Inner world, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
8%
9. Prawie doskonała
5
38%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
23%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
23%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
8%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 95 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 110 razy

Inner world, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 06 października 2013, 14:50

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Inner world, The - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 28 października 2013, 01:24

Bardzo dobra przygodówka zrealizowana w klasycznym stylu, bez żadnych zbędnych udziwnień i innowacji. Autorzy skupili się na sprawdzonych zasadach i powstała po prostu solidna produkcja, w której wszystko gra.

Przede wszystkim pochwalić muszę oprawę audiowizualną - piękne, ręcznie rysowane tła, kreskówkowe postacie, sporo cutscenek, a to wszystko "w pełnym 2D" :) Co do muzyki, to mogłaby się ona trochę bardziej wyróżniać z tła i czasami była zbyt ponura w stosunku do danej lokacji, ale ogólnie jest ok. Trochę zastrzeżeń można mieć też do dubbingu, który w paru przypadkach jest taki sobie, ale na szczęście jeśli chodzi o głównych bohaterów to jest w porządku.

Zagadki są dość ciekawe i przemyślane, często wywołują uśmiech na twarzy gdy skojarzymy jedno z drugim. W większości przypadków nie są zbyt trudne, ale nigdy oczywiste. Parę razy zatrzymały mnie na dłużej, a gdy już brakowało pomysłów wbudowany system podpowiedzi mnie poratował.

Fabularnie gra wypada dość nieźle, mamy trochę zwrotów akcji i niespodzianek po drodze. Pomimo że jak zwykle ratujemy świat przed zagładą i przy okazji zdobywamy jakieś dziewczę, to jednak nie możemy narzekać na nudę. Szczególnie dzięki nieźle pokręconym postaciom: jeden ma rozdwojenie osobowości, drugi czego nie dotknie to niszczy, trzeci potrafi grac na własnym nosie jak na flecie - ogólnie jest ciekawie.

Mi osobiście najbardziej spodobał się główny bohater. Robert jest dość tchórzliwy, delikatny i naiwny, ale jakoś sobie radzi. Przypomina trochę Sadwicka z Whispered World i ogólnie budzi sympatię (w przeciwieństwie do zołzy, za którą się ugania). Jego osobowość udało się ukształtować również dzięki genialnemu dubbingowi, jego głos po prostu urzeka - szczególnie gdy słyszymy go po raz pierwszy. Przyznać muszę, że po przejściu gry postać ta zapada w pamięć.

Całość uzupełnia spora dawka humoru. Choć nie jest to najśmieszniejsza przygodówka wszechczasów i nie pękamy bez przerwy ze śmiechu, to jednak wywołuje pogodny, pozytywny nastrój. Humor to przede wszystkim dialogi, ale osobiście uśmiech na twarzy wywoływało u mnie również obserwowanie mimiki postaci - zarówno podczas cutscenek jak i w czasie właściwej rozgrywki.

Nic nie jest idealne i tak jest też w tym wypadku. The Inner World ma jednak niewiele niedoróbek, najbardziej denerwowało mnie długie przechodzenie między lokacjami (na moim komputerze całe 5 sekund), trochę niedorobiony interfejs, dubbingu zabrakło w ok. 10% wypowiedzi, udało mi się też zawiesić grę dwa razy...

Ale ogólnie to bardzo dobra produkcja, muszę przyznać że Niemcy w końcu stworzyli porządną przygodówkę po tych wszystkich dziadowskich Deponiach... Życzę Studio Fizbin kolejnych tak dobrych przygodówek, a każdemu gorąco polecam zagrać w The Inner World - naprawdę warto. Jak dla mnie 8/10.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Re: Inner World, The - ocena użytkownika

Postautor: Vicek » 03 stycznia 2014, 12:05

The Inner World jest sympatyczną przygodówką, przy której z przyjemnością spędziłem kilka godzin. Jej największymi atutami są stylowe, bardzo starannie wykonane tła, niezły humor oraz solidne udźwiękowienie (zarówno muzyka, jak i dubbing).

Polubiłem głównego bohatera, odznaczającego się dziecięcą naiwnością Roberta, choć mam wątpliwości, czy rozwój tej postaci nie nastąpił aby zbyt szybko. Laura ma w sobie potencjał - lubię takie wredne panie - ale mam wrażenie, że nie został on do końca wykorzystany. Przydałoby się trochę więcej sarkastycznych komentarzy towarzyszki Roberta. Postacie poboczne są generalnie w porządku, choć raczej niewiele jest takich, które zapamiętam na dłużej.

Fabuła jest sympatyczna, choć jednocześnie nieco przewidywalna. Nie byłem jakoś szczególnie zaangażowany emocjonalnie w losy bohaterów, jednak mimo to z zaciekawieniem śledziłem rozwój wydarzeń.

Zagadki dają radę, chociaż nie powiem, by były jakieś szczególnie skomplikowane.

Podsumowując, The Inner World nie jest może tytułem szczególnie oryginalnym czy genialnym, ale gra się w toto bardzo przyjemnie.

7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 05 kwietnia 2014, 23:07

Delikatny i nieśmiały główny bohater z rewelacyjnym głosem. Wszystkie postacie zresztą są bardzo dobrze nakreślone i mają bardzo dobry voice acitng. Graficznie prezentuje się bardzo dobrze, a oprawa muzyczna jeszcze lepiej. Zagadki typowe i nie powinny sprawić problemu, tym bardziej przy tak rozbudowanym systemie pomocy. Do tych wszystkich zalet dochodzi jeszcze humor i byłoby całkiem cudnie, gdyby trwała, choć troszkę dłużej. Niewątpliwą wadą jest nadpisywanie zapisów i brak możliwości cofnięcia się do tego momentu, którego bym chciała. Moja ocen 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 07 kwietnia 2014, 20:18

Jest tylko 1 save, który trzeba nadpisywac?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 07 kwietnia 2014, 21:19

Tak, jest tylko jeden, który się nadpisuje.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
zorija
Obserwator

Postautor: zorija » 12 kwietnia 2014, 08:38

Bardzo fajna gierka. Ładnie narysowana (gorfy!), z sympatycznymi postaciami. Więcej takich!

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 15 kwietnia 2014, 22:37

Jeszcze jej nie ukończyłem, jednak wypowiem się w kwestii tego co zauważyłem i co mnie dość podirytowało. Gra sama w sobie jest bardzo dobra. Jednak obecna wersja zawiera sporo błędów. Często jest tak ,że interfejs umiera i każde kliknięcie w ekran powoduje białą ikonkę zakazu, wiecie o czym mówię. Niewidoczne menu czy przedmioty i brak możliwości kliknięcia gdziekolwiek. Do tego jeden nadpisujący się plik z savem i tak właśnie wszedłem do fabryki gdzie interfejs "zdedział" i nie mogłem kliknąć nigdzie. Wyszedłem z gry z nadzieją, że jak odtworze save to będzie ok...i nie było, save miał czarny ekran podglądu i kicha. Po jego odtworzeniu czarny ekran z kursorem nosa ehhh. Rozwiązanie jednego save jest bardzo słabe. Gdyby nie udostępnione przez Urszulę savy, musiałbym od początku ją przechodzić. Możliwe, że gdzieś krąży jakiś patch łatający te niedogodności. Co do oceny samej gry napiszę po jej ukończeniu ;)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 15 kwietnia 2014, 22:57

Miałem ten sam problem w fabryce i właśnie widzę, że na stronie polskiego dystrybutora wersja gry zmieniła numerek na 1.1, więc może już to poprawili. Ale to się tyczy wersji elektronicznej, co do wersji pudełkowej - żadnego patcha tam nie znalazłem :bezradny:

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum

Postautor: Svenson » 16 kwietnia 2014, 08:30

Wydaje mi się, że nie ma to znaczenia czy wersja cyfrowa czy nie, pobrałem właśnie patcha z tego miejsca http://wydawnictwo.techland.pl/?id=produkty&produkt=447
i po jego instalacji, cud - niedziałający save01 zaczął działać. Nadmienię, że posiadam wersję pudełkową i patrząc w szczegóły instalacji patcha zaktualizował pliki znajdujące się w dobrej lokalizacji ;)
Także polecam go pobrać i zainstalować.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 16 kwietnia 2014, 10:58

Coś zostało popsute w wersji pl, bo ja takich problemów nie miałam.
Moje gry

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum

Postautor: Svenson » 16 kwietnia 2014, 11:31

Najwyraźniej tak i wydawca wystawiając dość szybko patcha ma tego świadomość ;)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 16 kwietnia 2014, 11:46

Czy ja wiem, czy szybko? Grałem w wersję PL miesiąc temu i tego patcha jeszcze nie było, a wersję angielską ogrywałem jakieś pół roku temu i błąd już wtedy był naprawiony. Po prostu wydali nieaktualną wersję. A co do patcha, to faktycznie moje niedopatrzenie, bo sprawdziłem tylko na stronie dystrybucji cyfrowej, że zmienił się numerek. Koniec końców najważniejsze, że nie zostawili tego problemu i można w spokoju grać :oklaski:

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 34 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 29 czerwca 2014, 09:38

Gra mi się podobała, i to bardzo. Fabularnie, zagadkowo, audio-wizualnie wszystko było OK. Do tego spora dawka humoru uprzyjemniała zabawę. Gdyby nie to, że gra kilka razy sie zawiesiła i zresetowała system (i to pomimo zainstalowanego patcha z forum!) oraz gdyby nie dziwny problem, który szerzej opisałem w innym temacie, to kto wie, może dałbym nawet 10/10. A tak, za te wszystkie niedoróbki odejmę 1,5 punktu, zostanie więc 8,5/10, w ankiecie 9/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator

Postautor: Kurhhan » 27 listopada 2014, 20:52

Grało mi się przyjemnie ale ocenę trzeba dopasować do tego co gra oferuje na tle innych, podobnych przygodówek. Produkcja jest krótka, fabuła bardzo przewidywalna (po 5 minutach gry można się większości domyślić a "przemiana" głównego bohatera zbyt gwałtowna), muzyki nie zarejestrowałem, wczytywanie o wiele za długie, zagadki proste a jedyna trudność dotyczy tych nie za bardzo logicznych ( chociaż na dłużej niż 10-15 minut z dwa razy mnie nie zatrzymały). Gra ma również pewne problemy techniczne i inne uproszczenia, np. nie widać wyciąganych przez bohatera przedmiotów czy podczas używania fantów wszystkie interaktywne punkty się podświetlają (taka niezapowiedziana podpowiedź). Pod koniec kwestie dialogowe za bardzo się powtarzały a czasem było ich za dużo.

Tak czy siak polecam, cena jest niska, fun z zabawy ponadprzeciętny (kilka kapitalnych zagwozdek), styl graficzny , kreska intrygujące. Grając, nie czułem jednak, że uczestniczę w czymś wybitnym, a bardziej trochę pociętej budżetówce. Machinarium mi więcej zaoferował.

6,5/10 (w ankiecie 7)

Awatar użytkownika
Koralina98
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Koralina98 » 03 marca 2015, 11:14

Urocza gra pod każdym względem. Fabularne była przyjemna w odbiorze,muzyka - cud, miód i orzeszki, zagadki też w porządku. Postacie przypadły mi do gustu. Jedyny minus jak dla mnie to bug,który pojawił się po cutscence i wymagał przejścia gry w miejscu gdzie ostatnio skończyliśmy. 9,5/10 (w ankiecie - 10)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 03 marca 2015, 20:58

Zalety:
- muzyka
- grafika 2d (ale jako alternatywa dla 3d - nie twierdzę, że mi się podoba)

Wady:
- fatalny bug - gdy gra mi się zawiesiła myślałem, że ją rzucę w cholerę. Przechodzenie tego samego to była udręka. Całe szczęście można było iść na "spidzie".
- banalne zagadki, które generalnie polegają na łączeniu i używaniu przedmiotów
- "humor"
- sposób sejwowania
- długość gry (chociaż w przypadku tej gry to może być zaleta)
- doceniam grafikę 2d, ale całość jakoś do mnie nie trafiła. Ani postacie, ani świat. To można było zrobić lepiej.
- ideologiczne wrzutki
- polskie wydanie - album na płycie od biedy mogę zrozumieć, ale pocztówki? Mam je sobie wydrukować???

Swoją drogą to bardzo miło, że firma informuje małym druczkiem, iż przy tłumaczeniu gry pomagała Przygodomania, szkoda tylko, że nikt nie wpadł na to, aby poprosić kogoś o przetestowanie gry na komputerach ze zintegrowanymi kartami graficznymi. Szkoda też, że dowiadujemy się o tym dopiero po otwarciu pudełka. :E Sam mam taką kartę i po trafieniu na buga pomyślałem, że dopadło mnie niechlujstwo wydawcy/producenta.

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 20 lutego 2016, 22:41

Gra opowiada dość ciekawą historię, ale i troszkę na początku zagmatwaną, przynajmniej dla mnie (wszystko krystalizuje się później). Oferuje przy tym bardzo ładną, klimatyczną grafikę (w świetnej, lekko "przybrudzonej" palecie barw) i kreację świata. Świetna muzyka o odpowiednim, lekko "mrocznym" nastroju, wraz ze wspomnianą paletą kolorów, sprawia że gra jest lekko "tajemnicza", tak bym określił jej atmosferę. Miejsca, które przychodzi nam odwiedzić są interesujące i szczegółowe, pomagają wsiąknąć w ten świat. Dobrze wyważony jest poziom trudności gry, jest nie za łatwo, nie za trudno, tak w sam raz dla mnie. Zagadki są przyjemne i logiczne, ale wymagają zastanowienia. Fajną sprawą jest odblokowana w pewnym punkcie zabawy możliwość gry na nosie-flecie (czasami grałem sobie tak po prostu, dla chwilowego rozluźnienia :D). Na ogromny plus to, że w danym momencie gry jest dostępnych tylko kilka lokacji i dopiero po rozwiązaniu głównego problemu przechodzi się dalej, do ich kolejnego "zestawu". Główni bohaterowie z jednej strony odrobinkę drażnią charakterami (Robert naiwny i infantylny, choć w sumie da się go lubić, natomiast Laura wybitnie przemądrzała i ironiczna), z drugiej jednak ich kreacje świetnie pasują do całości tego świata i dobrze współgrają z nim. Bardzo dobrze też jest dopasowany do nich dubbing (szczególnie charakterystyczny Robert). Napotykane po drodze inne postacie również są ciekawe i charakterystyczne, każda coś w sobie ma i czymś się odznacza (dobre też dialogi z nimi). Mówiąc krótko - czuje się, że jest to gra z duszą, wszystko jest tu dopasowane i pieczołowicie przygotowane. Jednym z niewielu minusów jest długi czas wczytywania między lokacjami (i dodatkowymi widokami po przybliżeniu czegoś), co jest tym bardziej dziwne, że gra nie wygląda na zasobożerną. Niestety kilka razy na takim wczytywaniu gra się też zawieszała całkiem, raz podublowały się przedmioty. Te problemy techniczne to jedyne, do czego się można przyczepić. Gra trzyma świetny poziom przez cały czas zabawy i nie pozwala na chwilę znużenia, aż do samego końca bawiłem się super, a wręcz im dalej tym lepiej. Bardzo fajne też zakończenie. Ogólnie, grało się bardzo przyjemnie, gra zasługuje na wysoką ocenę 9/10. Oby więcej takich tytułów.

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 03 kwietnia 2016, 20:53

Nie spodziewałem się, że będzie to tak przyjemna produkcja. Od samego początku spodobała mi się sama wizja świata, jak też ten apokaliptyczny charakter. Kiedy wszyscy są w lęku przed końcem świata. Grafika i muzyka stoją na wysokim poziomie a dubbing Roberta jest świetny. Zagadki w grze są bardzo logiczne, dzięki czemu można uniknąć strategii klikania wszystkiego na wszystkim, które bohater humorystycznie komentuje :) Gra jest zabawna, ale salw śmiechu nie było raczej taki pozytywny i wesoły klimat. Bugu nie uświadczyłem bo zainstalowałem patcha ;) Minusem jest zapisywanie się gry tylko na jednym slocie.
ocena: 7,5/10 (ankieta 8) Gra jest akuratna wiele rzeczy robi dobrze, czasami coś złego. Ale zostawia przyjemne wrażanie, ale daleko jej do czegoś wybitnego i zapadającego w pamięć. Mam nadzieje, że wyjdzie część druga, która będzie jeszcze lepsza.

Wróć do „Inner world, The”