Żegnaj Deponio

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Posty: 539
Rejestracja: 08 września 2012, 21:00
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: wujo444 » 27 października 2013, 01:31

Urszula pisze:
wujo444 pisze:Znaczy co, muzykę też mają tłumaczyć, bo nie zrozumiemy tekstu? :D
Przepraszam, czy ty się zgrywasz? Od kiedy muzyka ma tekst i jak chcesz ją przetłumaczyć ?
No a nie ma? Jak sobie Justin Bieber wyje do podkładu to co, mamrocze bez sensu? Toż to trzeba przetlumaczyć przed wydaniem, bo nie wszyscy zrozumieją głębię przesłania zeń płynącą... :dziadek:
Scoffer pisze:
Urszula pisze:Tak samo jak dystrybucja elektroniczna, tak naprawdę jest to mocne zawężania kręgu potencjalnych klientów. Naprawdę nie w każdym domu jest Internet i to w dodatku z super łączem, by 10 GB grę ściągać po zakupie w sklepie. Zabezpieczenia w postaci konieczności posiadania łącza, a co jak nie ma niech sobie pomarzy o graniu.
Tu się zgodzę. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wystrzegam się tego typu gier - po prostu jak tylko wróciłabym ze studiów do domu, to byłyby totalnie bezużyteczne. Nie wiem, czym pierwotnie kierował się pomysłodawca tej idei - ale musiał być ignorantem.
Przepraszam, na co narzekacie? Że ściągać trzeba 10GB, czy że trzeba grać ze stałym podłączeniem do sieci? Tych drugich tytułów (single player ofc) jest raptem garstka, niemal wszystkie DRMy opierają się na jednokrotnej autoryzacji przez sieć. A do tego nie trzeba grubych łącz, wystarcza wykorzystanie komórki jako modemu...
A ściąganie? Jak ktoś nie ma internetu, to i tak nie kupi...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.


Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 27 października 2013, 07:22

wujo444 pisze:No a nie ma? Jak sobie Justin Bieber wyje do podkładu to co, mamrocze bez sensu? Toż to trzeba przetlumaczyć przed wydaniem, bo nie wszyscy zrozumieją głębię przesłania zeń płynącą... :dziadek:
Nie wiem po co piszesz głupoty, ale widocznie musisz. Pisz dalej bezsensu, ja polemizować z tobą nie mam zamiaru.
wujo444 pisze:Przepraszam, na co narzekacie? Że ściągać trzeba 10GB, czy że trzeba grać ze stałym podłączeniem do sieci? Tych drugich tytułów (single player ofc) jest raptem garstka, niemal wszystkie DRMy opierają się na jednokrotnej autoryzacji przez sieć. A do tego nie trzeba grubych łącz, wystarcza wykorzystanie komórki jako modemu...
A ściąganie? Jak ktoś nie ma internetu, to i tak nie kupi...
Dlatego właśnie odejście od wydań tradycyjnych, zawęża krąg potencjalnych nabywców gier. Nie tylko dlatego, że jest brak internetu, ale również z powodu kiepskiego łącza. To nie trzeba tłumaczyć, to jest logiczne.

Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Posty: 857
Rejestracja: 28 lutego 2012, 14:37
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Scoffer » 27 października 2013, 08:40

kNOT pisze:Równie dobrze można napisać, że gry komputerowe są 'gupie', bo wymagają prądu - A co jak ktoś w domu nie ma?
Też chyba trochę przesadzasz, skala problemu jest przecież inna. Rozważanie funkcji w punkcie zero jest często nieinteresujące i uważam, że tak jest w tym przypadku. :rotfl:
wujo444 pisze:Przepraszam, na co narzekacie? (...) że trzeba grać ze stałym podłączeniem do sieci? Tych drugich tytułów (single player ofc) jest raptem garstka, niemal wszystkie DRMy opierają się na jednokrotnej autoryzacji przez sieć.
Okej, jedwabiście. Rozumiem, że mam być przeszczęśliwa, że istnieją tytuły, w które nie mogę zagrać, bo jestem bidnym wsiokiem ze słabym łączem :P No ale dobra, zgadzam się, takich tytułów jest niewiele. Jeśli chodzi o jednorazową autoryzację to to już w ogóle nie ma sensu - i tak nie chroni praw autorskich, tylko uderza w biednego uczciwego gracza - więc po co?

Wracają do marudzenia na cdp - rozwalili mnie kiedyś, jak do opakowania z grą dokleili info, że dodają drugą gratis w wersji online. Wszystko spoko, tylko ta druga była freeware :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Posty: 539
Rejestracja: 08 września 2012, 21:00
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: wujo444 » 27 października 2013, 13:14

Urszula pisze: Dlatego właśnie odejście od wydań tradycyjnych, zawęża krąg potencjalnych nabywców gier. Nie tylko dlatego, że jest brak internetu, ale również z powodu kiepskiego łącza. To nie trzeba tłumaczyć, to jest logiczne.

Obrazek
Primo: podawaj źródło. Secundo - to raport z maja 2011 roku, ma już ponad 2 lata. Myślisz, że nic się nie zmieniło od tego czasu? Warto przeczytać cały raport, który wielokrotnie dowodzi potężnego wzrostu w sektorze gospodarki internetowej.

Mogę się założyć, że CDP ma dane potwierdzające, że koszt produkcji i dystrybucji obu Deponii przekroczyły dochód z ich sprzedaży. Jaki Ty masz dowód, że nagle pojawiłby się zysk?
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.


Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 27 października 2013, 15:37

Ja się zaś mogę założyć, że mają zbyt mały zysk w stosunku do oczekiwań. Więc pośredniczą w sprzedaży, by zarobić jeszcze więcej. To oni mają prowadzić odpowiednia politykę, aby sprzedać i zarobić. Kiedyś pisali, że koszt tłumaczenia stanowi bardzo niewielki procent kosztów wydania gry. Ja nie muszę zbierać i przedstawiać żadnych dowodów.
Aktualne dane na temat rozwoju internetu w Polsce mimo unijnych dotacji są fatalne i niczym specjalnym się nie różnią od tego wykresu, który wkleiłam.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Posty: 1088
Rejestracja: 28 lutego 2012, 18:29
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: kNOT » 27 października 2013, 16:14

Wykres jest doskonałym przykładem demagogii.
"Polska zajmuje najniższą pozycję w rankingu infrastruktury internetowej" pomimo tego, że za Polską znajduje się jeszcze setka innych krajów. Gdy będzie u nas lepiej i w tym zestawieniu trafimy na dajmy na to 15 miejsce, pojawi się kolejna odsłona, tym razem 15 krajów i dopiskiem "Polska zajmuje najniższą pozycję w rankingu infrastruktury internetowej". Absurd.
Dostęp do Internetu jest przecież u nas realizowany na liniach telefonicznych i kablowych, poprzez sieci osiedlowe, radiowe i komórkowe, w tym całkowicie darmowe do końca 2016 Aero, istnieją również darmowe punkty dostępowe w centrach handlowych i wielu miastach. Nawet jak bywa źle, to nie wszędzie.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 27 października 2013, 16:22

kNOT pisze:Wykres jest doskonałym przykładem demagogii.
"Polska zajmuje najniższą pozycję w rankingu infrastruktury internetowej" pomimo tego, że za Polską znajduje się jeszcze setka innych krajów. Gdy będzie u nas lepiej i w tym zestawieniu trafimy na dajmy na to 15 miejsce, pojawi się kolejna odsłona, tym razem 15 krajów i dopiskiem "Polska zajmuje najniższą pozycję w rankingu infrastruktury internetowej". Absurd.
Dostęp do Internetu jest przecież u nas realizowany na liniach telefonicznych i kablowych, poprzez sieci osiedlowe, radiowe i komórkowe, w tym całkowicie darmowe do końca 2016 Aero, istnieją również darmowe punkty dostępowe w centrach handlowych i wielu miastach. Nawet jak bywa źle, to nie wszędzie.

Oczywiście, że nie jest źle wszędzie i Wrocław ma się całkiem dobrze, ba nawet bardzo dobrze. Wypuść się 30 kilometrów za Wrocław i już tak dobrze nie jest. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Posty: 384
Rejestracja: 27 lutego 2012, 18:26
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: layne » 27 października 2013, 17:24

wujo444 pisze:parafrazując: Goodbye CDP.
CDP.PL dobre sobie, raczej CDP.ENG :zalamka:
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Sir_Kiełbasa » 27 października 2013, 19:00

Urszula pisze:Zgadza się, ale ja jestem zwolenniczką wydawania w Polsce nie tylko gier, ale wszystkiego w naszym rodzimym języku.
Ja w sumie też. Jest jednak jedno ale. Dla mnie najważniejsza jest jakość. Jeśli w UK wychodzi gra w podobnej cenie co u nas i na dodatek ma jakieś dodatki i jeszcze przy okazji nie ma znaczka PL, na widok którego dostaję wysypki, to się nie zastanawiam. I nic mnie wówczas nie obchodzą stada "prawdziwych Polaków", którzy za ten "proceder" ciskają we mnie pecynami. Chętnie wesprę polskich dystrybutorów, zresztą wspieram ich właściwie od pierwszej połowy lat 90-tych, ale brzydzę się partactwem oraz bylejakością i nie zamierzam płacić za polskie wydania tylko dlatego, że są polskie. Żyjemy w podłych czasach, w których nawet kolekcjonerki są w stanie spartaczyć, napchać chłamu, wywindować cenę za powietrze, albo wydać grę w pudełku dvd, dodać jakieś DLC i bezczelnie kleić głupa, jaki to cymes. Stop, mówię, naciągaczom i złodziejom skądkolwiek oni pochodzą :wykrzyknik: :dziadek: Uf, muszę się teraz położyć, bo mi znowu ciśnienie skoczyło...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 27 października 2013, 19:05

Sir_Kiełbasa pisze:
Urszula pisze:Zgadza się, ale ja jestem zwolenniczką wydawania w Polsce nie tylko gier, ale wszystkiego w naszym rodzimym języku.
Ja w sumie też. Jest jednak jedno ale. Dla mnie najważniejsza jest jakość. Jeśli w UK wychodzi gra w podobnej cenie co u nas i na dodatek ma jakieś dodatki i jeszcze przy okazji nie ma znaczka PL, na widok którego dostaję wysypki, to się nie zastanawiam. I nic mnie wówczas nie obchodzą stada "prawdziwych Polaków", którzy za ten "proceder" ciskają we mnie pecynami. Chętnie wesprę polskich dystrybutorów, zresztą wspieram ich właściwie od pierwszej połowy lat 90-tych, ale brzydzę się partactwem oraz bylejakością i nie zamierzam płacić za polskie wydania tylko dlatego, że są polskie. Żyjemy w podłych czasach, kiedy nawet kolekcjonerki są w stanie spartaczyć, napchać chłamu, wywindować cenę za powietrze, albo wydać grę w pudełku dvd, dodać jakieś DLC i bezczelnie kleić głupa, jaki to cymes. Stop, mówię, naciągaczom i złodziejom skądkolwiek oni pochodzą :wykrzyknik: :dziadek: Uf, muszę się teraz położyć, bo mi znowu ciśnienie skoczyło...
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: Ja jestem w tej gorszej sytuacji, że w UK nie kupię, bo cena zaporowa (przelicznik), a i znajomość języka słaba, więc chcę po polsku. Też wspieram polskich wydawców równie długo. UFF, muszę się napić kawy, bo mi ciśnienie spadło. :D
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Ilcoron
Publicysta
Posty: 386
Rejestracja: 25 lutego 2012, 12:58
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Ilcoron » 26 lutego 2014, 16:43

Niestety seria jest na tyle niszowa, że jej lokalizacja nie jest uzasadniona biznesowo
źródło:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 26 lutego 2014, 16:54

Im się nic nie opłaca, nawet wspomnieć na swojej stronie, że wydali jakaś grę przygodową. Widocznie, zamieszczenie takiej informacji jest bardzo drogie i nieuzasadnione biznesowo.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Posty: 1088
Rejestracja: 28 lutego 2012, 18:29
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: kNOT » 26 lutego 2014, 19:00

Tu nie chodzi o opłacalność. Zachowanie cdp.pl to przejaw mentalności pracujących tam przedstawicieli pokolenia 'Idiotów Internetu', czyli m.in. zakładaczy kont wszelakich, na Naszej Klasie, Facebooku, Google+, YouTube, Twitter, itd., itp. Miałem nadzieję, że po wywaleniu Tadziusia będzie lepiej, niestety jeszcze ktoś musi wylecieć, żeby coś się zmieniło. Ostatnio zamknęli swoim klientom usta likwidując forum, w zamian dając blog, do którego zalogować się będąc tylko ich klientem nie można. Paranoja...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Posty: 1744
Rejestracja: 25 lutego 2012, 12:41
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: twig » 26 lutego 2014, 19:06

Na fejsbuku też wywalili posty użytkowników - do niedawna jeszcze można było zadać tam pytanie. Teraz zostało tylko komentowanie wpisów.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Urszula » 26 lutego 2014, 19:27

Najprościej zamknąć graczom buzie, niż czytać krytyczne uwagi na swój temat.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4824
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: kassiopestka » 26 lutego 2014, 20:23

Gdyby twig znalazł czas na zrobienie tłumaczenia, to ja w momentach wolnych od pracy chętnie zrobię korektę. O ile byłoby to zgodne z prawem, w sensie nie łamało niczyich praw autorskich. Ale zawsze można napisać do Deadaliców pytanko, czy możemy zrobić fanowskie darmowe spolszczenie gry, bo oficjalnego się raczej nie doczekamy...
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Posty: 1888
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 00:53
Lokalizacja: Kielce
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 104 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Vicek » 28 lutego 2014, 13:27

Ilcoron pisze:
Niestety seria jest na tyle niszowa, że jej lokalizacja nie jest uzasadniona biznesowo
źródło:
Szkoda, że używanie na głównej stronie chwytnych i nieprawdziwych hasełek typu "Lokalizujemy co się da" jest według cdp.pl uzasadnione biznesowo.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Posty: 1744
Rejestracja: 25 lutego 2012, 12:41
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: twig » 28 lutego 2014, 14:34

Jednym się opłaca, innym się nie opłaca. Memoria też jest dla cdp.pl nieopłacalna biznesowo - a okazuje się, że dla Playa jednak się opłaca. Pudełkowe wydanie Królika też się cdp.pl nie opłacało biznesowo - a Play jednak chyba widzi w tym możliwość zarobku, bo wydał Królika w pudełku. CD Projektowi teraz chyba opłaca się tylko sprzedawać skany komiksów i stare filmy.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Posty: 384
Rejestracja: 27 lutego 2012, 18:26
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: layne » 16 kwietnia 2014, 10:57

Mils.pl rozpoczął rozmowy na temat wydania jej w Polsce :)
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 25 marca 2014, 09:51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Płeć:

Re: Żegnaj Deponio

Post autor: Svenson » 16 kwietnia 2014, 11:34

O no to miła wiadomość, może wyjdzie jakaś fajna edycja trio ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Goodbye Deponia”