Memento mori - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
60%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Posty: 240
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:08
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: Izysnofret » 07 stycznia 2012, 16:42

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 08 września 2013, 19:23

Fajna historia z dużą ilością zagadek, ale tak zabugowana, że czasem wymaga anielskiej cierpliwości.
Teoretycznie gra nie jest liniowa, można wiele rzeczy wykonać w różnej kolejności, ale wiąże się to z koniecznością wczytywania poprzedniego zapisu, bo gra dalej nie pójdzie. Kierujemy dwoma postaciami i to jest na plus, ale animacja troszkę kuleje. Lokacje i oprawa muzyczna to kolejny plus. Długość gry odpowiednia, choć niektóre rozdziały były bardzo krótkie.Szkoda, że gra nie doczekała się wydania w naszym kraju. Moja ocena 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Posty: 92
Rejestracja: 11 marca 2012, 12:54
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=30#p3488
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: chris85 » 23 listopada 2013, 11:20

Bardzo przyjemnie grało mi się w Memento Mori. Ciekawie opowiedziana historia, fajne zagadki, grafika też na wysokim poziomie, chociaż zdarzały się bugi tak jak pisała Urszula. Jednak gra wg mnie nie wybija się ponad inne podobne pozycje niczym szczególnym, daje 8/10
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
yamall
Posty: 10
Rejestracja: 26 listopada 2014, 19:18
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: A bo ja pamiętam ?
Lokalizacja: SD

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: yamall » 29 listopada 2014, 23:34

Pierwsza przygodówka od dłuższego czasu.
Najbardziej zaskakujące w sumie było zakończenie, ale przez całą grę klimat byl OK.
Fajne zagadki, pare razy musiałem pokombinować co i jak.
Ogólnie gra na +, ciekawy jestem jaka będzie 2 część

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Posty: 783
Rejestracja: 08 lipca 2015, 13:42
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 86 razy
Płeć:

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: DirkPitt1 » 25 listopada 2015, 13:51

Całkiem fajna gra. Ładna grafika i lokacje, zwłaszcza podobał mi się fiński klasztor wraz z otoczeniem. Muzyka nie rzuca się zbytnio w uszy, jako coś szczególnego (ani też nie torturuje gracza), więc przez większość czasu nawet jej się nie zauważa. Niezłe zagadki i logiczne używanie przedmiotów, co jest dużym plusem. (Nigdy nie zapomnę ile się nakombinowałem, żeby w takim Simonie Sorcererze 2 wpaść na pomysł "ubrania się" w psa, żeby przejść obok stróżującego potwora.)
Właściwie większość fabuły jest ciekawa, ale wyjaśnienie powodu kradzieży obrazów jakoś do mnie nie przemawia.
Spoiler:
Chociaż bohaterowie są sympatyczni, to miałem z nimi pewien problem. Z jakiegoś powodu ciągle musiałem sobie przypominać, że to nie Nina i Max z Tajnych akt.
Dam 8

Plusy:
Grafika i lokacje
Fajni bohaterowie
Gra dość długa

Minusy:
Nieprzekonujące wyjaśnienie jednego wątku
Znajdzie się parę błędów
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Posty: 593
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:28
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: UpartaZołza » 01 grudnia 2017, 22:24

Całkiem przyzwoita produkcja, z niezłą fabułą, od której odstaje niestety zakończenie - wywołało ono u mnie dość spore zdziwienie, ale raczej w negatywnym tego słowa znaczeniu. Sama rozgrywka raczej należała do przyjemnych, miło się rozwiązywało zagadki, i chociaż zdarzało mi się utknąć kilka razy, to najczęściej na krótką chwilę. Bohaterowie w moim odczuciu lekko nijacy - nie mogę im zarzucić nic konkretnego, ale jednocześnie niespecjalnie się z nimi zżyłam; miło, że obie postaci były grywalne, ale zdecydowanie to rozdziały z udziałem Maxa były tymi ciekawszymi, te w których kierujemy Larą wypadają nieco słabiej ;)

Miałam problem z uruchomieniem gry (wersja Steam) na moim laptopie - po początkowej animacji gra mi się zwiesiła i to tak konkretnie, że musiałam restartować system. Na szczęście sprawę załatwiło uruchamianie gry na zintegrowanej karcie graficznej. Najwidoczniej MM nie lubi kart nVidia :P

Ostatecznie: 7 z minusem
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
pi_kor
Publicysta
Posty: 243
Rejestracja: 05 marca 2017, 00:23
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 83 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Memento mori - ocena użytkownika

Post autor: pi_kor » 15 lipca 2023, 21:31

Gra jest tym czym dwójka tyle że pod paroma względami gorsza:
- mniej rozbudowany system inspekcji przedmiotów.
- gorszy dubbing (zjazd imigrantów ;_;), gorzej napisane dialogi, porównując obie części to niebo, a ziemia.
- mniej detektywistyczna (Lara w tym Interpolu to chyba tylko kawę parzy innym agentom).
- gorsza grafika (chodź to zrozumiałe), animacyjnie też.
- w przechodzeniu w niektórych miejscach postać potrafi ześwirować, a przy oglądaniu hotspotów (górna krawędź) potrafi przeszkadzać rozsuwający się ekwipunek

Za to że jest gorszą wersją starszej siostry daje oczko niżej, czyli 7. Jeśli komuś podobała się następczyni to ta też mu podejdzie.
Spolszczenia maszynowe:
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memento mori”