Tajne akta: Sam Peters - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
4
40%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
4
40%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Tajne akta: Sam Peters - ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 20 października 2013, 10:43

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Tajne akta: Sam Peters - ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 20 października 2013, 11:17

Niestety gra tak wcześniej o niej czytałam, nie zachwyciła. Bardzo krótka!!! Historia też taka jakaś ;) Grafika ładna, muzyka żadna. Zagadki głównie zadaniowe, są jakieś puzzle,ale nic specjalnego. Jeden kod do złamania i tyle. Jak dla mnie HOPA chyba są lepsze.
Daję 6/10
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
shizuko

Postautor: shizuko » 20 października 2013, 23:38

Właśnie przeszłam grę i strasznie się zawiodłam, bo zajęło mi to ok. 4h. Byłam pewna, że jestem dopiero w połowie rozgrywki a tu nagle pojawił się napis "The End"... Grafika taka jak lubię, zagadek mogłoby być ciut więcej, fabuła wciągająca (przynajmniej na początku), ale niestety do Tunguski czy Puritas cordis jej daleko... Również daję 6/10

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 05 listopada 2013, 14:44

Zdecydowanie popieram ocenę tynieczki i częściowo shizuko , wyrażoną w słowach i punktach. Od siebie dodam, że twórcy 'takim czymś' strzelają sobie w stopę, bo jako fanka TA zdecydowanie na coś więcej liczyłam, srodze się zawiodłam i jakby trochę sentymentu do tej serii... poszło z dymem ;) Oczywiście 6/10, nawet z minusem!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 07 listopada 2013, 21:48

Czytając wcześniejsze opinie nie zawiodłam się, bo wiedziałam na co mam liczyć. Specjalnie też nie ma o czym pisać, bo niczym specjalnym ta gra się nie wyróżnia. Było nawet troszkę miło, ale szybko się skończyło. 5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 15 listopada 2013, 00:42

O tak krótkiej grze nie wypada pisać zbyt wiele, więc tylko wypunktuję:

- miła dla oka grafika, choć trochę zbyt kolorowa i efekciarska
- wkurzająca bohaterka, ale da się wytrzymać
- zagadki bardzo łatwe i niezbyt wyszukane
- bardzo krótka, w sumie na jeden wieczór
- historyjka bardzo przewidywalna
- gra dobra dla początkującego gracza, ale dla kogoś kto ukończył przynajmniej 10 tytułów - czas stracony

Ale mimo wszystko grało się przyjemniej niż w Secret Files 3...

5/10

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 06 stycznia 2014, 18:42

Przez to, że grałam z dość sporymi przerwami, to krótkość gry nie dała mi się we znaki, tym bardziej że wiedziałam, czego się spodziewać.
No ja mam wielki sentyment do tej serii i już sam charakterystyczny kursor mnie rozczula. :P :P :P
Poza tym niezłe zagadki, podobały mi się te nowego typu, czyli montowanie na planszy różnych urządzeń. I fajne błąkanie się po labiryncie jaskiń.
Przyjemna grafa, sympatyczna muzyczka w menu. Trochę mało życia w tej grze, bo oprócz głównej bohaterki pojawiają się raptem 3 postacie, z którymi można wdać się w konwersację, przy czym 2 z nich praktycznie nie widzimy, bo z jedną gadamy przez domofon, a z drugą przez uchylone drzwi.
Historia mnie średnio wciągnęła, choć nie była jakaś zła, wyobrażam sobie, że odpowiednio rozbudowana mogłaby całkiem udanie przyciągnąć uwagę gracza.
Generalnie gra byłaby dużo fajniejsza, gdyby była pełnowymiarowa. A tak w kategorii spin-offów dam 7. Nastawiłam się, że to taki przerywnik pomiędzy głównymi odsłonami, więc aż tak mnie to wszystko, czym gra odstaje od pełnoprawnych części, nie dotknęło.

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 31 stycznia 2015, 19:35

Podchodziłem do tej gry bardzo ostrożnie z powodu kiepskich recenzji i w sumie bez oczekiwań innych, niż skompletowanie wszystkich części Tajnych Akt. Wiadomo, mógłbym powiedzieć, że już dużym minusem jest zmiana głównej bohaterki, bo jednak Nina była postacią bardzo charakterystyczną. To jednak spin-off (gdzie można trochę poeksperymentować względem kanonów serii), więc postanowiłem przejść nad tym do porządku dziennego od samego początku i w sumie traktowałem to neutralnie. Fabuła początkowo dość miałka, z czasem robi się nawet dość ciekawa. Szkoda tylko, że pełne wsiąknięcie w nią uniemożliwiła mi zaledwie średnia znajomość angielskiego (duży minus za brak polskiej wersji językowej, nie ma także niestety nieoficjalnego spolszczenia). Dodatkowo, gra rzeczywiście jest strasznie krótka, także jak szybko się ta ciekawość zaczęła, tak i momentalnie skończyła. Wyglądało to w sumie bardziej jak jakieś DLC niż pełna gra. Niestety, krótkość przekłada się też na to, że jest dość monotonnie w kwestii otoczenia. Zagadki są dość łatwe, natomiast drażni trochę za dużo obiektów w inwentarzu naraz. Fajne było za to składanie różnych sprzętów i dokumentów z części. Podniosły mi trochę ciśnienie jaskinie, kiedy coś w nich nagle przebiegło lub krzyknęło :). Swoją drogą, ciężko się było w nich zorientować (nawet robiąc jednocześnie sobie pomocniczą mapkę) z powodu ciągle zmieniającej się perspektywy kamery. Jakoś jednak dałem radę :). Niestety muszę ocenić jedynie na 5/10, głównie ze względu na nieakceptowalną krótkość rozgrywki.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 08 maja 2016, 07:33

OCENA GRY: 6/10

ZALETY:

+ niezła fabuła
+ sporo łamigłówek
+ całkiem ładna grafika
+ muzyka i dźwięki
+ interfejs

WADY:

- zdecydowanie za krótka
- niewykorzystane przedmioty w ekwipunku
- trochę „niedorobione” filmiki
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: DirkPitt1 » 06 lutego 2018, 12:42

Gra to przerywnik między właściwymi częściami serii, więc i wymagania miałem mniejsze. Na plus dość' interesująca historia i niezła grafika. Na minus krótki czas rozgrywki. Powiedzmy, że dam 6+.
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 lutego 2018, 23:32

5/10

Jak przeczytałem, że jest krótka, to nie sądziłem nawet przez chwilę, że aż tak :) oprócz tego nic specjalnego - dość typowa historyjka i proste zagadki. Klasyczny średniak.

Wróć do „Tajne akta: Sam Peters”