Stare Przygodówki

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Stare Przygodówki

Postautor: NajPhil » 13 marca 2014, 12:44

Przypadkowo znalazłem tę Stronę, z której można pobrać stare gierki jeszcze z Amigi i odpalić bez żadnych emulatorów na Windowsie.

Pobiera się po prostu plik .exe i odpala. Pograłem chwilę w Wings oraz Flashbacka i wszystko działa (mam win7 64), chociaż chwilę trwało zanim się zorientowałem, które klawisze odpowiadają za sterowanie. Nie wiem, jak jest z emulowaniem myszy w przygodówkach, więc jak ktoś ma czas, to może sobie sprawdzić.

http://thecompany.pl/gra/szukaj/,,,,,,7
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Stare Przygodówki

Postautor: jarecki83 » 13 marca 2014, 13:42

Przeszedłem pobranego stamtąd Teenagenta, przypomniałem sobie jak wyglądają (i przede wszystkim brzmią) amigowe Goblinsy, także polecam. Szkoda, że nie ma jeszcze Universe :bezradny:

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 13 marca 2014, 14:59

Mi brakuje Heart of China
Jakhudu?
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 13 marca 2014, 16:26

Mi brakuje dema amigowego Gilberta Goodmate'a. :) Zawsze chciałem zagrać, ale nie dałem rady uruchomić samodzielnie tej wersji na żadnym emulatorze.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 13 marca 2014, 17:00

Elum pisze:Mi brakuje dema amigowego Gilberta Goodmate'a. :) Zawsze chciałem zagrać, ale nie dałem rady uruchomić samodzielnie tej wersji na żadnym emulatorze.

Też bym chętnie zagrał. Póki co można tylko obejrzeć na YT. http://www.youtube.com/watch?v=z49GerjgW1c Wygląda i brzmi niesamowicie :) Z jednej strony szkoda, że zarzucili wersję amigową, ale nie ma tego złego, bo wersja na PC też jest świetna.
NajPhil pisze:Mi brakuje Heart of China

Są jakieś plusy wersji amigowej, w porównaniu do PC?

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Postautor: NajPhil » 13 marca 2014, 18:19

Bladego pojęcia nie mam. Po prostu w czasach, gdy miałem Amigę, posiałem gdzieś jeden dysk z tą grą i nie mogłem pograć. Inna sprawa, że możliwości Amigi w porównaniu do ówczesnych pecetów z system DOS były znacznie większe - kolorki, dźwięk itd. A co do Universe, to aż musiałem sprawdzić, bo przypomniałeś mi tytuł, który zupełnie wyleciał mi z głowy, a do którego napisałem w dawnych czasach solucję, wysyłając ją następnie do jakiegoś Top Secret, cz innej gazety komputerowej. Dużo pracy i wysiłku mnie to kosztowało :D
Jakhudu?

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 12 października 2014, 12:49

NajPhil, opublikowali chociaż te solucję?
Z Amigowych przygodówek ukończyłem swego czasu Eksperyment Delfin. Krótkie to, na dwie godziny bez wspomagania się internetem, ale całkiem przyjemne.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Wróć do „Amiga”