The night of the rabbit - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
5
38%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
8
62%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

The night of the rabbit - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 29 maja 2013, 22:46

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Re: The night of the rabbit - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 11 czerwca 2013, 20:40

Piękna gra pod każdym względem. Graficznie przedstawia się rewelacyjnie i wielki za to plus. Oprawa muzyczna i głosy lektorów to kolejny plus. Zagadki tez bardzo fajne, choć nie są jakoś bardzo wymagające. Fabuła gry i zawarty w niej humor podoba mi się. Na minus spolszczenie i polowanie na osiągnięcia, nie zdobyłam wszystkich. Gram kolejny raz może tym razem odnajdę wszystkie, chyba że znów trzeba będzie w coś klikać w nieskończoność to odpuszczę zabawę i nie będę tego robić. Moja ocena 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 29 sierpnia 2013, 18:00

The Night of the Rabbit dostarczyło mi sporą dawkę dobrej zabawy. Dużo tu nowinek i ciekawych opcji - można m.in. rzucać czary czy też przenosić się między dniem a nocą.

Oprawa audiowizualna jest mistrzowska - tła wraz z muzyką świetnie pasują do urokliwego baśniowego świata. Ten zaś nie jest może szczególnie rozległy, ale ilość jednocześnie dostępnych lokacji jest dość duża i można sobie zarówno pozwiedzać (wioska i okolice wyglądają przeuroczo), jak i pomęczyć się nad ustaleniem miejsca, w którym należy wykonać dane zadanie.

Największe zastrzeżenia mam do dialogów - zbyt często konieczne jest kilkakrotne słuchanie tych samych tekstów, a zawarty w nich humor jest momentami mocno średni. Na szczęście nie przeszkadza to zbytnio w rozgrywce i nie obniża w sposób znaczący końcowej oceny.

8+/10 (Plus za to, że główny bohater nie lubi przesuwanych układanek).
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 01 czerwca 2014, 19:20

The Night of the Rabbit to sympatyczna gra z piękną oprawą graficzną i muzyczną. Fabuła jest interesująca, zagadki zróżnicowane i wymagające (dla mnie nie zawsze wszystko było oczywiste i banalnie proste). Mocną stroną gry jest na pewno rzucanie czarów (miło było posłuchać szeptów skał :] ) oraz przechodzenie pomiędzy dniem i nocą. Muszę przyznać, że bardzo miło spędziłam czas zwiedzając zakątki Mysiboru i poznając jego mieszkańców. Szkoda tylko, że żadna z napotkanych postaci, również włączając w to głównego bohatera, nie wzbudziła we mnie większych emocji; tym samym żadnej z nich nie polubiłam jakoś szczególnie -to tylko sympatyczne stworzenia które spotykamy na swojej drodze, ale o których raczej nie będę pamiętać po ukończeniu gry.

8/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
zorija
Obserwator

Postautor: zorija » 23 czerwca 2014, 14:22

Bardzo fajna gierka, długa, z różnymi lokacjami.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 50 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 25 czerwca 2014, 16:56

Skończyłem dziś tę grę, a przed chwilą przeczytałem ponownie reckę vaapku. Generalnie mogę sie podpisać pod tym, co ona napisała z małą różnicą - praktyczny brak zagadek nieprzedmiotowych (takową może udawać kwartet no i finałowa walka z Zaroffem) uważam za wadę, przez co dam nieco niższą ocenę niż ona. No i trochę za dużo łażenia i szukania tych wszystkich znajdziek - kropel, kart, opowieści i naklejek - lubię takie rzeczy, ale tu twórcy chyba nieco przesadzili z tym elementem. Generalnie niezła gra, choć chyba liczyłem na coś więcej. Dam 7,5/10, w ankiecie 8/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 czerwca 2014, 18:18

Adam_OK pisze:praktyczny brak zagadek nieprzedmiotowych (takową może udawać kwartet no i finałowa walka z Zaroffem) uważam za wadę

A czarów to do czego używamy jak nie do rozwiązywania zagadek? Przecież jeśli osiągamy cel dzięki użyciu magii, to nie mamy do czynienia z klasycznym ekwipunkowym (tudzież przedmiotowym) wyzwaniem.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 25 czerwca 2014, 19:06

Vicek pisze:
Adam_OK pisze:praktyczny brak zagadek nieprzedmiotowych (takową może udawać kwartet no i finałowa walka z Zaroffem) uważam za wadę

A czarów to do czego używamy jak nie do rozwiązywania zagadek? Przecież jeśli osiągamy cel dzięki użyciu magii, to nie mamy do czynienia z klasycznym ekwipunkowym (tudzież przedmiotowym) wyzwaniem.

Niby tak, ale korzystanie z nich wygląda tak samo jak używanie czegokolwiek z ekwipunku - otwierasz inwentarz, klikasz czar, potem cel i już. Fascynujące ;)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 czerwca 2014, 19:50

No cóż, to co napisałeś to chyba jeden z najczęściej wysuwanych argumentów przeciwko przygodówkom. Między innymi dlatego jest to gatunek niszowy, niektórych po prostu nudzi ciągłe klikanie i dość powolne tempo rozgrywki. Ale dla mnie zgadywanie jakiego przedmiotu (czaru/formy Spota etc.) użyć bywa fascynujące, choć wiele zależy od tego, czy zagadki są logiczne i przemyślane.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 25 czerwca 2014, 19:57

Pewnie masz rację, tylko że mi chodziło o podkreślenie faktu, że użycie czaru i użycie kubka nie różni sie niczym w kwestii mechaniki. A powolne tempo rozgrywki można spotkać i w innych gatunkach growych.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 17 lipca 2014, 00:25

Ta gra jest REWELACYJNA :dziadek: Jest w niej mnóóóstwo pokręconych i zróżnicowanych pod względem poziomu trudności zagadek, wiele lokacji dostępnych w jednym czasie, cała masa przedmiotów w ekwipunku, humor, piękna, kreskówkowa grafika... czyli wszystko czego oczekuję, od tego typu gry. Nawet fabularnie wypada bardzo dobrze - niby taka dziecięca, bajkowa historyjka, ale angażuje i potrafi wzruszyć i rozbawić nawet takiego starego konia, jak ja.

Poza tym długość rozgrywki jest naprawdę IMPONUJĄCA, choć ja i tak nie zgłębiłem gry w całości, bo nie chciało mi się grać w karty, wysłuchiwać historyjek ani zbierać kropel i innego badziewia... Gra jest na tyle obszerna, że nawet bez tych dodatków zajęła mi kilka naprawdę dłuuugich wieczorów.

Oprawa audiowizualna jest wspaniała. To jest coś, co można bez wstydu pokazać miłośnikom innych gatunków gier, by zobaczyli jak obecnie wyglądają przygodówki z najwyższej półki. Monitory Full HD wysoce zalecane :)

Z rzeczy, które mi się nie spodobały mogę wymienić tylko zupełnie nieprzydatny system podpowiedzi, skopaną normalizację audio (muzyka i dialogi nagrywane w różnych poziomach głośności, przez co walczyłem z ustawieniami przez całą grę), no i mnóstwo powtarzających się wypowiedzi - nie ważne, czy pytam jakąś postać o coś, czy przynoszę jej to, co chce - i tak lecą w kółko te same dialogi, przez co trzeba wszystko przeklikiwać...

Niemniej jednak daję 9/10. Póki co jest to najlepsza przygodówka od Daedalic Entertainment, w jaką grałem :okok:

A tak przy okazji, czy tylko mi Jerry do złudzenia przypomina Krzysia z Kubusia Puchatka? :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 17 lipca 2014, 00:33

A ja myślałam, że na starość wzrok mi niedomaga. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 04 maja 2015, 14:40

Kolejna bardzo dobra produkcja od studia Dedalic. Grafika jak zawsze ładnie rysowane plansze i bohaterowie. Muzyka nastrojowa i pasująca do całości. Fabuła jest magiczna i to naprawdę przez cała grę czułem magię bijącej z tej gry. Zagadki nie są trudne ale nie są też obraźliwie łatwe. Minusem są dialogi, które się ciągle powtarzają. Plusem jest system magii oraz gra karciana miło umilająca rozgrywkę. Ogólnie studio lubi dodawać jakieś nowe rzeczy do przygodówek, czekam na grę od nich łącząca te pomysły, mógłby wyjść na prawdę ciekawy tytuł. Myślę, że gra jest idealna dla dziecka jako wspaniały sposób do wprowadzenia w świat gier przygodowych.
Mam nadzieję na kontynuację w której Jeżyk będzie trochę starszy, a gra bardzie mroczna, bo zakończenia pozostawia taka możliwość.

Moja ocena gry 8+ (ankieta 9)

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: yemet » 20 lutego 2016, 16:22

Zwykle w przygodówkach eksplorujemy pięć lokacji na krzyż, a po rozwiązaniu problemu przenosimy się do nowych, tracąc dostęp do poprzednich. "Night of the Rabbit" ma bardziej otwarty świat: niemal od początku możemy zwiedzać wiele pięknych lokacji, szybko odblokowujemy kolejne, zachowując dostęp do starych. Jest tylko kilka odstępstw od tej reguły. Taka struktura gry pociąga za sobą kilka konsekwencji. Otóż "stare" lokacje powinny wciąż zajmować nasza uwagę, aby nie stać się białymi plamami w dalszych przygodach, a postacie powinny reagować na nasze poczynania, nawet jeśli zostały wcześniej zagospodarowane fabularnie. Ta sztuka nie do końca udała się Daedalic Entertainment. Lokacje zawierają wiele interaktywnych elementów, zwykle kryją niejedna zagadkę, a jednocześnie ani razu nie miałem wrażenia, ze dalsza droga została sztucznie zablokowana. Po nauce czaru zmieniającego cykl dobowy lokacje trzeba odkrywać na nowo. Patent może nie nowy, ale kapitalnie zrealizowany. Mieszkańców Mysiboru zastajemy w innych miejscach, dochodzą tez nowi, a pewne rzeczy staja się możliwe tylko za dnia lub nocy. Gorzej wypadły postacie. Powtarzanie tych samych kwestii dialogowych rozczarowuje, tym bardziej ze nie można skipowac pauz, kaszlnięć, chrząknięć, itp. Nie można nikogo zapytać o nowo zdobyty przedmiot czy poprosić o wskazówkę. Zwierzątka zwykle od razu zapominają o tym, co dla nich zrobiliśmy. Natomiast do ich projektu i voice actingu nie można się przyczepić.

Nie przypadł mi gustu główny bohater. Trudno było się z nim identyfikować. Gra też nie wzbudziła u mnie większych emocji, jak u jednego z przedmówców. Główny czarny charakter objawił się za późno i chyba niepotrzebnie. Fabula jest miałka i gdyby nie naprawdę dobra końcówka, postawiłbym przy niej minus. Cztery krótkie przedstawienia były zabawne, a zakończenie nad wyraz udane. Twist fabularny aż prosi się o rozwinięcie w prequelu.

Za zagadki należy się plus. Jest ich naprawdę dużo i niewiele z nich jest zupełnie pozbawiona logiki. Na początku sięgnąłem kilka razy do solucji, resztę przeszedłem samodzielnie. Potem już kojarzyłem, gdzie, co jest i w którym miejscu można coś zrobić, wiec często po odnalezieniu nowego przedmiotu albo nauce nowego zaklęcia od razu wiedziałem, gdzie należy go użyć. Nie powiedziałbym jednak, ze zagadki są proste. Jest tyle obiektów i postaci, ze należy wykazać się niemałą spostrzegawczością.

Na minus system podpowiedzi, który nie działa. Jest tylko powtarzana ostatnia kwestia Markiza lub starego maga. Szkoda, ze poza zaklęciem zmieniającym porę dnie, konieczność użycia każdego innego można policzyć na palcach jednej reki. Nie podobają mi się również niektóre achievemenety. Prędzej wypaliłbym sobie oczy przed monitorem, niż znalazł wszystkie krople i naklejki. Tego typu wyzwania tylko wybijały mnie z rytmu. Gra w karty w dużej mierze zależy od szczęścia, wiec grałem tylko z konieczności.

Zalety
- zagadki
- oprawa wizualna
- długość gry
- zakończenie
- realizacja i wykonanie cyklu dobowego

Wady

- bezbarwny szwarccharakter z kapelusza
- nijaki protagonista
- mocno ograniczona interakcja między postaciami
- system podpowiedzi nie spełnia swojej funkcji
- powtarzające się dialogi
- za dużo chodzenia

Ocena: 8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:53

8/10

Bardzo pozytywne zaskoczenie, ale kilka zagadek po prostu głupich.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 10 października 2016, 02:34

Magiczna przygodówka z iście baśniowym klimatem, a także z galerią barwnych bohaterów. Co więcej, perypetie Jerzyka nie tylko potrafią wywołać sympatyczny uśmiech na twarzy, lecz również wzruszyć i skłonić do zadumy (wliczając w to nienachalny wątek ekologiczny). Gra nie zawodzi też pod względem czasu zabawy oraz czekających na odbiorców zadań. Podobał mi się pomysł z zaczarowaną monetą, karcianka Kwartet, a ponadto możliwość korzystania od pewnego momentu z księgi do zamiany nocy w dzień i odwrotnie. Kolejny plus stanowi wspaniała oprawa audiowizualna. To wszystko sprawiło, że twórczość Daedalic Entertainment nie po raz pierwszy zrobiła na mnie ogromne wrażenie. I choć The Night of the Rabbit jest świetną propozycja dla graczy w każdym wieku, dzieci powinny w razie czego mieć pomoc ze strony osoby dorosłej, bo mogą nie poradzić sobie ze wszystkimi zagadkami. A ocena? 9/10.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Wróć do „Night of the rabbit, The”