Julia: szalone lata 20 - solucja, poradnik

Awatar użytkownika
Juki
Publicysta
Posty: 131
Rejestracja: 08 stycznia 2012, 17:13
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć: Kobieta

Julia: szalone lata 20 - solucja, poradnik

Postautor: Juki » 17 września 2013, 11:03

Solucja
Julia: Szalone Lata 20
Autor – Juki


Szalone Lata 20 to gra dla nastolatek, która przeniesie nas do Paryża lat 20. Bohaterką jest Julia , która potrafi przenosić się do przeszłości. Tym razem musi rozwikłać zagadkę skradzionego obrazu i zdjęć. Tu na wszelki wypadek polski manual do gry. A teraz do dzieła.

Ate­lier Faye

Rozmawiamy z Faye. W czasie rozmowy dowiadujemy się, że zdjęcia zrobione podczas przyjęcia zostały skradzione. W czasie rozmowy dowiemy się o niejakim Belmonde. Jest to człowiek, który szantażuje Faye. Gdy dziewczyna się obrazi dajemy jej kolorowy film do aparatu. Z tablicy zabieramy list od Gigi, z szafki list od Belmonde i zaproszenie na wystawę. Z półki stojącej za Faye bierzemy liścik od Luca i pocztówkę do rodziców.

Sklep Gigi


Z bukietu róż zabieramy liścik, ze stolika wizytówkę. W czasie rozmowy pokazujemy list znaleziony w Atelier. Dziewczyna podejrzewa Belmonde. Kiedy się obrazi dajemy jej pończoszki.

Cafe Flore

Spotykamy naszego kolegę ze szkoły. Najwidoczniej Dylan też potrafi przenosić się do przeszłości. Niestety Luc nie ma ochoty na rozmowę. Trudno wrócimy tu później. Zabieramy klucz leżący na stoliku.


Klub Jaz­zo­wy

Rozmawiamy z Belmonde. Pokazujemy mu list w którym szantażuje Faye. Mężczyzna zachowuje się jakby nic nie wiedział na temat szantażu. Z torby stojącej obok krzesła zabieramy dwa listy i kwit z lombardu. Belmonde podejrzewa o kradzież Rodena, który konstruuje dziwne maszyny i na pewno potrzebuje pieniędzy.


Ga­le­ria Em­anuel


Otwieram drzwi kluczem znalezionym w kafejce. Zabieramy pamiętnik z komody i książkę z podpisem Luka.


Miesz­ka­nie Ro­di­na

Zabieramy książkę ze stolika i list od mamy. Zapytany o skradzione zdjęcia wprowadzi się w stan hipnozy. Dowiemy się ,że zdjęcia ma jakaś zaborcza kobieta.
Zapytany co ukrywa Gigi powie nam ,że kocha tchórzliwego mężczyznę. W tym momencie Rodin kończy rozmowę.


Cafe Flore


Tym razem Luk jest w nastroju do rozmowy. Zapytany o zdjęcia powie nam, że na pewno będzie wiedziała o tym Violett. Nie można do niej wejść od tak. Luk pisze nam list polecający. Zabieramy go i idziemy do Violet.


Miesz­ka­nie Vio­lett

Pokazujemy jej list od Luka. Opowiada nam o dwóch parach Emanuel - Luk i Gigi - Rodin. Obie pary miały powód ,aby skraść zdjęcia. Violet daje nam zdjęcia, które ktoś zostawił dla Faye. Zapytana o to ,kto je zostawił milczy jak grób.


Ate­lier Faye

Oddajemy kopertę dziewczynie, niestety naszego zdjęcia nie ma. Faye pokazuje nam odbitkę naszego zdjęcia. Zaraz widać na niej ,że ktoś kradnie obraz. I teraz w zależności na co klikniemy ( ręka czy fajka ) będą dwie różne drogi ukończenia gry. Ja wybrałam dłoń trzymającą kradziony obraz. Rozmawiamy z dziewczyną. O kradzież obrazu podejrzewa Gigi.


Miesz­ka­nie Vio­lett

Violett daje nam rękawiczkę, którą znalazła u siebie po przyjęciu. Zaraz to ta sama ,którą widać na zdjęciu. Zapytana o obraz mówi nam ,że prawdopodobnie ukradł go któryś z jej artystów. Podejrzewa Luka. Gdy się obrazi dajemy jej książkę o sztuce.

Sklep Gigi

Pokazujemy jej rękawiczkę. Nie wie kto ją kupił, ale mówi nam ,że projektantką rękawiczek jest Emanuel. Z szuflady biurka bierzemy złoty wisiorek z dedykacją od Rodina.

Miesz­ka­nie Ro­di­na

Pokazujemy mu wisiorek z serduszkiem ,znaleziony u Gigi. Dowiadujemy się, że na seansie hipnotycznym był Luk. Zostawił swoje notatki. W trakcie rozmowy Rodin się obrazi. Wręczamy mu dyktafon. Kiedy będzie zahipnotyzowany, pytamy o obraz – wskaże na Belmonda . Zapytany o rękawiczkę wskaże na Emanuel.

Ga­le­ria Em­anuel

Zabieramy rękawiczki leżące na stoliku. Przyglądamy się im dokładnie. Też mają kółka jak rękawiczka, którą dała nam Violet. Rozmawiamy o obrazie. Emanuel nie wiedziała, że został skradziony. Pokazujemy jej zdjęcie i rękawiczkę. Gdy przygląda się rękawiczce jest zdziwiona i zakłopotana. Dajemy jej krem z filtrem.


Klub Jaz­zo­wy

Ze stolika zabieramy kartkę z kleksem. Z torby wyciągamy dwa listy. Bierzemy również kartkę z wyścigów, którą nam pokazał. Rozmawiamy na wszystkie tematy. Gdy się obrazi dajemy mu długopis. Wskaże na Rodina...


Cafe Flore

Rozmawiamy z Lukiem. Pokazujemy notatki z seansu, które zostawił u Rodina. Oczywiście strzelił focha, dajemy mu kubek z kawą na wynos. Na stoliku leży rysunek ze wspólnym podpisem Emanuel i Luka. Przyglądamy się podpisom na rysunku, Luk wymyślił podpis przedstawiający parasolkę... Podsumujmy fakty. Na rękawiczce i karteczce z podpisem jest parasolka... Na zdjęciu jest rękawiczka, również widać na niej parasolkę. Mamy złodzieja!! Wciskamy ikonę kajdanek. Luk zażąda dowodów. Pokazujemy mu rękawiczkę, kartkę z podpisami i zdjęcie Julii i na której widać rękę odzianą w rękawiczkę z podpisem Luka. Oddajemy obraz Emanuel. Odzyskaliśmy też zdjęcie Julii, dziewczyna może wracać do teraźniejszości.

Koniec
Moje ukończone gierki

Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.

Wróć do „Julia: szalone lata 20”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość