7 dni i 7 nocy - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
33%
2. Kiepska, to mało powiedziane
2
67%
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

7 dni i 7 nocy - ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 17 sierpnia 2013, 18:25

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
kchudon
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=34918#p34918
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: 7 dni i 7 nocy - ocena użytkownika

Postautor: kchudon » 14 września 2013, 23:57

Zawsze będę bronił tezy, że przygodówki się kocha. Nie "lubi się" lub w nie się "gra", tylko że się je "kocha". A z miłością jest tak, że czasem ponoć jest ona ślepa. Ale by we współczesnych czasach choć trochę lubić 7 dni i 7 nocy to miłość musiałaby być ślepa, głucha i głupia bezprzykładnie. Gra jest niesamowicie brzydka. Jest też niemal "bezdźwięczna", ale gdy już zacznie "dźwięczyć" to błyskawicznie wyłączycie głośniki. Ponadto sama fabuła jest tak bezdennie głupia, że chyba tylko przygody Ryśka na Wyspie Miłości pobiłyby ten tytuł w kategorii kosmicznej bzdury. Bo gra o "zaliczaniu" co noc kolejnych sióstr, często podstępem lub przemocą!, ma niewielkie szanse, by zabłysnąć intelektem. A tu mamy jeszcze tak koszmarnie przaśny humor, że klękajcie narody! Do tego dochodzi jeszcze mechanika gry. I nie chodzi mi nawet o zagadki, ale o dialogi, w których, choć grę ukończyłem w życiu chyba trzykrotnie, nie udało mi się odkryć, jak się wybiera kolejne ścieżki dialogowe. Tę grę steruje się chyba bezpośrednio neuronami mózgowymi. A te przez wspomnianą już przeze mnie durnowatość gry śpią i w żaden sposób nie chcą się obudzić.
Grę trudno jest obecnie zdobyć i uwierzcie mi, proszę, naprawdę nie warto. Odradzam z całego serca!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 15 września 2013, 19:50

W gierkę grałem dawno temu. Właściwie dłużej szukałem jak grałem. Pamiętam szpetną grafikę i pustkę. Chyba nic w niej nie zdziałałem. Może sobie ją teraz odświeżę. :mysli: Po latach takie knoty nabierają "fajności". :D Oryginał też bym dołączył do kolekcji. Do działu osobliwości. :tak:

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 08 lutego 2015, 00:34

3/10 - niestety, grę pogrążyły przede wszystkim technikalia oraz nieprzemyślane i wredne zagadki. Nawet nie chce mi się tu wszystkich niedoróbek wypisywać, bo za dużo tego się nazbierało. Plusy? Wesoła muzyczka i grafika niektórych lokacji mogą się momentami podobać, ale poza tym jest naprawdę słabiutko :bezradny:

Trochę się nakombinowałem, żeby gra działała jak należy, więc parę wskazówek dla potomnych:
- muzyka i dźwięki nie działają pod DOSBoxem 0.74, trzeba pobrać wersję SVN z http://ykhwong.x-y.net/
- w pliku konfiguracyjnym DOSBoxa trzeba zmienić linijkę pcspeaker=true na pcspeaker=false, bo inaczej gra kaleczy uszy przeraźliwym piskiem
- aby w grze działała myszka, trzeba wcisnąć klawisze CTRL-F10, albo włączyć pełny ekran (ALT-ENTER)
- po uruchomieniu gry trzeba nacisnąć 2 razy którykolwiek przycisk myszki, aby pominąć czarny ekran
- gra posiada wyjątkowo wredne zabezpieczenie antypirackie - po każdej akcji z panienką następuje zapytanie o jakieś słowo z instrukcji, ale o tym, czy dobrze je wpisaliśmy dowiemy się dopiero próbując wejść do hotelu (drzwi będą zamknięte, jeśli coś pomyliliśmy), radzę więc często zapisywać stan gry
- w polskiej wersji wybór dialogów jest zepsuty, trzeba to robić na ślepo :)

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: earwig11 » 24 lipca 2016, 14:01

Chyba najgorsza przygodówka w jaką grałem. Do obrzydliwej grafiki, głupiej fabuły, koszmarnych zagadek i spartaczonych dialogów dodałbym sekwencje zręcznościowe pomiędzy rozdziałami. Trzeba tam było bowiem podczas sceny łóżkowej, odpowiednio rytmicznie klikać na przemian lewym i prawym klawiszem myszy. Podobno została wydana wersja scrackowana, gdzie ta zręcznościówka została bardzo uproszczona. Ja jednak takiej wersji nie posiadałem. Ocena 2/10, ten jeden punkt dodałem, bo pomimo tylu wad jakoś tę grę udało mi się ukończyć.

Wróć do „7 dni i 7 nocy”