Aramis uskoczył w tył i wyciągnął swoją. D`Artagnan pochylił się, gotów atakować lub bronić.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 22 czerwca 2014, 07:25

M46 pisze:Zgadzam się, że jako przygodówka jest słaba. Zagadki liche, fabuła naciągana, animacja (gra ma już swoje lata) jak na dzisiejsze możliwości żałosna.

Ocenianie/krytykowanie animacji z 96r. przez pryzmat współczesnych produkcji ma taki sam sens, jak utyskiwanie na to, że 100 lat temu nie było samochodów jeżdżących 300 km/h. ;) Jak na tamte lata grafika (ogólnie) jest świetna. W ogóle jest to moim zdaniem najlepsza gra od Cryo: tło historyczne, muzyka z epoki (genialny Lully), świetne udźwiękowienie, jakie było wówczas chyba tylko w grach Cryo (?), które pozwala (także dzięki widokowi FPP) zupełnie rozpłynąć się w środowisku. Już nie pamiętam, ile razy w nią grałem i ile razy wchodziłem tylko po to, żeby posłuchać samej muzyki i języka francuskiego w takim anturażu. Co do krytyki zagadek to w przypadku tej gry nacisk był chyba położny na jej "edukacyjność", a nie "przygodówkowość" jako taką.

Awatar użytkownika
M46
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: M46 » 22 czerwca 2014, 18:51

Sir, raczył Pan wyjąć część mojej wypowiedzi z całości i w ten sposób, pewnie niechcący, zmienić jej kontekst. Ton mojego postu jest zupełnie inny. Oceniłem tę grę na 10/10 i to właśnie chciałem ująć w swojej wypowiedzi. :)
Portos, który jeszcze nic nie rzekł, odpowiedział tylko jednym słowem i jednym gestem. Powiedział mianowicie: "tak" i ujął w dłoń szpadę. Aramis uskoczył w tył i wyciągnął swoją. D`Artagnan pochylił się, gotów atakować lub bronić.

Wróć do „Wersal 1685: intrygi na dworze Ludwika XIV”