A.D. 2044 problem z uruchomieniem

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

A.D. 2044 problem z uruchomieniem

Postautor: ALEX » 02 kwietnia 2017, 10:32

Mam 2 płytowe wydanie z Gamblera. Niestety nie chcę się odpalić ani na Win10 ani na Win XP. Gdy klikam na ikonę gry to nie dzieje się zupełnie nic. Próbowałem wszystkich możliwych trybów zgodności jednak nie pomaga to w niczym. Jedyna opcja to uruchomienie gry z płyty ale wtedy wyświetla mi się tylko ekran gdy a nie widzę ekranu inwentarza i opcji czyli i tak nie da się grać. :(
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 82 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Re: A.D. 2044 problem z uruchomieniem

Postautor: Urszula » 02 kwietnia 2017, 10:55

Żeby ją uruchomić, musisz mieć zainstalowany Virtual PC z win 98 - klik
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 kwietnia 2017, 11:25

ALEX pisze:Jedyna opcja to uruchomienie gry z płyty

Jest jeszcze opcja złożenia kompa, który będzie uruchamiał gry bez problemów. :tak: Sam właśnie próbuję przywrócić do życia dwie jednostki. Szarpanie się ze starymi grami na współczesnym sprzęcie (jeśli nie zostały dostosowane jak niektóre klasyki - Doomy chodzą pięknie!) jest moim zdaniem bez sensu. Szkoda zdrowia i czasu. :)

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: ALEX » 02 kwietnia 2017, 12:04

Ja już tak zrobiłem, mając dość męczenia się z patchami, fixami itp sposobami do uruchomiania gier które często nie działają. Sprawiłem sobie dość bardzo wiekowego kompa z XP który stoi obok biurka i na którym odpalam właśnie stare tytuły bez przeszukiwań internetu i tracenia nerwów. Niestety AD 2044 jakoś się z nim nie polubił ale dzięki niemu ukończyłem m.in. Sanitarium, AitD 4 czy Longuest Journey :-)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy

Postautor: MrPepka » 02 kwietnia 2017, 12:09

Dam banię ściąć że komuś się udało uruchomić tą grę na win xp a nawet na 7-ce.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 kwietnia 2017, 12:35

ALEX pisze:Ja już tak zrobiłem, mając dość męczenia się z patchami, fixami itp sposobami do uruchomiania gier które często nie działają. Sprawiłem sobie dość bardzo wiekowego kompa z XP

E, XP wiekowy? U mnie działa normalnie jako drugi komputer (z tych sprawnych aktualnie). Jedyny jego feler to napęd CD. Mam podpięte 2 (w tym jedną nagrywarkę) i oba nie działają. Jaki masz tam czytnik CD? Z tego co pamiętam do starszych gier nie może być zbyt szybki. I w tym problem. Bo współczesny sprzęt można dostać wszędzie, nawet na poczcie.

który stoi obok biurka i na którym odpalam właśnie stare tytuły bez przeszukiwań internetu i tracenia nerwów. Niestety AD 2044 jakoś się z nim nie polubił ale dzięki niemu ukończyłem m.in. Sanitarium, AitD 4 czy Longuest Journey :-)

Dla AD to jest zbyt nowy komp. Nowszy z tych, które reanimuję będzie z Windows 95 i na nim powinna śmigać jak ta lala. Większość przygodówek z drugiej połowy lat 90-tych na nim przeszedłem (w AD nie grałem). Z tych na CD. Do dyskietek będę używał AT 286 z DOS-em, na którym z kolei przechodziłem wersje dyskietkowe. I to jest dopiero staruszek. :)

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Postautor: MrPepka » 02 kwietnia 2017, 12:52

A czy ta gra nie wyszła przypadkiem na dos? Jeśli tak to wystarczy ją uruchomić na dosboxie.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 77 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: adventurka » 02 kwietnia 2017, 12:59

Nie jest dosowa. Na pewno działała w WinMe. Jeśli uruchamia się w XP, to może coś z rozdzielczością ekranu zrobic? Uruchomić w oknie, jeśli się da?
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Postautor: MrPepka » 02 kwietnia 2017, 13:06

adventurka pisze:Nie jest dosowa. Na pewno działała w WinMe. Jeśli uruchamia się w XP, to może coś z rozdzielczością ekranu zrobic? Uruchomić w oknie, jeśli się da?

Na pewno? Zobaczcie na ten artykuł:
https://pl.wikipedia.org/wiki/A.D._2044

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 82 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 02 kwietnia 2017, 13:08

W tym samym roku została wydana na PC.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 77 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: adventurka » 02 kwietnia 2017, 13:12

Alex pisze o Gamblerze, więc to 1998. Wydaje mi się, że w jego wersji nie ma już DOS-a, ale mogę się mylić.

Edit------------------
Jeśli coś instalowałes, to może być jednak z wersją dosową, ale nie wiem, jak to zamontowac w Dosboksie. Prościej byłoby chyba uruchomić z płyty, ale najpierw zmienić rozdzielczość ekranu na 640x480 albo przyjrzeć się opcjom Ustawienia w okienku uruchamiania.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Wróć do „A.D. 2044”