Wolf among us, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
17%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Wolf among us, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 01 listopada 2013, 14:44

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Wolf among us, The - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 01 listopada 2013, 16:33

Nowa seria od Telltale nie uniknie porównań z ich największym sukcesem finansowym, jakim było The Walking Dead. Z drugiej strony, trochę jeszcze za wcześnie na to. TWD ma już cały 1 sezon za sobą, a kolejny już niedługo, natomiast TWAU dopiero się rozpoczęło. Napiszę w skrócie, co mi się (nie)podobało i czym się różni od TWD. Zaznaczam, że nie znam komiksów, na podstawie których opowiadana jest historia w grze (jest ona prequelem).

+ bardzo ładna grafika
+ świetna muzyka, znakomite VO
+ ciekawa historia
+ dobre QTE (lepsze fragmenty zręcznościowe niż w TWD)
- dużo mniej zagadek niż w TWD
- właściwie nieprzydatny inwentarz
- bardzo mało hot-spotów
- nie można wyłączyć okienek informujących, jak moje zachowanie/odpowiedź wpłynęło na daną postać (bardzo mi to przeszkadzało, nie gram po to, by konkretna osoba widziała mnie w jasnych/ciemnych barwach, bym był przez nią [nie]lubiany, tylko piszę własną historię - to po jej zachowaniu powinienem domyślić się jej stosunku do mnie, a nie po tekście); w TWD można to było wyłączyć z poziomu menu
- nie angażuje emocjonalnie jak TWD
- przewidywalne zakończenie

Podsumowując: Szkoda, że Telltale rezygnuje z zagadek w swoich grach. Mam nadzieję, że nie będą produkować tylko filmów interaktywnych, ale co jakiś czas wypuszczą w świat coś bardziej wymagającego pod względem umysłowym.

8/10
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2017, 13:35 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Samorost 3
RPG: The Legend of Dragoon [PSX] / Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Incoming Forces
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: NajPhil » 01 listopada 2013, 20:21

Jak na tyle minusów, to całkiem wysoka ocena panie qwerty. :)

Dla mnie bomba. Panowie z Telltale dokonali tego ponownie - czyli w pełni zaangażowali moje emocje. Nigdy nie miałem styczności z komiksami, więc cała opowieść był dla mnie sporym zaskoczeniem. Szczególnie jej bardzo ponury i depresyjny klimat, co zważywszy na fakt, że fabuła koncentruje się na postaciach ze znanych bajek jest tym bardziej szokujące.

Mechanika gry specjalnie się nie zmieniła. Wciąż dokonujemy wyborów i choć tak naprawdę są one pozorne, to i tak nie zmienia to naszego nastawienia. Dość powiedzieć, że po jednej z dramatycznych bójek, w trakcie których w końcu do głosu doszła moja wilcza natura, wybrałem opcję z okaleczeniem pokonanego przeciwnika. Scenka była tak brutalna i pełna przemocy, że z miejsca pożałowałem swojej decyzji, a reakcja przyglądających się temu osób sprawiła, że zacząłem się porządnie zastanawiać, czy nie zacząć gry od początku, wymazując mój czyn. Jeszcze następnego dnia miałem moralnego kaca z tego powodu.

Zagrałem cały epizod, ale zresztą się wstrzymam do końca sezonu, bo te 3 godzinne epizody to za mało, by w pełni usatysfakcjonować gracza.

A zakończenie? A zakończyło się takim cliffhangerem, że do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Nie wiem, jak można je nazwać - "przewidywalnym" :P
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 01 listopada 2013, 22:39

NajPhil pisze:Jak na tyle minusów, to całkiem wysoka ocena panie qwerty. :)

Nie liczy się ilość, tylko jakość. Są zbyt małego kalibru, by w poważny sposób wpłynąć na ocenę.
Zapomniałem do plusów dodać klimat noir.
NajPhil pisze:A zakończenie? A zakończyło się takim cliffhangerem, że do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Nie wiem, jak można je nazwać - "przewidywalnym" :P

Bo je przewidziałem?
Spoiler:
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Annica » 07 lutego 2014, 09:43

Już pierwszy epizod bardzo mnie wciągnął, ale po drugim zbierałam szczękę z podłogi... Szkoda tylko, że taki krótki i tyle trzeba jeszcze czekać... Zdecydowanie lepiej wypada niż 1 epizod 2 sezonu TWD. Świetny mroczny klimat. Ode mnie 9/10.
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Postautor: Zagadka » 07 lutego 2014, 12:53

Telltale Games nawet już nie udaje, że robi przygodówki. Wilk pośród nas to istny film interaktywny, gdzie tylko we właściwym momencie klikamy, w co musimy i podejmujemy moralną decyzję. Pod względem przygodówki leży, za to pod względem narracji, rozpisanych dialogów, nakreślonych postaci i stylistyki neonoir - to poziom z najwyższej półki.

Gra wciąga i jestem bardzo ciekaw, jak dalej potoczy się śledztwo. Tak długo czekaliśmy na drugi epizod, bo fani z oficjalnego forum gry rozgryźli zakończenie (pewnie śledząc komiksy) i autorzy rozpisali wątki od nowa. Stąd kontynuacja dopiero po kilku miesiącach, do tego nieprzyzwoicie krótka.

Mistrzowska historia, ale w niby-przygodówce, i jak na razie w krótkich epizodach. Ocenę wystawię po premierze ostatniego odcinka.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 06 kwietnia 2014, 12:05

Drugi epizod nie spełnił pokładanych w nim nadziei na dobrą kontynuację. Scena przesłuchania bliźniaka i wyciąganie informacji od gościa w klubie słabe jak barszcz bez uszek. Nie chciałem doprowadzić do głosu mojej mrocznej natury i efekt tego był sztuczny, a przez to irytujący. Ale jedno trzeba przyznać. Zakończenie urywa łeb.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 14 lutego 2017, 14:54

Ech...bardzo trudno ocenia mi się takie gry...

Przedstawiona opowieść jest interesująca, naprawdę wciąga. Zastrzeżenia mam w zasadzie tylko do piątego epizodu - sceny finalne są naćkane patosem i zabiegami typu "kto stoi za mną, ten popiera moja sprawę". Grafika jest przyjemna dla oka, muzyka też mi się podobała, chociaż zróżnicowania za bardzo nie ma. QTE nawet interesujące, chociaż trochę mnie dobija, jak wszystko się wykonuje poprawnie, a postać finalnie i tak obrywa.
Pod tym względem historii przedstawionej - 9/10.

Natomiast sam sposób rozgrywki... nie odpowiada mi w ogóle. Podejmowanie wyborów ścieżki dialogowej na czas - nie lubię. Brak możliwości przewinięcia dialogu - nie lubię. Nie mamy tu zwykłego filmu, więc cały czas trzeba mieć łapki w pogotowiu na klawiaturze, bo a nuż QTE się trafi (lub na myszy, bo a nuż wybór dialogu będzie miał jakikolwiek wpływ na fabułę...bo chyba za bardzo nie ma) - też nie lubię, bo to nie gra akcji, gdzie cały czas się coś dzieje. Byłam przygotowana na te niedogodności, bo wszyscy wiemy, że tak wyglądają gry od Telltale, ale tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że ciekawa historia mi tej męczącej rozgrywki nie wynagradza. Nudzę się po prostu przy tych wszystkich dialogach (dokładnie - moje ręce się nudzą), gdyby to był film, to przynajmniej mogłabym porobić na drutach... :P Chętnie pograłabym w coś o podobnej mechanice, gdyby można było sterować głosem :P
Oceny w ankiecie nie wystawiam.
Wszystkie drogi przede mną!

Wróć do „Wolf among us, The”