Jack Keane 2 - problemy

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Jack Keane 2 - problemy

Postautor: kassiopestka » 16 października 2013, 12:11

Hej, grał lub gra w to może ktoś? Potrzebuję seve'a zaraz po tym, jak Amanda za pomocą odłamka szkła uwalnia koło zapasowe podczas pościgu za zeppelinem.
Bo save, który jest w bazie na forum, jest troszkę za daleko. A niestety wyskakuje mi błąd, kiedy klikam szkłem na pasku przytrzymującym koło. Obraz robi się ciemny, wychodzę do menu i wracam przez kontynuuj grę, ale ta ma ewidentny zawias. Amanda gibie się na zderzaku, zapewne powinien być jakiś filmik, a jak wciskam spację, żeby go przewinąć, to mi się zawiesza na amen na tym przewijaniu. :(
Zmniejszyłam już ustawienia, że może to coś da, ale nic z tego...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Jack Keane 2 - problemy

Postautor: Urszula » 16 października 2013, 14:35

Ten sam błąd wyskakiwał u mnie, ważna jest kolejność wykonywania czynności, żeby błędu nie było. Sprawdź wszystkie zapisy viewtopic.php?f=472&t=2669 te, które nie są dołączone do solucji, tam powinien być potrzebny save. Kolejny błąd wyskakuje na sawannie, gdy pójdzie się ścinać liście palmowe bez figi w ekwipunku.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 16 października 2013, 18:27

Wielkie dzięki, Ula. :) Faktycznie istotne jest, żeby najpierw uwolnić zapasowe koło, a dopiero potem wywalić bagaż Eve.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 16 października 2013, 19:46

Ale wiecie co? To jest chyba kwestia którejś tam próby. Bo naszło mnie przejść ten fragment jeszcze raz, zrobiłam to samo, co poprzednio (bagaży nie tykałam), a i tak się zawiesza. Ech...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 16 października 2013, 19:49

Nie wiem, ja z tym długo nie mogłam dojść do ładu. W końcu taka kolejność, jaką podałam w solucji zadziałała. Dodałam zapis po odcięciu koła.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 17 października 2013, 01:24

Ula, już wiem.
Szkła musisz użyć nie na pasku przytrzymującym zapasowe koło, tylko na samym kole. A że tam się wszystko trzęsie, bo samochód jedzie i podskakuje, to pewnie i tobie, i mnie, udało się przypadkiem kliknąć koło, próbując kliknąć pasek, i wtedy to zadziałało. Próbowałam x razy w różnych konfiguracjach i wreszcie doszłam, że istotne jest właśnie to, a nie kolejność. W sensie, że możesz bagaże odpiąć wcześniej niż koło, ważne, żeby szkłem kliknąć samo koło, klikniesz pasek, który je przytrzymuje, gra się zawiesi, klikniesz samo koło, gra pójdzie dalej.
Sprawdź sobie. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 17 października 2013, 03:18

Sprawdziłam też z tymi figami - tu u mnie nie było żadnego błędu. Specjalnie poszłam do słonia bez figi i spokojnie mogłam wrócić i podnieść figę. Może to kwestia tego, że z tymi figami jest takie trochę szukanie pikseli, w sensie, że kursor pojawia się na nich i znika, ciężko utrafić.
Poza tym, kiedy miałam wrażenie, że tych fig faktycznie już nie ma (słonie zeżarły?), to nastawiłam płytę jeszcze raz i małpy strąciły kolejne.
No chyba że chodzi o to, że się najpierw pójdzie do słonia, zanim figi w ogóle spadną z drzewa. No tego akurat nie próbowałam, teraz mi przyszło do głowy... To ewentualnie sprawdzę jutro, bo dziś już spadam spać. :)

A... teraz doczytałam, że chodzi o ścięcie liści. To u mnie nic takiego nie było, liście ścięłam, zanim w ogóle zainstalowałam gramofon z płytą. Figę wzięłam na samym końcu, jak już nic innego nie było do zrobienia.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 17 października 2013, 09:12

Sprawdziłam to, nie jest problem kliknięcia na pasek. Zawiesił się, gdy tylko odcięłam bagaż i poszłam po koło. Jeszcze z tym pokombinuje.
W drugim przypadku, znów największy, głodny i samotny słoń, nie chciał mnie puścić i Jack dreptał w kółko.
Moje gry

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 18 października 2013, 01:13

No to dziwne, naprawdę. Mnie słoń w ogóle nie zaczepia. A z kołem zapasowym próbowałam z 10 razy, wiesza mi się zawsze po kliknięciu ma pasek, którym jest przymocowane, niezależnie, czy najpierw odcięłam bagaże, czy nie. Za to jak kliknę szkłem na samym kole zapasowym, ekran ciemnieje na kilka sekund, ale po chwili gra wraca i Amanda ma już koło zawieszone na plecach.
A zobacz, co u ciebie daje klikniecie szkłem na samo koło. Czy ci się zawiesi, czy nie.

Wróć do „Jack Keane 2: the fire within”