Syberia II - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
18
50%
9. Prawie doskonała
6
17%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
7
19%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
11%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
3%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Syberia II - ocena użytkownika

Postautor: UpartaZołza » 09 lipca 2014, 22:02

Po Syberię 2 sięgnęłam zaraz po przejściu części pierwszej (i było to moje jedyne spotkanie z tą grą). Grało się bardzo przyjemnie, chociaż dwójka zachwyciła mnie "nieco" mniej niż poprzedniczka. Grze nie mam nic do zarzucenia pod względem oprawy audiowizualnej - to co widać i słychać pozwalało mi przenosić się w świat Syberii.
Na plus - naprawienie problemu z wykorzystanymi opcjami dialogowymi.

7,5/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Iselor
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Iselor » 23 lipca 2014, 00:16

Dałem ósemkę. Niby graficznie ślicznie, muzycznie też ok, ale...Obie części Syberii wolę traktować jako jeden tytuł. Dwójce zabrakło tej oryginalności pierwszej części, tej tajemnicy. No i zdecydowanie za krótka. Wciąż grało się super ale po skończeniu czułem niedosyt. 8/10

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751

Postautor: Sally Sparrow » 31 lipca 2014, 11:06

Kontynuacja mojej ulubionej gry.

Klimat nadal podobny, postaci ewoluują, gra się nadal przyjemnie ale przyznam, że to nie to samo co część pierwsza. Lokacje nie dorównują tym z jedynki, choć też są interesujące. Gra ma jedną poważną wadę - jest za krótka!

8/10

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 13 października 2014, 17:47

Jako że pierwsza część Syberii bardzo mnie zachwyciła i wciągnęła, od razu po jej ukończeniu postanowiłem się zabrać za sequel. Nie będę już powtarzał zachwytów z wypowiedzi przy jedynce na temat oprawy audiowizualnej, historii, klimatu i grywalności, bo musiałbym napisać prawie to samo. Gdybym musiał jednak wybierać, to historia jedynki chyba podobała mi się odrobinę bardziej (tu było bardziej śniegowo-jednostajnie, no i niezbyt spodobała mi się wiadoma scena w wiosce Jukoli). Podobały mi się za to nawiązania do postaci spotykanych w jedynce. Poprawiono też kwestie techniczne: ani gra nie wywalała się już niespodziewanie do Windowsa, ani podczas minimalizacji nie psuły się kolory. Fajnie też, że wykorzystane dialogi kasowały się z listy. Oprócz tego, miałem wrażenie, że poziom trudności jest za sprawą kilku miejsc wyższy niż w jedynce, ale na szczęście wciąż dla mnie akceptowalny. Świetna gra, ale żeby wskazać, że jedynkę uznałem za odrobinkę lepszą, daję 8/10.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Hemiq
Obserwator

Postautor: Hemiq » 20 maja 2015, 16:09

Plusy:

+ gra jako całość...

Minusy:

- ...choć grafika powoli zaczyna się starzeć
- krótsza od poprzedniczki

Ocena: 9/10

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 23 lipca 2015, 14:59

Ocena : 10/10

Opis :
hmm nie wiem co mogę dodać do mojej opinii Syberii I, bo w sumie te 2 gry tworzą jedną całość. Syberia 2 jest tylko ulepszona pod kilkoma względami, ale nic w tym dziwnego i nadzwyczajnego skoro została wydana kilka lat później Rysunki Benoîta Sokala znów się pojawiają, co kolejny raz wprawia w zachwyt i tworzy świetny klimat dla całej rozgrywki. Czy Syberia II jest lepsza niż Syberia I ? Dla mnie nie, gdyż traktuje je jako jedną grę, czyli niczym bardzo popularne ostatnimi czasy gry podzielone na epizody niczym seriale :). Także zagranie w samą Syberię I jest niczym oglądnięcie połowy filmu, po czym wyłączają prąd :D Jak komuś się spodobała pierwsza część to polecam zagrać w 2, choćby po to by poznać dalszą fabułę, powrócić do Świata Kate Walker i ochłodzić się zimową aurą Syberii (polecane w szczególności w upalne lato heh :D ). Ocena, taka jak w przypadku poprzedniej części - 10/10, po prostu klasyka gatunku ;)
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40

Postautor: Shadow » 23 lipca 2015, 22:04

Moje ocena to 9/10 - nie podobała mi się jedna tylko rzecz, otóż trzeba czasem przeklikać daną kwestię podczas dialogów, aby wyczerpać temat.

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 20 razy

Postautor: winstonsmith » 25 lipca 2015, 11:14

Jest kontynuacją na którą liczyłem i jaką lubię, czyli zrobioną w stylu pierwszej części gry. Twórcy nic nie udziwnili, dali fanom to czego chcieli i dlatego nie wyszło coś w rodzaju 2-giej części Najdłuższej Podróży (wiem, że ma ona swoich fanów), Still Life 2, czy nawet Black Mirror 2 (ta gra mi się akurat podobała). To właśnie z tego powodu niektórzy uznają 2-wie części Syberii za 1-ną grę. Jest tak też dlatego, że Syberia 2 jest naprawdę udana pod względem fabularnym i została dodatkowo poprawiona od strony samej rozgrywki. Muzyka i grafika były oczywiście świetne.
Co do fabuły to od samego początku trzyma klimat 1-szej części, nawet dzięki interfejsowi menu i filmikowi przypominającemu wcześniejsze wydarzenia. Wg mnie aż do
Spoiler:
można się poczuć jakby
Spoiler:
nie zmieniało się płyty w napędzie. W Romansburgu z jego mieszkańcami i monastyrze ze świetną postacią patriarchy, dzieje się sporo i b. ciekawie. Początkowe etapy "leśno-śnieżne" z czasem przybierają niekorzystny obrót głównie przez to, że bardzo nie przypadli mi do gustu nasi główni antagoniści - te postacie były dla mnie byle jakie i irytowały.
Spoiler:
jest niczego sobie ale w tym etapie najbardziej podobała mi się...no właśnie co to właściwie było? - duchowa podróż w czasie i przestrzeni? (ech ten Sokal) :) No cokolwiek by to nie było to miało ten nostalgiczny i baśniowy klimat o który w Syberii chodzi. Przy okazji poznaliśmy wielka tajemnicę Woralbergów i dowiedzieliśmy się co automaty mają w środku :> . Sama końcówka była całkiem niezła. O dialogach mógłbym powiedzieć to samo co w Syberii 1, ale wspomnę tylko, że najbardziej urzekł mnie zmieniający się akcent braci-opryszków - w wersji anglo byli Brytyjczykami, w wersji polskiej Rosjanami :E .
9/10 a w sercu 10/10 ;)
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: DirkPitt1 » 20 października 2015, 13:28

Syberia 2 kontynuuje historię opowiedzianą w pierwszej części. Kate znalazła już Hansa Voralberga. Zamiast jednak cieszyć się z dobrze wykonanego zadania i wracać do domu, postanowiła towarzyszyć Hansowi w poszukiwaniu mamutów. Krótko mówiąc, gracza czeka dalszy ciąg pogoni za marzeniem.
Grafika wygląda jeszcze lepiej niż w poprzedniej części. Wcześniej piękne tła były dość statyczne. Teraz, a to przez las przejdzie wilk, a to z dachu zsunie się śnieg… Ogólnie śnieżne, rosyjskie plenery przemawiają do mnie jeszcze bardziej niż miejscówki z cz 1. Zwłaszcza zapadła mi w pamięć Drewniana chata i kręcący się w okolicy niedźwiedź, klasztor i wioska Jukoli. Kate zyskała też nowego towarzysza w postaci jukiego, dziwnej mieszaniny psiaka, foki i polarnego niedźwiedzia. Właściwie służy on tylko temu, żeby wywoływać kłopoty, które trzeba potem jakoś odkręcić, ale jego towarzystwo i tak jest przyjemne.
Muzyka znów wpasowuje się w klimat gry i choć żaden utwór nie wpadł mi w ucho na tyle, żebym chciał go posłuchać poza grą, to nie mogę jej nic zarzucić. Polskie głosy znowu dają radę, zwłaszcza aktorka, dubbingująca Kate.
Zagadki znów są nie za proste, nie za trudne, w sam raz by nie zaciąć się na dłużej i móc śledzić fabułę.
Z minusów, jak w pierwszej części tylko jeden, za to wielki. Może czegoś nie zrozumiałem, ale mam wrażenie, że Kate podróżowała po Rosji, a potem statkiem, jeszcze dalej na północ. Jeśli tak, to skąd tam, do cholery pingwiny?
Daję 10-

Plusy
Jeszcze lepsza grafika
Muzyka
Fabuła
Juki

Minusy
Pingwiny na biegunie północnym
Ostatnio ukończone: Broken Age, Fran Bow
W trakcie: Primordia,
W planie: The Whispered World, Police Quest

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 15:01

8/10

Lepsza od części pierwszej, ogólnie na wysokim poziomie, ale jest sporo lepszych gier :) a i powtórzę kolejny raz, grałem w gry z dużo ciekawszą fabułą.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 29 marca 2017, 02:20

Syberii 2 daję ocenę nieco wyższą niż pierwszej części cyklu, czyli 7. Trochę więcej się tu dzieje poza samym chodzeniem od lokacji do lokacji i chyba trochę więcej jest interakcji z postaciami, choć jak na moje potrzeby i tak stanowczo za mało.
Kate jest też zdecydowanie lepiej zagrana w wersji PL, mniej drewniana i wzbudza większą sympatię. Za to Hans jest ze wszystkich postaci najbardziej bezpłciowy, wręcz nierealny, no ale - może taki właśnie miał być.
Mimo wszystko nie wciągnęłam się w tę grę, nie przemówiła do mnie tak jak do wielu innych i zastanawiając się nad tym dlaczego, doszłam do wniosku, że nie umiałam dać się przekonać całej opowieści.
Najbardziej immersję psuły mi dialogi, które potrafiły być zupełnie bez sensu, jeśli gracz zrobił wcześniej coś, co ewentualnie mógł uprzednio obgadać z którąś z postaci. Wątek z odpowiednim do danego zadania pytaniem nie znikał wtedy, tylko był jakby schowany pod bardziej aktualnymi wypowiedziami i w ten sposób rozmowy wyglądały tak:
"Wiesz, udało mi się już zrobić/znaleźć to i to".
"Nie wiesz, jak mogę zrobić / gdzie mogę znaleźć to i to?"
Czyli najpierw informowaliśmy rozmówcę, że już wszystko załatwione, a potem wypytywaliśmy go, jak to zrobić. No, litości.
Na fakt, że ten cały świat wydał mi się mało przekonujący, ma też wpływ to, że w żadnej z części nie ma opcji oglądania otoczenia i wysłuchiwania komentarzy Kate (poza stwierdzeniami, że coś jest w danym momencie niemożliwe do zrobienia). Przechodzimy przez wiele pięknie narysowanych planszy, które pozostają tylko rysunkami, bo brak na nich jakichkolwiek interakcji, choćby tylko związanych z oglądaniem.
No i bardzo mało objaśnień, wskazówek do zagadek, może poza tymi na samej Syberii. Większości rzeczy trzeba się domyślać samemu, kombinować metodą prób i błędów - może ja już za leniwa jestem? No, qrka, jak widzę jakieś dziwaczne ustrojstwo, z którym nie wiadomo co począć, to mam ochotę zrobić w tył zwrot.
Niemniej doceniam tak jak przy części pierwszej pomysł, oprawę, szczegółowość wykonania, a że parę rzeczy zostało poprawionych (chociażby te nieszczęsne kółka prowadzące do kolejnych lokacji), a postaci i zagadek jest jakby więcej, to i ocena mimo mego narzekania całkiem przyzwoita. No i Oskar w wiadomym momencie autentycznie mnie wzruszył. I foko- czy tam wydropies fajny. :D

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 03 maja 2017, 10:25

Gra świetna ale nie tak dobra jak jedynka. Na plus nadal zaliczam jeszcze ładniejszy świat gry i oprawę audio. Pozbyto się też największej dla mnie bolączki pierwszej części czyli wielkich i pustych lokacji. Tutaj obszar gry jest mniejszy, bardziej zwarty, więcej się dzieje przez co gra nabrała tempa. Niestety sama fabuła jak i miejsca które zwiedzamy są moim zdaniem sporo słabsze i nie zapada tak w pamięć co w oryginale. Mimo wszystko to dobra gra.

PLUSY:
- Oprawa Graficzna
- Wygląd lokacji i świat gry
- Większe tempo gry

Minusy:
- Słabsza i mniej ciekawa fabuła
- Średnio udana część miejscówek

OCENA: 7/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: [url=http://www.przygodomania.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=634&start=80#p25070]Ukończone gry[/url]
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 23 sierpnia 2017, 21:54

Ponowne przejście drugiej części Syberii po paru latach było dla mnie wielką frajdą. Zagadki w dwójce są trudniejsze, graficznie jest bardzo ładnie, a udźwiękowienie jest równie dobre jak w jedynce. Fabularnie jest bardzo ciekawie, chociaż klimat nieco „siada” - wiadomo już jaki jest cel podróży i to sprawia, że znika aura tajemniczości. Z drugiej strony akcja wciąż zaskakuje, a zakończenie robi wrażenie.
Przymykając oko na drobne niedociągnięcia, przyznaję grze 9/10 punktów.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 26 października 2017, 13:20

W dwójkę zagrałem zaraz po ukończeniu pierwszej części. Niestety nie wywarła ona na mnie takiego wrażenia jak poprzedniczka. Niby lepsza grafika i zagadki, ale grało mi się trochę gorzej, a zakończenie całości nie porwało mnie tak jak finał jedynki. Stąd moja ocena to "tylko" 8.

Wróć do „Syberia II”