Memento mori 2 - premierowe wydanie

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Memento mori 2 - premierowe wydanie

Postautor: Urszula » 05 grudnia 2014, 21:18

1. metalowe pudełko
  2. nasówka
  3. płyta z grą
  4. kod rejestracyjny
  5. instrukcja (jedna karteczka) instalacji

Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Re: Memento mori 2 - premierowe wydanie

Postautor: pelagia » 11 grudnia 2014, 16:25

Obrazek
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 22 stycznia 2015, 14:09

Biednie to wygląda. Wielkie halo, metalowe pudełko, które pasuje do każdej gry z serii. Nie wysilili się. :bezradny:

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 22 stycznia 2015, 14:14

Sir_Kiełbasa pisze:Biednie to wygląda. Wielkie halo, metalowe pudełko, które pasuje do każdej gry z serii. Nie wysilili się. :bezradny:

Widzę, że wracasz do formy, Sir_Kiełbaso :P A poważnie - może w pudełku nie ma stu pięćdziesięciu różnych dodatków, a samo metalowe pudło pasuje do każdej gry z serii, ale w porównaniu do innych wydawców, to się trochę wysilili, bo dawno już nie widziałem jakiejkolwiek innej gry (oczywiście poza tą serią Techlandu) wydanej w metalowym pudełku.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 22 stycznia 2015, 14:22

A właśnie, że się wysilili by wyróżnić ją od innych z tej serii (z resztą jak każdą ;) dodając naklejkę Memento mori 2, którą sobie naklejamy na bok metal box'a i już mamy indywidualne wydanie hehe

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 22 stycznia 2015, 19:05

Adam_OK pisze:
Sir_Kiełbasa pisze:Biednie to wygląda. Wielkie halo, metalowe pudełko, które pasuje do każdej gry z serii. Nie wysilili się. :bezradny:

Widzę, że wracasz do formy, Sir_Kiełbaso :P

:rotfl2: Brakowało mi tego biadolenia! No pudełko, jak pudełko, mnie za to ciekawi po diabła w ogóle jest w nim płyta, skoro cała gra pobiera się ze Steama :mysli:

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: tiger250 » 22 stycznia 2015, 20:20

I tak dobrze, ze w środku jest płytka. Kupiłem jakiś czas temu grę, nie pamiętam już co to było, w środku znalazłem TYLKO kod STEAM :D Żadnej książeczki, płytki nic, nie wiem po co sprzedają takie wersje "pudełkowe".
Tęsknie za starymi czasami, kiedyś kupowało się duże pudło, w środku był płyty, książeczki... Pamiętam, że bardzo się zaskoczyłem kupnem Dreamweb'a, nawet nie wiem ile to już lat temu... W środku oprócz książeczki do gry był wydrukowany ładny pamiętnik z zapiskami bohatera gry. Teraz co najwyżej takie rzeczy dają w PDFie na płytce...

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 23 stycznia 2015, 16:41

Adam_OK pisze:może w pudełku nie ma stu pięćdziesięciu różnych dodatków, a samo metalowe pudło pasuje do każdej gry z serii, ale w porównaniu do innych wydawców, to się trochę wysilili, bo dawno już nie widziałem jakiejkolwiek innej gry (oczywiście poza tą serią Techlandu) wydanej w metalowym pudełku.

Jakiejkolwiek czy przygodówki? Bo normalnie wydają w metalowych pudełkach. Ostatnio:
http://www.videogameshelf.com/wp-conten ... dition.jpg

Svenson pisze:A właśnie, że się wysilili by wyróżnić ją od innych z tej serii (z resztą jak każdą ;) dodając naklejkę Memento mori 2, którą sobie naklejamy na bok metal box'a i już mamy indywidualne wydanie hehe

Czyli Adam Słodowy. Uwielbiam takie: naklej sam, wytnij, złóż. Mogli chociaż tytuł gry wytłoczyć.
tiger250 pisze:Żadnej książeczki, płytki nic, nie wiem po co sprzedają takie wersje "pudełkowe".

Żebyś miał pudełko. ;) W sumie wolę coś takiego niż sam strumień danych.

Tęsknie za starymi czasami, kiedyś kupowało się duże pudło, w środku był płyty, książeczki... Pamiętam, że bardzo się zaskoczyłem kupnem Dreamweb'a, nawet nie wiem ile to już lat temu... W środku oprócz książeczki do gry był wydrukowany ładny pamiętnik z zapiskami bohatera gry. Teraz co najwyżej takie rzeczy dają w PDFie na płytce...

Ba, teraz to brzmi jak klechdy sezamowe. Jakbyś mówił człowiekowi urodzonemu po 1990r., że kiedyś były kartki na mięso. Nie pojmie tego. :D

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 23 stycznia 2015, 17:45

Sir_Kiełbasa pisze:
Adam_OK pisze:może w pudełku nie ma stu pięćdziesięciu różnych dodatków, a samo metalowe pudło pasuje do każdej gry z serii, ale w porównaniu do innych wydawców, to się trochę wysilili, bo dawno już nie widziałem jakiejkolwiek innej gry (oczywiście poza tą serią Techlandu) wydanej w metalowym pudełku.

Jakiejkolwiek czy przygodówki? Bo normalnie wydają w metalowych pudełkach. Ostatnio:
http://www.videogameshelf.com/wp-conten ... dition.jpg

Fajnie, że dałeś linka do gry na PS4, w dodatku do edycji specjalnej :E A może zapodasz jakiegoś linka do gry PC-towej w edycji zwykłej, tak jak to jest ze Stalowa Serią od Techlandu. Najlepiej, jakby to była przygodówka, choć może być i gra z innego gatunku. Z tego, co ja pamiętam, to ostatnią grą wydaną w metalowym pudełku w Polsce było Machinarium jakieś 5 lat temu, więc to pokazuje, że Techland zrobił coś wyjątkowego.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 23 stycznia 2015, 19:00

Adam_OK pisze:A może zapodasz jakiegoś linka do gry PC-towej w edycji zwykłej, tak jak to jest ze Stalowa Serią od Techlandu. Najlepiej, jakby to była przygodówka, choć może być i gra z innego gatunku.

A kolor pudełka już obojętny? :D Poza tym czy aby stalowa seria nie miała być czymś specjalnym dla kolekcjonerów? A że się nie nazywa "kolekcjonerska/specjalna seria" to chyba niewiele zmienia? :)

Z tego, co ja pamiętam, to ostatnią grą wydaną w metalowym pudełku w Polsce było Machinarium jakieś 5 lat temu, więc to pokazuje, że Techland zrobił coś wyjątkowego.

To jeszcze napisz, ile sztuk MM2 tak wydali? Jakby pudełko było oryginalne dla każdej gry to jeszcze mógłbym się zgodzić, ale klepnięcie (czy raczej klepanie, bo podobno mają w tej serii wychodzić kolejne gry) masy (ilu tysięcy?) jednakowych pudełek dla wielu gier nie robi na mnie żadnego wrażenia. Zamiast z plastyku robią z metalu. Też mi wyczyn.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 23 stycznia 2015, 19:48

Poza tym czy aby stalowa seria nie miała być czymś specjalnym dla kolekcjonerów? A że się nie nazywa "kolekcjonerska/specjalna seria" to chyba niewiele zmienia?

Nie pamiętam, czy miała być czymś specjalnym dla kolekcjonerów, czy nie, raczej nie, skoro Stalowa Seria liczy więcej niż jeden tytuł :E I uważam, że to sporo zmienia, bo nie od dziś wiadomo, że wydania kolekcjonerskie zawierają więcej gadżetów i są bardziej "szpanerskie" (a metalowe pudełko jest trochę szpanerskie), więc jeśli ktoś się na nie decyduje w przypadku "zwykłego" wydania, to uważam, że się wysilił.

Jakby pudełko było oryginalne dla każdej gry to jeszcze mógłbym się zgodzić, ale klepnięcie (czy raczej klepanie, bo podobno mają w tej serii wychodzić kolejne gry) masy (ilu tysięcy?) jednakowych pudełek dla wielu gier nie robi na mnie żadnego wrażenia. Zamiast z plastyku robią z metalu. Też mi wyczyn.

Jak sobie nakleisz naklejkę, to będziesz mieć oryginalne pudełko :E A poważnie - skoro to nie jest dla ciebie wyczyn, to powiedz mi czemu jest tak rzadko stosowany przez rodzimych wydawców? Jak żeś taki "mundry", to wypisz mi tu wszystkie gry (dowolnego gatunku) wydane w Polsce przez dowolnego wydawcę w metalowym pudełku po premierze Machinarium, która w Polsce miała miejsce w lutym 2010 roku (ale bez edycji kolekcjonerskich i oprócz serii Techlandu). Jak wypiszesz choćby 5 tytułów, to stawiam ci sześciopak twego ulubionego piwa, jak będzie ich mniej, to ty mi stawiasz sześciopak. Pasi?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 stycznia 2015, 19:39

Adam_OK pisze:Nie pamiętam, czy miała być czymś specjalnym dla kolekcjonerów, czy nie, raczej nie, skoro Stalowa Seria liczy więcej niż jeden tytuł :E

No chyba miała:
http://www.gram.pl/artykul/2014/09/20/w ... land.shtml

I uważam, że to sporo zmienia, bo nie od dziś wiadomo, że wydania kolekcjonerskie zawierają więcej gadżetów i są bardziej "szpanerskie" (a metalowe pudełko jest trochę szpanerskie), więc jeśli ktoś się na nie decyduje w przypadku "zwykłego" wydania, to uważam, że się wysilił.

Albo znaczy, że nie jest to zwykłe wydanie, skoro metalowe pudełko jest bardziej szpanerskie? :) Zresztą poszli po najmniejszej linii oporu. Pudełko metalowe jest, ale tyle dobrego można o nim powiedzieć. Widziałeś jak wyglądają metalowe pudełka od The Last Story albo Pandora's Tower (obie gry na Wii)?
http://4.bp.blogspot.com/-qhdZ3fvqJ2Y/U ... +cover.JPG

Tu nie bardzo widać, ale napisy są tłoczone i w środku, pod przezroczystą wkładką, też mają grafikę. Gdy się je ogląda trzymając w dłoniach to jeszcze lepiej wyglądają.

A poważnie - skoro to nie jest dla ciebie wyczyn, to powiedz mi czemu jest tak rzadko stosowany przez rodzimych wydawców?

Bo łatwiej jest dać plastykowe pudełko i mieć z głowy.

Jak żeś taki "mundry", to wypisz mi tu wszystkie gry (dowolnego gatunku) wydane w Polsce przez dowolnego wydawcę w metalowym pudełku po premierze Machinarium, która w Polsce miała miejsce w lutym 2010 roku (ale bez edycji kolekcjonerskich i oprócz serii Techlandu).

To co widziałeś na fotce (Middle Earth) to nie była edycja kolekcjonerska, tylko specjalna - zwykłe wydanie w ekstra pudełku. Podobnie jest z Two Souls czy Thiefem.

Jak wypiszesz choćby 5 tytułów, to stawiam ci sześciopak twego ulubionego piwa, jak będzie ich mniej, to ty mi stawiasz sześciopak. Pasi?

Nie piję alkoholu i nie będę nim poił innych. :) A co do tych tytułów to już wcześniej zwróciłem uwagę, że możesz dorzucić jeszcze więcej wymagań co do wyglądu tego metalowego pudełka, ale to nie ma sensu. Jak się chce to można wydać grę fajniej, oryginalniej, tylko trzeba się trochę wysilić.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 24 stycznia 2015, 21:51

Wszystko fajnie, tylko cały czas uparcie pokazujesz zdjęcia okładek gier konsolowych, a nie na PC. Zapewne stwierdzisz, że co to za różnica, bo to gra, i to gra. Otóż to bardzo wielka różnica!Gracze konsolowi są przyzwyczajeni do tego, że u nich standardowe wydanie gry kosztuje coś pomiędzy 100 a 200 zeciszzy. Przy takiej cenie jednostkowej dystrybutor może pozwolić sobie na wypasione pudełko z gadżetami w środku, bo i tak na tym zarobi. A ceny gier na PC (premiery, wydanie standardowe) najczęściej kosztują maks. 100 zł., więc trudno wymagać, by dystrybutorzy dali to samo, co w wydaniach konsolowych za (mniej więcej) połowę konsolowej ceny.

A co do zakładu - to skoro nie pijasz alkoholu, to zapewne pijasz kawę, herbatę itp. Jeśli przedstawisz mi okładki 5 gier na PC (dowolny gatunek i dystrybutor) wydane w ciągu ostatnich 5 lat w Polsce i wydanych co najmniej tak samo jak Stalowa Seria Techlandu, to kupię tobie 6 największych opakowań twego ulubionego napoju. Jak nie, to ty kupujesz to mnie. Pasuje?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 stycznia 2015, 21:32

Adam_OK pisze:Wszystko fajnie, tylko cały czas uparcie pokazujesz zdjęcia okładek gier konsolowych, a nie na PC. Zapewne stwierdzisz, że co to za różnica, bo to gra, i to gra. Otóż to bardzo wielka różnica!Gracze konsolowi są przyzwyczajeni do tego, że u nich standardowe wydanie gry kosztuje coś pomiędzy 100 a 200 zeciszzy. Przy takiej cenie jednostkowej dystrybutor może pozwolić sobie na wypasione pudełko z gadżetami w środku, bo i tak na tym zarobi. A ceny gier na PC (premiery, wydanie standardowe) najczęściej kosztują maks. 100 zł., więc trudno wymagać, by dystrybutorzy dali to samo, co w wydaniach konsolowych za (mniej więcej) połowę konsolowej ceny.

Mnie chodzi tylko o to, żeby pudełko było unikatowe dla każdego tytułu. Już nie wymagam cudów. Jeśli "żelazna seria" jest wytłoczona to dodatkowo nazwa gry chyba specjalnie kosztów by nie podniosła? Natomiast żeby nie zrobić tytułu na brzegu, tylko trzeba go samemu nakleić to, powiedzmy sobie szczerze, jest już dziadowanie straszne. Albo wycinana wkładka do pudełka CD (w dodatku w instrukcji) w Runaway. Co to ma być?

A co do zakładu - to skoro nie pijasz alkoholu, to zapewne pijasz kawę, herbatę itp. Jeśli przedstawisz mi okładki 5 gier na PC (dowolny gatunek i dystrybutor) wydane w ciągu ostatnich 5 lat w Polsce i wydanych co najmniej tak samo jak Stalowa Seria Techlandu, to kupię tobie 6 największych opakowań twego ulubionego napoju. Jak nie, to ty kupujesz to mnie. Pasuje?

No ale nie mają być wydania specjalne/kolekcjonerskie? Bo producentom się wydaje, że jak dadzą coś więcej (np. metalowe pudełko) to to już jest przynajmniej edycja specjalna. Dla mnie nie jest.

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Kontakt:

Postautor: tiger250 » 26 stycznia 2015, 23:01

Sir Kielbasa ma po części rację, te metalowe pudełka to żadna edycja specjalna. Trzeba się pogodzić, że gier nie wydaja już tak jak kiedyś. A znacie "aferę" z Wolfensteinem? Edycja specjalna kosztowała około 300zł, było tam pełno pierdółek, piękne opakowanie, ale nie było gry :D Trzeba było kupić sobie osobno, bo to była cena tylko za wydanie specjalne :D

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: jackowsky » 27 stycznia 2015, 10:07

Nie rozumiem co niektórych. Znalazła się firma, która w miarę fajnie wydaje gry. Cena wydania jest w miarę przystępna. Nikt nikomu nie wmawia, że jest to jakieś wydanie specjalne. Po prostu taki pomysł na serię. Nie pasuje? To nie kupuj.
Ostatnio skończone: Darkestville Castle (60%), Endless Fables 2: Frozen Path PL (50%), Freedom Force vs The 3rd Reich PL (40%), Ve Stinu Havrana (50%)
Gram: The Inner World: The Last Wind Monk PL
W tle: pauza

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 stycznia 2015, 19:16

tiger250 pisze:A znacie "aferę" z Wolfensteinem? Edycja specjalna kosztowała około 300zł, było tam pełno pierdółek, piękne opakowanie, ale nie było gry :D Trzeba było kupić sobie osobno, bo to była cena tylko za wydanie specjalne :D

O którego Wolfensteina chodzi? Tego ostatniego The New Order?

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Kontakt:

Postautor: tiger250 » 27 stycznia 2015, 19:55

Tak, The New Order.

Tutaj dokładny opis: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84155

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 stycznia 2015, 07:25

Zabawne tym bardziej, że gdyby na każdą platformę było tylko po 1000 sztuk to pewnie już by towaru nie było. Ale dla klienta nawet lepiej. Kupujesz takie wydanie, wszystkie 5 wersji gry i masz 5 kolekcjonerek. :D Ale zestaw bardzo fajny (dużo różnych papierowych dodatków). Nawet figurka. Zwłaszcza gdy się porówna z tym co obecnie wychodzi.

Wróć do „Memento mori 2”