Gomo, czyli gdzie jest Dingo - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
18%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
4
36%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
5
45%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Gomo, czyli gdzie jest Dingo - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 27 grudnia 2013, 23:50

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Oj daleko tej grze do Machinarium. Zagadki są bezczelnie łatwe - do tego stopnia, że wystarczą 2-3 kliknięcia i ruszamy dalej. Gra jest w 100% liniowa, przechodzimy po kolei kolejne lokacje rozwiązując na każdej z nich po jednej zagadce typu użyj klucza na drzwiach, a te się otworzą... no może przesadzam, ale wydaje mi się, że stopień trudności jest za niski nawet dla początkujących graczy. Historyjka jest bardzo prosta - kosmici porwali naszego psa i chcą w zamian jakiś kryształ, więc musimy go zdobyć. Graficznie jest dość przeciętnie, ale animacja bohaterów jest nawet fajna i cieszy oko. W grze jest sporo humoru i parę razy śmiechłem w ciągu tych dwóch krótkich godzin, bo na tyle tylko ona wystarczyła. Grało się bardzo szybko, odmóżdżająco, ale i wesoło - dla mnie 5/10.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Gomo, czyli gdzie jest Dingo - ocena użytkowników

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 grudnia 2013, 12:02

jarecki83 pisze:Historyjka jest bardzo prosta - kosmici porwali naszego psa i chcą w zamian jakiś kryształ, więc musimy go zdobyć.

Nie dość, że prosta to jeszcze naciągana. Sami nie mogli go sobie znaleźć? :) Poza tym złe przesłanie płynie z tej gry, bo z porywaczami nie powinno się układać. To powinien być FPS, czyli w momencie, gdy kosmici porywają nam psa my "robimy się" na Rambo i tłuczemy zastępy obcych. :tak: To bym łyknął, ale tutaj... :papa2:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Postautor: twig » 28 grudnia 2013, 13:53

Przeszedłem tę grę jakiś czas temu. Jest bardzo krótka - ukończenie zajęło mi godzinę i 20 minut. To jest właśnie główna wada tej gry (ale dostałem ją za darmo, więc mi to akurat jakoś wybitnie humoru nie zepsuło :E). Gomo to point'n'click w założeniach podobny do Samorostów, czyli klikamy aktywne miejsca na ekranie, aby popchnąć eksplorację do przodu. Trafiają się jakieś nieskomplikowane zagadki logiczne, ale zazwyczaj przeczesanie ekranu kursorem wystarczy, aby same się rozwiązały. Ogólnie gra sprawia wrażenie Samorostów na sterydach albo młodszego i biedniejszego kuzyna Machinarium. Gwoździem programu jest humor - choć w Gomo nie ma dialogów, to kilka razy parsknąłem ze śmiechu (moja ulubiona scenka to Gomo walący pięściami w guzik zaciętej windy :E). Warto przyglądać się licznym animacjom, bo w tle można zobaczyć wiele zabawnych scenek (jak na przykład pieska do złudzenia przypominającego tego z Samorosta, który dostaje po łepetynie gruszką od złodzieja siedzącego na drzewie :D).

Niestety gra jest okrutnie krótka i nie stanowi żadnego wyzwania. Dałem 7, bo jednak przyjemnie mi się w nią klikało i kilka razy mnie rozśmieszyła :D
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 30 grudnia 2013, 22:57

Wszystko zostało już napisane. Miałam nadzieję na cząstkę Machinarium, na którym gra się wzorowała. Niestety nie udało się. Grafika szaro-bura mnie nie zachwyciła. Odblokowałam mini gierki mając nadzieję, na dodatkową zabawę, a dostałam młotek do walenia po głowach. Moja ocena 5,5/10 w ankiecie dam 6
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 09 kwietnia 2014, 22:21

Gomo to sympatyczne i momentami zabawne klikadło. Szkoda tylko, że jest to samograj, w którym nie ma praktycznie żadnych wyzwań. Ekwipunek istnieje tu chyba tylko dla zasady, bo nie dość, że składa się maksymalnie z trzech przedmiotów, to w dodatku wszystkie znajdźki wykorzystuje się chwilę po ich zdobyciu. Łamigłówki logiczne są uproszczone do minimum i w dodatku niezbyt oryginalne – czego najlepszym dowodem jest obecność w grze slidera. Czy te durne przesuwanki muszą występować w co drugiej przygodówce?
Lepiej jest z oprawą audiowizualną – nie jest ona może szczególnie imponująca, ale ma swój klimat.

Gdyby Gomo było grą darmową, to pewnie nie byłbym aż tak surowy. Niecałe dwie godziny banalnej rozgrywki to jednak trochę zbyt mało jak na tytuł komercyjny, dlatego i moja ocena nie będzie zbyt wysoka. 5.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
wiadp1
Kontakt:

Postautor: wiadp1 » 30 maja 2014, 22:53

7/10

Świetna gra, ale niestety strasznie krótka. Mało w niej dialogów, dużo klikania i ciekawych zagadek. Na pewno jest to interesująca pozycja dla wszystkich miłośników gier w stylu Samorosta czy Machinarium.
PRZYGODÓWKOMANIA - darmowe gry przygodowe dla każdego

ADVENTURE AREA - free adventure games for everyone

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 06 lipca 2014, 12:19

Za krótka, za prosta, wręcz banalna. Grało się dobrze, ale bez przesady. Momenty były. Rozbroiły mnie creditsy - w przeciwieństwie do listy nazwisk, które są dla mnie niczym innym jak pustym tekstem, lubię, jak twórcy umieszczają swoje zdjęcia/karykatury, bo widzę kto stoi za daną produkcją, ale czegoś takiego się nie spodziewałem.

6+/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 14 lipca 2014, 17:56

Właściwie wszystko zostało powiedziane przez moich przedmówców - gra jest sympatyczna, kilka razy można się pośmiać z perypetii bohatera czy z tego co dzieje się "w tle", ale jest to produkcja banalnie prosta i bezczelnie krótka. Nie zdążyłam poczuć, że gram, a tu już mi się pokazało zakończenie historyjki.

6/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Scoffer » 28 kwietnia 2015, 20:34

Sympatycznie (w miarę, Wojna Światów?), ale baardzo krótko. Gra jest krótsza i chyba mniej wymagająca od Tiny Bang Story, które zebrało niskie noty, a wcale nie jest milsza (grafika a la Machinarium, ale jakaś taka "łysa"). Kilka momentów mnie rozśmieszyło. Gra dostaje ode mnie 5/10, ale nie ma tak pozytywnego wydźwięku jak Tiny Bang i nie zamierzam do niej wracać.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Postautor: earwig11 » 04 maja 2015, 17:55

Za krótka i za prosta, w sam raz dla baaardzo początkujących graczy. 5/10

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 14 maja 2015, 18:01

OCENA GRY: 5,5/10 (w ankiecie 6/10)

ZALETY:

+ fabuła
+ sporo zagadek
+ grafika
+ muzyka

WADY:

- zdecydowanie za krótka
- za prosta
- „niedorobiona” polonizacja

Więcej wkrótce ;)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta

Postautor: Domino » 07 września 2015, 22:58

Gra prosta, króciutka 1,5 godziny to strasznie malutko. Produkcja wygląda bardziej na grę flashową niż pełnoprawny tytuł.
Ocena: 5/10 bo wad nie ma ale zalet też o tak włączyć przejść i zapomnieć.

Wróć do „Gomo, czyli gdzie jest Dingo”