Lilly looking through - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
14%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
57%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Lilly looking through - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 02 listopada 2013, 17:48

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Lilly looking through - ocena użytkowników

Postautor: Urszula » 04 listopada 2013, 18:59

Jaka jest ta gra? Krótka, nawet bardzo krótka. Fabuła szczątkowa. Nie można napisać, że jej brak, bo jakaś jest. Bark inwentarza i zbierania przedmiotów, choć raz coś nasza bohaterka schowała do kieszeni, ale sama w odpowiednim momencie tego użyła, bez naszego udziału.
Spoiler:

Zagadki łatwe, ale nie zawsze oczywiste. Oprawa graficzna jest śliczna. Muzyka - coś brzdęka w głośnikach i to nie przeszkadza. Gra z nami się nie komunikuje, więc nie ma potrzeby jej tłumaczyć. Do tego, co zostało przetłumaczone, korektorka by się przyczepiła. Nie wiem tak naprawdę, jaką ocenę wystawić tej grze. Określenie mogłaby być troszkę lepsza, to chyba jest właściwe, czyli: 6/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Lilly looking through - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 25 listopada 2013, 17:15

Piękna bajka, tylko niestety to nie jest moja bajka. Czasem się daję złapać na jakieś takie słodkie gierki o małych bohaterach z wielkimi problemami, ale nie tym razem. Trudno mi powiedzieć czemu, ale urok Lilly na mnie nie zadziałał.
Pomysł z okularkami genialny w swej prostocie, ale potencjał nie został wykorzystany. Na dodatek mam wrażenie, jakbym dostała nie grę, a ćwierć gry. No dobra, powiedzmy że pół.
Jak dla mnie - wiele hałasu o nic. 5/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 12 grudnia 2013, 03:05

Urocza, mała gra, z całkiem fajnymi zagadkami i świetną animacją bohaterów. Przypomina trochę produkcje od Amanita Desing, aczkolwiek to nie ten poziom co Machinarium czy Botanicula, a raczej bogatszy graficznie Samorost. Niestety wystarczyła zaledwie na jeden wieczór, ale muszę przyznać, że jak do niej zasiadłem to nie mogłem się oderwać. W sumie całkiem przyjemnie się grało, więc daję 7/10.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 22 stycznia 2014, 15:41

Miałam ochotę na grę lekką, łatwą i przyjemną, przy której można sobie dla relaksu "poklikać" i niespecjalnie trzeba przy tym mocno główkować - taka okazała się właśnie Lily. Gra jest sympatyczna i urocza (początkowo miałam wrażenie, że gram w takiego nieco przerośniętego Samorosta), ale bez specjalnie porywającej fabuły czy bohaterów. Pomysł z goglami bardzo fajny :) To było całkiem miło spędzone popołudnie.
Jak zwykle mam problem z oceną punktową - 6 to trochę mało, bo jednak miło spędziłam przy tym czas, a 7 wydaje mi się oceną nieco zawyżoną. A niech tam, póki co 7/10 ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 stycznia 2014, 14:23

Bardzo przyjemna gra, wieczór spędzony z nią mogę uznać za udany :) Oczywiście nie jest to szczególnie ambitny tytuł - trudno tu mówić o wciągającej fabule czy charyzmatycznych bohaterach - ale jeśli ktoś potrzebuje lekkiej i nieskomplikowanej rozrywki, powinien być zadowolony.
Bardzo spodobała mi się oprawa audiowizualna. Muzyka jest przyjemna i dobrze pasuje do klimatu danej sceny, natomiast grafika prezentuje się znakomicie, świetnie narysowane plansze są prawdziwą ucztą dla oczu :)
Wysoko oceniam także zagadki - początkowo były łatwe i nie trzeba było nad nimi specjalnie główkować, z czasem jednak ich poziom trudności zaczął rosnąć, tak że stanowiły dla mnie spore wyzwanie. Jedna z nich mnie pokonała i zajrzałem do solucji. Drobne oszustwo pomogło mi jedynie połowicznie - rzeczoną zagadkę rozwiązałem, wciąż jednak nie bardzo wiem, co autorzy mieli w tej sytuacji na myśli ;)
Pomysł z goglami faktycznie świetny.

Myślę, że 7/10 będzie sprawiedliwą oceną :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 28 stycznia 2014, 16:23

O, to ja mogę być z siebie dumny, do solucji nie zajrzałem :D Ale zgadza się, pod koniec gry zagadki rzucają spore wyzwanie, czego się nie spodziewałem. Przed grą przeczytałem gdzieś opinię, że gra przechodzi się sama. Nieprawda ;) Oprawa audiowizualna bardzo dobra, klimatyczna. Z jakiegoś jednak powodu bawiłem się zaledwie nieźle. Nie wiem, może to już lekkie zmęczenie tego typu tytułami - w ostatnim czasie (za sprawą bundli) bardzo często sięgam po niezależne produkcje ;) Tak czy inaczej... 7/10 to rzeczywiście uczciwa nota :)
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 03 sierpnia 2014, 17:48

Idealny tytuł do wspólnego zagrania z dzieckiem. Zagadki ciekawe, chociaż czasami niejasne. Mimo że w grze jest kilka zdań na krzyż, nie polecam polskiej wersji, by dziecko nie utrwaliło sobie niepoprawnej polszczyzny. Boli brak właściwego zakończenia.

7/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Lilly looking through”